Izsludināts iepirkums Zaļenieku kapličas būvniecībai 2

Jelgavas novada pašvaldība izsludinājusi konkursu kapličas būvniecībai Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos. Izstrādātais tehniskais projekts paredz kompozicionāli kapliču būvēt uz dievnama garenass, lai simboliski ass vienotu dievnama altāri ar kapličas centrālās ieejas daļu, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Izvērtējot prioritāros projektus investīciju plānā un reaģējot uz Zaļenieku baznīcas un iedzīvotāju lūgumu, pašvaldība šogad aktualizējusi ieceri par kapličas būvniecību Zaļeniekos. Kapličas celtniecība pašvaldības investīciju plānā ir iekļauta jau vairākus gadus, izvērtējot šī gada veicamos darbus un esošās finanses, nolemts šoruden aizsākt tās būvniecību.

“Zaļenieku baznīcas kapi ir sabiedriski nozīmīga vieta, kapos ik gadu notiek luterāņu kapu svētki, tiek rīkoti svecīšu vakari un atceres pasākumi. Kopā mūsu pagasta teritorijā ir trīs kapsētas, bet kapličas, no kuras cienīgos apstākļos cilvēkus izvadīt pēdējā gaitā, nav nevienas. Līdz šim izlīdzēts kā vien var, izvadot cilvēkus gan no baznīcas, gan kaimiņu pašvaldības kapličas Tērvetē. Ņemot vērā baznīcas lūgumu un apkārtējo iedzīvotāju intereses, pagasta pārvalde aktīvi tehniskā projekta izstrādē sāka iesaistīties jau 2014. gadā. Šogad būvprojekts tika uzlabots un pabeigts”, skaidro Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Brikmanis.

Sertificētās arhitektes Aijas Ziemeļnieces izstrādātais projekts paredz, ka ēkas apjoms būs teju 120 kvadrātmetri. Kapličas plānojumā iekļauta atvadu zāle, palīgtelpa kapu inventāra novietnei un noliktava. Arhitektes iecere ir kapliču būvēt tieši iepretim baznīcai, lai kompozicionāli tās abas atrastos uz vienas ass. Iecerēts no baznīcas līdz kapličai izveidot arī liepu aleju.

“Pašreiz ir aprēķinātas aptuvenās kapličas izmaksas, bet precīzas summas uzzināsim, kad būs noslēdzies iepirkums būvniecībai. Sekojot investīciju plānam un rūpīgi izvērtējot finanšu iespējas, ieplānots šogad vien izbūvēt pamatus, savukārt ēkas būvniecību turpināt un pabeigt nākamgad. Jāpiemin, ka kapličas būvniecība sadalīta divās kārtās. Sākotnēji tiks uzcelta kapliča, savukārt otrajā kārtā iecerēti objekta labiekārtošanas darbi, izveidojot arī pie kapličas automašīnu stāvlaukumu”, skaidro Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte. 

 

FOTO: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dzīvais

Nebrīnīšos, ja šis projekts finālā izmaksās vismaz pusmiljonu eiro. Neesmu pret mūža māju sakārtošanu, bet vai tāda nauda būtu jāiegrūž vienos kapos, kas turklāt nepieder pašvaldībai? Būtu labāk par dzīvajiem domājuši, mirušie taču vēlēšnās nebalsos...

pirms 4 gadiem, 2017.08.25 11:24

Par vēlu

Visi jau nomiruši vai aizbraukuši uz Rīgu.

pirms 4 gadiem, 2017.08.25 11:39

Vietējās ziņas