Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izspēlē Pasta salas vīzijas

No greznām kotedžām, rehabilitācijas centriem un SPA kompleksiem senioriem līdz elementārām pastaigu un atpūtas vietām ikvienam Jelgavas iedzīvotājam - tāds bija Britu padomes projekta «Radošās pilsētas» prāta vētru rezultāts par Pasta salu, kam divas dienas dažādu ekspertu vadībā ļāvās vairāk nekā 20 aktīvu jelgavnieku.

«Ja notiktu sabiedriskā aptauja, domāju, ka 70 procentu pilsētas iedzīvotāju vēlētos, lai Pasta sala būtu labiekārtota, ko pašvaldībai vajadzētu ņemt vērā. Arī pati piekritu piedalīties šajā pasākumā ne tikai tamdēļ, ka tā bija iespēja satikt jaunus cilvēkus, bet lai padomātu, kas varētu notikt ar salu, jo tā šķiet ļoti interesants objekts,» stāsta Baltijas Jauno mūziķu skolas pārstāvē Ieva Reinberga, kura savu Pasta salas nākotnes vīziju radīja kopā ar Mārtiņu Žogotu no SIA «Fortum Jelgava», topošu ainavu arhitekti Zani Gravu, Valsts Ģimnāzijas audzēkni Kārli Cauni un Jelgavas Sporta servisa centra pārstāvi Gunu Trukšāni.Komanda, aptaujājot arī pilsētas iedzīvotājus un neatkarīgos ekspertus no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauku inženieru fakultātes un Reģionālās vides pārvaldes, savā projektā iecerējusi labiekārtot teritoriju, paredzot tajā, piemēram, gājēju tiltus, veloceliņu, peldvietu, sakārtotu dīķu sistēmu, airēšanas bāzi, ugunskuru vietas, kā arī koku aleju, salu sadalot kultūras un sporta zonās.«Strādājot pie projekta, daudz uzzinājām, piemēram, ja taisītu uzbērumu, lai sala neapplūst, ūdens nāktu pilsētā, jo kaut kur tam jāpaliek, tāpēc savā darbā paredzējām elementāras lietas, ko, atšķirībā no citiem projektiem, ir diezgan reāli īstenot,» turpina Ieva, novērtējot arī vietējo ekspertu (pilsētas galvenā arhitekta Ulda Seržāna, galvenā mākslinieka Georga Svikuļa, Jaunrīgas Attīstības uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valtera Māziņa un LLU profesores Aijas Ziemeļnieces) padomus.Vērā ņemamas idejas pasākumā prezentēja arī citas komandas, piedāvājot Pasta salā ierīkot, piemēram, Dabas skolu vai rehabilitācijas centru vecākā gadagājuma ļaudīm no visas Eiropas.Britu padomes projekta «Radošās pilsētas» aktivitātes «Nākotnes pilsētas spēle» mērķis ir dot iespēju radīt idejas un risinājumus kādam konkrētam ar pilsētvidi saistītam jautājumam, ņemot vērā ekonomisko, sociālo, kultūras un vides perspektīvu. Kā partneris projektā iesaistījusies Latvijas Lielo pilsētu asociācija, kas plāno novadīt piecas spēles dažādās pilsētās. Jelgavas pasākumā tika aicināti piedalīties pašvaldības attīstības un pilsētplānošanas speciālisti, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, LLU studenti un Skolēnu domes pārstāvji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas