Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsūtot brīdinājuma vēstules, «Jelgavas novada KU» bargi ķeras pie nemaksātājiem; parāds pārsniedz 400 tūkstošus 21

Šomēnes komunālais uzņēmums SIA «Jelgavas novada KU», kas visos novada pagastos pārņēmis komunālo pakalpojumu sniegšanas pakalpojumus, sācis vērsties pret saviem parādniekiem, teikts uzņēmuma mājaslapā. Kopējais iedzīvotāju parāds pārsniedz 400 tūkstošus latu, tāpēc «Jelgavas novada KU» izveidojis Parādu piedziņas nodaļu, kuras mērķis ir samazināt debitoru parādus. Šomēnes parādniekiem izsūtītas brīdinājuma vēstules, kurās par saistību nepildīšanu pausts drauds atņemt īpašumu.

Jau augustā liela daļa SIA «Jelgavas novada KU» klientu, kuri ilgstoši nav norēķinājušies par saņemtajiem pakalpojumiem vai to uzkrātais parāds sasniedzis ievērojamu summu, saņēmuši savās pastkastītēs brīdinājumus par nenomaksātiem parādiem. Tajā pausts aicinājums nekavējoties – līdz 25. septembrim – norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem. Pret tiem, kuri šo brīdinājumu ignorēs vai, kā norāda uzņēmums, uzskata, ka «dzīvojam komunismā un gan jau kāds par to visu samaksās», SIA «Jelgavas novada KU» sāks tiesvedības procesus par parāda piedziņu, vēršot to uz klienta naudas līdzekļiem, kā arī kustamo un nekustamo mantu. Turklāt papildus jau esošajam parādam klientam nāksies samaksāt arī ar tiesāšanos un parāda piedziņu saistītos izdevumus. Pret parādniekiem, kas dzīvo pašvaldības dzīvokļos, tiks celta prasība par īres līguma izbeigšanu un īrnieka izlikšanu no dzīvojamām telpām bez citu dzīvojamo telpu ierādīšanas, draud uzņēmums.Nākot pretī iedzīvotājiem, kuri ir nokļuvuši īslaicīgās finansiālas grūtībās un norādītajā termiņā nespēj pilnībā norēķināties ar SIA «Jelgavas novada KU», uzņēmums aicina izmantot iespēju un slēgt līgumu par parāda samaksu pa daļām saskaņā ar maksājumu grafiku. Šis līgums gan būšot pamats tikai tam, lai nesāktu tiesvedības procesu pret parādnieku, taču neatbrīvos parādniekus no nokavējuma procentiem. Tiklīdz tiek pārkāpti līguma nosacījumi, SIA «Jelgavas novada KU» nekavējoši sniegšot prasību tiesā par nenomaksāto parādu, turklāt atkārtota iespēja slēgt līgumu par tā paša parāda maksāšanu pa daļām parādniekam netiks dota. Maksimālais termiņš tādu līgumu slēgšanai būs divi gadi.SIA «Jelgavas novada KU» īpaši vērš parādnieku uzmanību uz iespēju līdz 31. oktobrim norēķināties ar uzņēmumu, nemaksājot nokavējuma procentus. «Esam turējuši solījumu un līdz šim nevienam soda procenti nav aprēķināti. Tomēr visam reiz pienāk gals, arī iespējai bez jebkādām sankcijām izmantot pakalpojumus, par tiem nemaksājot,» teikts uzņēmuma paziņojumā. «Arī uzņēmuma darbiniekiem ir ģimenes, kuras jāuztur, un tāpat kā citiem arī viņiem ir tiesības savlaicīgi saņemt algas. Ikviens lats, kas netiek savlaicīgi samaksāts, rada ķēdes reakciju. Uzņēmumā samazinās apgrozāmo līdzekļu apjoms, samazinās iespējas līdzekļus investēt attīstībā, kā rezultātā cieš pakalpojumu kvalitāte,» uzsver «Jelgavas novada KU».

Pievieno komentāru

Komentāri 21

biznesmenis

es mazliet te nesaprotu kāpēc man jānoslēdz ar KU ir līgums, ja man nav naudas man nav arī mēslu

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 20:24

lopam

Palasi Civilprocesa likumu - 557.pants. Piespiedu izpildes līdzekļi ;)

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 19:46

lops

ZZS cienījamākais biedrs Caune nolēmis ZZS nogremdēt pilnīgi. Pēc šīm ākstībām ZZS pazudīs vēstures mēslainē. Caune būs to noorganizējis .
Labākais jau ir tas , ka nekādus īpašumus neviens nekam nevar atņemt - pat ZZS krutākais biedrs Caune . Vienīgais ko šis KU var darīt - tas ir neapkalpot tālāk parādniekus . Izskatās ka Caune nodarbojas ar izspiešanu , kas ir kriminālnoziegums. Gan jau kādam bomzim atradīsies kāds radinieks , kurš ir labs advokāts un to resno vepri atsēdinās uz resnās pakaļas

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 19:32

tupis

Caune pirms vēlēšanām nolēmis pats sevi apglabāt , paša rokām raktā bedrē. Tas resnais vepris nekad nav izcēlies ar prāta spējām , jo smadzenes izšķīdinātas šņabī. Stulbs ir stulbs - pat kapā tāds paliek.

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 19:25

miskaste

Šodienas ZZ rakstīts ka novada KU atkal cels cenu atkritumu izvešanai, kad pārņēma šo biznesu no Jelgavniekiem, tad solīja ka šis pakalpojums būs daudz lētāks. Solītais makā nekrīt - tā to jāsaprot, cienīte kungi no Kukas! Visiem lika slēgt obligāti līgumus pat ar policijas palīdzību, tagad kad līgumi ar visiem iedzīvotājiem noslēgti, var parādīt savu alkatību!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 17:20

Ļoņa

Parādi pieaug visiem komunālajiem uzņēmumiem, tas viss apliecina krīzes pārvarēšanu (pēc valdības vārdiem). Drīz vairs nebūs ko atņemt un bankrotu ķēdes tuvākajos 5 gados sāks pārņemt visu Latviju ...

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 14:27

XXXXL

Nu iedzīvotājiem jāuztur milzīgs mākslīgi veidots ,uzpūsts uzņēmums ar vietnieku vietniekiem.Uzņēmums,kur administrācija lielāka par strādnieku skaitu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 11:14

Dusma

Cien.KU!!!!!Ceļat vien nepamatoti visam cenas un brīnieties kā aug parādi!!!!!!
Jūs laikam domājat , ka visiiem ir tikpat lielas algas kā jums?????
Jūsu negausībai nav robežu!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 11:08

Mjāāā...

To visu organizē tā prastā bāba no xxl... Svara vērotāji, hrenovie! :D

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:55

še tev ar

sākumā piespiež slēgt līgumu par atkritumu izvešanu,ja ne draud uzlikt soda naudu, tad kad nevar nomaksāt draud atņemt īpašumu, brīnišķīgi izplānots bizness.

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:51

ap

Pirmkārt, būtu vēlams KU sakārtot savu uzskaites sistēmu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:48

finansiste

Protams, lai uzturēt tādu armiju darbinieku, kuri strāda KU, vajag lielus līdzekļus, tur arī aiziet lielāka daļa maksājumu, māju remontiem jāmaksa papildus maksājumi!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:36

***

TO KUKU

bet parāds par komunālajiem pakalpojumiem ir!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:34

kuku

Jelgavas novada KU ir mafioza organizācija, uzrēkinus liek arī tiem, kuri dzīvo pašvaldībai nepiederošos dzīvokļos un kam nav līgumu ar novada KU!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:31

&

Interesanti kur tie nabagi kas nevar samaksāt pēc tam lai dzīvo? Laikam bomžu rindas papildināsies! " Visu cieņu valdībai"!

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 10:02

z

vai drīkst uzzināt to cilvēku godavārdus, kuri strādā šai : PARĀDU piedziņas nodaļā:??

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 09:45

Vietējās ziņas