Izsolīs Ūziņu biedrības namu

Trešdien, 25. novembrī, Jelgavas novada domes sēdē apstiprināts lēmumprojekts par nekustamā īpašuma „Jēkabnieku krejotava", jeb zināma arī kā Ūziņu biedrības nams, atsavināšanu izsolē, "Ziņas" informēja pašvaldībā.

Šāds lēmums pieņemts, izvērtējot nekustamā īpašuma nepieciešamību pašvaldības funkciju veikšanai. Saskaņā ar novada domes lēmumu tiks izsolīts īpašums, kas sastāv no zemes vienības 3,34 ha platībā un pašas ēkas. 

Paredzētā izsoles sākumcena ir 22 000 eiro.  Ēkas pirmsākumi meklējami pirms Pirmā pasaules kara, kad to uzbūvēja vietējā piensaimnieku sabiedrība, izveidojot Jēkabnieku koppienotavu ar krejotavu, siernīcu un sarīkojumu zāli otrajā stāvā. Pamatā ēka visu savu kalpošanas laiku izmantota piensaimnieku vajadzībām, tomēr laikā no 1962. – 1964. gadam tajā darbojusies vafeļu ražotne, bet kā piena savāktuve darbojusies līdz 1984.gada jūnijam. Tāpat tajā darbojies veikals un pasts. Šobrīd ēka netiek izmantota un pēdējie remontdarbi tajā veikti 2011. gada, kad tika novērsti jumta bojājumi. Savukārt nopietnāki ēkas remontdarbi veikti vien 1965. un 1987. gadā.

Diskutējot par šo jautājumu 20. novembra Apvienoto komiteju sēdē, jau tika norādīts uz tās patreizējo tehnisko stāvokli un nepieciešamību pēc būtiskiem ieguldījumiem ēkas sakārtošanā   Jāpiezīmē, ka līdz ar domes lēmumu Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājam uzdots izveidot izsoles komisiju un organizēt izsoli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas