Jāņu naktī Latvijas centrālajos un austrumu novados iespējamas pērkona lietusgāzes 2

Naktī no 23. uz 24.jūniju galvenokārt Latvijas centrālajā un austrumu daļā iespējams lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Negaisa mākoņi vietām var atnest ļoti stipru lietu, lielu krusu un vētru. Tie galvenokārt pārvietosies no dienvidiem uz ziemeļiem.

Pārsvarā gaidāms lēns vējš un bezvējš. Gaisa temperatūra pazemināsies līdz +16..+21 grādam, dažviet Kurzemē - līdz +13 grādiem.

Jāņu dienā gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, vietām - it īpaši valsts austrumos - iespējamas pērkona lietusgāzes. Pārsvarā saglabāsies lēns vējš, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27..+32 grādiem, piekrastē - līdz +22..+27 grādiem.

Rīgā iespējams pērkona negaiss ar stipru lietu un vēju. Diennakts lielāko daļu pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra Jāņu naktī svārstīsies ap +20 grādiem, dienā tā paaugstināsies līdz +27 grādiem.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no sidrabbirzs

Ir pienākuši senie un teiksmainie pagāniskie svētki. Līgo diena ir atnākusi. Šie svētki nāk no pagātnes, kad senlatvieši – kurši, zemgaļi, sēļi, latgaļi, lībieši – vel bija brīvi un neatkarīgi. Šie svētki nāk no tām senatnes tālēm, kad Sentēvu Dievi bija godāti un pielūgti, nevis nicināmi. Diemžēl mūsdienās kristietības ietekmē šie pagāniskie svētki sāk zaudēt savu jēgu. Līgo svētki nav tikai pierīšanās un piedzeršanās, bet gan garīguma svētki. Līgo svētki ir par godu vasaras saulgriežiem un Sentēvu Dieviem – Latvju Dieviem. Šajos svētkos nevajag pierīties un piedzerties, kā arī dzērumā lēkāt pār ugunskuru vai peldēties. Tas ir dzīvībai bīstami, un nekādīgi neveicina senās pagāniskās ticības atdzimšanu. Labāk Līgo dienā iedegsim trīs krāsainas svecītes par godu Sentēvu Dieviem. Iedegsim tumši zilu svecīti uz dzīru galda par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim koši dzeltenu svecīti uz dzīru galda par godu visvarenajai likteņa Dievietei Laimai. Iedegsim pelēku svecīti uz dzīru galda par godu visvarenajai nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Iekursim rituālo ugunskuru par godu Sentēvu Dieviem. Ziedosim ugunskurā sauju monētu un paciņu sviesta. Kvēpināsim kaltētas vērmeļu un asinszāļu buntītes, kā arī svaigu kadiķa zariņu. Lūgsimies un ticēsim Sentēvu Dieviem. Lūgsimies un ticēsim Latvju Dieviem. Lai Sentēvu Dievi mūs svētī! Lai Sentēvu Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Sentēvu Dieviem! Visa slava Latvju Dieviem!
Priecīgus Līgo dienu vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#23.06.2021. #LīgoDiena #LīgoSvētki #Līgo #maģija #buršanās #rituāli #ticība #lūgšanās #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #saticība #iecietība #sidrabbirzs #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2021.06.23 21:13

cilvēks

savāksies atļautie 50 cilvēki, sāksies lietus, būs jāiet istabā, a tur policija - telpās tikai 20 -sods, b ļ a

pirms mēneša, 2021.06.23 21:49

Vietējās ziņas