Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā mājā vairāk mēslo? 24

Jauno projektu mājokļos atkritumus izved divreiz retāk, bet par tiem liek maksāt uz pusi vairāk nekā «vecajās» daudzdzīvokļu mājās.

Ar sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmumu noteikts, ka visā Jelgavā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem tarifs par atkritumu izvešanu un apsaimniekošanu tiek noteikts pēc vienotas sistēmas. Oktobrī uz iedzīvotāju tas ir 1,16 lati. Taču pēdējos gados uzceltajās vai rekonstruētajās mājās no katra iemītnieka prasa vismaz divas reizes lielāku maksu. Jauno projektu pārvaldnieki tādu kārtību sauc par netaisnīgu, savukārt atkritumu apsaimniekotājs uzsver – šajos namos dzīvo turīgāki ļaudis, tāpēc viņi rada vairāk drazas. SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde», SIA «Nebruk Jelgava» un citu pārvaldnieku apsaimniekotajās tā sauktajās vecajās mājās iedzīvotāji par tarifiem maksā nedaudz virs lata mēnesī. «Visā pilsētā daudzdzīvokļu mājās šī maksa taču noteikta vienoti,» saka «Nebruk Jelgava» vadītāja Mirdza Buka. Viņas teikto apstiprina arī Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks. Mēra vietnieks skaidro, ka regulatora apstiprinātais tarifs rēķināts, pieņemot, ka viens iedzīvotājs gada laikā rada pusotru kubikmetru atkritumu. To aprēķina, ņemot vērā atkritumu aizvešanas (atkarībā no iztērētās dīzeļdegvielas apjoma un cenas) un apglabāšanas izmaksas. Tādējādi tarifs uz vienu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju ir ap 1,15 latiem mēnesī. Turklāt ar šo rudeni tas tiks samazināts par 12 procentiem.Pirms dažiem gadiem pabeigtā Zvejnieku ielas 15. nama iedzīvotāja Erna Krēgere pagājušajā mēnesī par atkritumu izvešanu saņēmusi 2,15 latu rēķinu. Augustā tas bija nedaudz lielāks, bet maksimālo summu sasniedza aprīlī, kad par gružu apsaimniekošanu viņa samaksāja 4,09 latus.«Saprastu vēl, ja mēs būtu trīs vai četri, bet dzīvoklī dzīvoju viena,» saka E.Krēgere. Lai samazinātu atkritumu izvešanas un apsaimniekošanas izmaksas, kopš vasaras Zvejnieku ielā nolemts konteinerus tukšot tikai katru otro dienu. Līdz ar šīm izmaiņām tarifs samazinājies uz pusi, bet arvien pārsniedz divus latus.Būtiski dārgāk par pārējiem pilsētniekiem maksā arī divas jauno projektu mājas Tērvetes ielā 88 un Zirgu ielā 12, ko apsaimnieko uzņēmums «AR Nami». Pārvaldniece Inese Zeime «Ziņām» atklāj, ka tarifs aprēķināts nevis pēc iedzīvotāju skaita, bet gan pēc atkritumu konteineru tilpuma. Kaut arī nereti tie ir pustukši, SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» par to tukšošanu prasa maksu kā par pilniem. Pēdējais rēķins abām mājām no «Jelgavas komunālajiem pakalpojumiem» bijis par vairāk nekā 300 latiem. Tādējādi katram no 135 Zirgu ielas nama iedzīvotājiem par atkritumiem jāmaksā 1,64 lati, bet Tērvetes ielas namā uz katru iemītnieku šis tarifs ir 2,35 lati.SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes loceklis Alvils Grīnfelds skaidro, ka jauno projektu mājokļiem tarifa aprēķins atšķiras no tā sauktajām vecajām mājām. «Tur ir slēgtas teritorijas, dzīvo labāk situēti cilvēki, rodas vairāk atkritumu, kas biežāk jāizved,» saka A.Grīnfelds.Plašāk lasiet 10.oktobra «Zemgales Ziņu» numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Drit vai kociņ

Ne tikai vairāk mēslo, vairāk dedzina arī elektrību koplietošanas telpās, zālīti pļauj 12 reizes pa vasaru jebšu 4 reizes mēnesī, kamēr tā vispār neaug. Pēc rēķiniem sanāk, ka ne tikai logus tīra katru gadu (lai gan nekad nav tīrīti), bet arī zāli pļauj un sniegu izved katru mēnesi :) Un maksā mājas pārvaldniekam par telefondispečera un uzziņu darbu (labi, ja vēl to no viņa var dabūt) 220, Ls uz rokas jeb 330,- uz papīra.

pirms 10 gadiem, 2009.10.13 09:58

Jopcik

Loģiski, ka Asteru ielas 14A iedzīvotāji atstāj aiz sevis 3x vairāk atkritumu nekā blakusesošo māju iedzīvotāji. ne par velti KULK nespēj tik daudz izvest un veidojas kaudzes.

pirms 10 gadiem, 2009.10.12 09:53

eglei

pie daudzdzīvokļu mājām savus lielos atkritumus pieved daudzu privātmāju iedzīvotāji, ja kas. Pati esmu redzējusi!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.12 09:00

Sado

Tiem cukurdupšiem tak patīk, ka viņus jā* jauns un sprauns muromietis! :::)))

pirms 10 gadiem, 2009.10.12 00:05

Jelgav-NIEKS

No viņa tik viegli neatkratīsies! Nu, cerams, ka viņš ļoti ātri pabeigs savu privātmāju un aiztīsies!
Labi, ka prese par mums sākusi interesēties - pēdējā cerība uz ceturto varu, jo visas citas jau tas politiķis pārstāv (kā nekā strādā arī Saeimā, kā viņš pats teica :))
Varbūt kāds vēl nezin, ka viņš par šīs vienas pašas mājas simbolisko pārvaldīšanu saņem 220,- Ls pēc nodokļiem, un jau pirms vēlēšanām "zināja", ka būs Vidža vietā.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 20:05

Jelgav-NIEKS

Viena daļa jaunā nama iedzīvotāju baidās, ka, nometot TO no pār-valdnieka amata, "nejauši" sāksies problēmas ar mājas inženietehniskajām komunikācijām un iekārtām.
Kā sapulce, tā šiem bikses pilnas (laikam tur tie atkritumi tiek saražoti :)); daļa pat nesaprot latviski - sapulcēs prasa tulkot :)

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 19:16

objektīva informācija to Adrija

Viens ir tas, kas tur rakstīts, pavisam cits, kāda ir reālā situācija :))

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 17:56

Adrija to objektīva informācija

Vai Jūs mākat arī lasīt, ne tikai rakstīt?
Citāts : "Tādējādi katram no 135 Zirgu ielas nama iedzīvotājiem par atkritumiem jāmaksā 1,64 lati, bet Tērvetes ielas namā uz katru iemītnieku šis tarifs ir 2,35 lati."
Bet par norēķinu kārtību ar Fortum būtu ļoti derīgi painteresēties.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 17:15

objektīva informācija to autors

Jā, rakstā minēts tarifs, ko maksā par vienu iedzīvotāju (cik atceros, tad tarifā noteikts ne tikai maksas lielums par vienu iedzīvotāju, bet arī maksa par izvesto atkritumu daudzumu privātmājām u.t.t. Domāju, ka tieši pēdējo KULK piemēro jaunajām mājām.) bet kā jau minēju, ka rakstu izlasot rodas iespaids, ka jaunajā smājās par vienu iedzīvotāju maksā 2-3 Ls, nevis tā ir konstanta maksa par atkritumu izvešanu dzīvoklim (lielākoties) Tā vietā tiek apspēlēta tēma, ka jaunajās mājās ir maksātspējīgāki iedzīvotāji, vai ražo vairāk atkritumu :))) Bet nu lai paliek...
Ja jau sākāt runāt par atkritumiem, tad varējāt tēmu paturpināt un uzjautāt "Fortum Jelgava" kāpēc NĪP mājās iedzīvotāji pa taisno var maksāt Fortuma rēķinus, bet jaunajās mājās to var maksāt tikai caur apsaimniekotāju un radīt situāciju, kad apsaimniekotājs gadu nenorēķinās tālāk par samaksāto siltumu, bet naudu piesavinās???

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 16:40

To Pumpišs

Kratieties beidzot no tā politiķa vaļā, cik ilgi maksāsiet viņam tādu algu par nekā nedarīšanu un nekā organizēšanu.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 15:26

Adrija

Rakstā uzrakstīts pareizi- pēc iedzīvotāju skaita. Un jautājums jau ir -kāpēc NĪP apsaimniekotajās mājās ir jāmaksā mazāk un kāpēc regulatora cena attiecas tikai uz NĪPa mājām...

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 15:03

Pumpišs

Kā var būt vairāk atkritumu jaunās mājās, ja tur puse dzīvokļu stāv tukši?
Un tas Grīnfelds varbūt ir pārbaudījis ienākumu deklarācijas un izrēķinājis vidējos vecās un jaunās mājās?
Jāsaka, ka mūsu jaunajā Ņevoļska pārvaldītajā mājā 1/3 ir tukši dzīvokļi, 1/3 dzīvo īrnieki, pārējā 1/3 ņēmusi kredītus dzīvokļu iegādei. Vai pēc kredīta un īres maksājumiem šie cilvēki joprojām ir ar lielākiem ienākumiem kā vecajās mājās dzīvojošie?
Ja par augustu atkritumi bija 3,69 par dzīvokli, tad sanāk, ka pēc visa iepirekšminētā Asteru ielas 14A iedzīvotāji atstāj aiz sevis 3x vairāk atkritumu nekā blakusesošo māju iedzīvotāji.
Starp citu, raksts ir ļoti labi saprotams un nav ko piesieties žurnālistam - vismaz viens šo jautājumu sāk risināt, atšķirībā no daža laba politiķa, kurš pats dzīvo jaunā mājā, bet viņš jau noteikti no tā nabagāks nepaliek :)

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 15:00

Pumpišs

Kā var būt vairāk atkritumu jaunās mājās, ja tur puse dzīvokļu stāv tukši?
Un tas Grīnfelds varbūt ir pārbaudījis ienākumu deklarācijas un izrēķinājis vidējos vecās un jaunās mājās?
Jāsaka, ka mūsu jaunajā Ņevoļska pārvaldītajā mājā 1/3 ir tukši dzīvokļi, 1/3 dzīvo īrnieki, pārējā 1/3 ņēmusi kredītus dzīvokļu iegādei. Vai pēc kredīta un īres maksājumiem šie cilvēki joprojām ir ar lielākiem ienākumiem kā vecajās mājās dzīvojošie?
Ja par augustu atkritumi bija 3,69 par dzīvokli, tad sanāk, ka pēc visa iepirekšminētā Asteru ielas 14A iedzīvotāji atstāj aiz sevis 3x vairāk atkritumu nekā blakusesošo māju iedzīvotāji.
Starp citu, raksts ir ļoti labi saprotams un nav ko piesieties žurnālistam - vismaz viens šo jautājumu sāk risināt, atšķirībā no daža laba politiķa, kurš pats dzīvo jaunā mājā, bet viņš jau noteikti no tā nabagāks nepaliek :)

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 15:00

Autors - objektīva informācija

"nav minēts pats galvenais, ka NĪP mājās par atkritumu izvešanu maksā 1,16 Ls par katru deklarēto cilvēku dzīvokl"

Bet kas ir teikts raksta pašā sākumā? LŪK - Ar sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmumu noteikts, ka visā Jelgavā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem tarifs par atkritumu izvešanu un apsaimniekošanu tiek noteikts pēc vienotas sistēmas. Oktobrī uz iedzīvotāju tas ir 1,16 lati.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 14:06

objektīva informācija

Žurnālists šo rakstu uzrakstījis vairāk nekā neprofesionāli, jo nav minēts pats galvenais, ka NĪP mājās par atkritumu izvešanu maksā 1,16 Ls par katru deklarēto cilvēku dzīvoklī (ja deklarējies viens, tad 1,16Ls (kaut dzīvo varbūt pieci cilvēki), bet ja deklarējušies pieci cilvēki, tad par atkritumu izvešanu jāmaksā 5,80Ls) Jaunajās mājās šādu iespēju KULK neparedz - jāmaksā ir par izvesto atkritumu daudzumu (konteineru skaitu un dienu skaitu mēnesī cik atkritumi izvesti) neatkarigi no tā vai konteiners ir pilns vai nav. Rezultātā katrā mājā iedzīvotāji kopsapulcē vienojušies, vai apsaimniekotājs pats ir noteicis, ka par atkritumu izvešanu jāmaksā vienāda naudas summa katram dzīvoklim, vai cena atkarība no dzīvokļu platības, dzīvojošo skaita (šo diemžēl ir grūti kontrolēt tāpat kā to vai visi, kas dzīvo NĪP mājās ir deklarējušies un maksā par atkritumu izvešanu) Rezultātā bieži 2-3 Ls, ko maksā par atkritumu izvešanu ir konstants maksājums neatkarīgi vai dzīvo viens, vai 4 un vairāk cilvēki dzīvoklī.
Vai raksta autoram šo būttisko atšķirību nevajadzēja noskaidrot pirms rakstīt rakstu par šo tēmu un maldināt cilvēkus???

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 13:14

Agga

Ko par to saka "taisnības cīnītājs" Ņevoļskis"? Domāju, ka viņam vajadzētu iejaukties.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 12:34

Kasparz

Atmodas 86 - 3Ls t.sk PVN uz dzīvokli. Tas bija pēdējos divos rēķinos.
Man gan diži neuztrauc tie 3Ls.

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 12:33

neziņasMeistars

Hm....Atmodas ielas 86.nr maaja piemeeram maksaa ls 3 par atkritumu izvessanu katru meenesi...
Miskastes laikam no zelta...domaajams...

pirms 10 gadiem, 2009.10.11 12:30

Vietējās ziņas