Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā reģistrācijas sistēma atstāj ārpus dārziņa 32

«Dzīvojām ar pārliecību, ka rudenī vieta dārziņā būs. Arī bērnudārza rinda to rādīja, tāpēc bijām pilnīgā šokā, kad izrādījās - nebūs! Ne šogad, ne, visticamāk, arī nākamgad, un mums par to pat nepaziņoja,» vīlusies jaunajā reģistrācijas kārtībā, kas viņas divgadnieku Ronaldu «aizmetusi» uz bezcerīgo 157.vietu, ir jelgavniece Sanita Pētermane - Grišāne. Viņai un daudziem citiem, kuru bērni dzimuši gada beigās, iespēju iegūt vietu pašvaldības dārziņā nav nekādu, un vienotā sistēma vecāku cerības sagrāvusi pavisam.

Līdzīgs stāsts ir Līgai Rullei, kuras dēlēns Patriks gaidīja vietu kādā no mazāk populārajiem bērnudārziem, jo tur rindas bijušas īsākas un arī gada otrajā pusē dzimušie mazuļi varēja tikt. Savlaicīgi reģistrēts, Patriks, kuram rudenī paliks trīs gadi, rindā bijis 28. un, tā kā solīts uzņemt 25 bērnus, cerības uz vietu ja ne 1.septembrī, tad mācību gada laikā bijušas pilnīgi pamatotas.«Biju ļoti satraukusies, kad pastkastītē nesaņēmu paziņojumu par reģistrēšanos bērnudārzā. To tā arī nesagaidījusi, devos uz Izglītības pārvaldi, kur paskaidroja, ka jaunā reģistrācijas sistēma darbojas uz «kalendārā principa» pamata, pilnībā ignorējot bērna kārtas numuru iepriekšējā reģistrācijas vietā - bērnudārzā,» teic L.Rulle, piebilstot, ka arī pašvaldības saistošie noteikumi pašreizējo kārtību precīzi neizklāsta. Ģimeni īpaši sāpinot tas, ka trīs gadus dzīvots ar paļāvību, ka vieta būs.Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza piekrīt, ka, sapludinot atsevišķo iestāžu rindas vienā kopējā, daļai situācija ir mainījusies un arī gada nogalēs dzimušajiem iespēju ir mazāk.«Es to nesauktu par diskrimināciju, bet problēmu, kas jārisina,» uzsver G.Auza...Vairāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 3.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Essa

partijas man pie vienas vietas, gribu kārtību u vēlreiz kārtību. Un nevis, lai kāds slēptu savu neizdarību un muļķbu, pie visiem stabiem afišējot cik labs darbs padarīts

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 18:12

Essa

to Mamma2
vai tik pati neesi no kādas partijas, ja jau slavē jauno kārtību :D un bārsties kaut kādiem nesaprotamiem jociņiem, kas ir pilnīgi nevietā

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 18:10

Mamma2

to Essa

Lai nomierinātu Tavu "uzkurināto galvu"", priekš Tevis mana atbilde ir - tas ko iepriekš rakstīju-tas bija joks, bet pie sava viedokļa es tāpat palieku.
Vai tik Tu nepārstāvi kādas partijas intereses...?

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 16:40

Essa

to Mamma2
ož pēc nelikumībām :D
1) uzņemšana saskaņā ar jauno rindu notika tikai no maija mēneša. Visiem tika izsūtīti paziņojumi - pēc 20. maija. Uz mājām nevienam netika zvanīts. Jo noteikumi paredz, ka jāizsūta uzņemamajiem bērniem vēstules pa pastu
2) ja tas notika pirms mēneša - tad informācijai vajadzeja nākt no konkrētā b/d, kur bijāt reģistrejusies un nevis no pašvaldības.....
kaut kas te neklapē,,,,

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 15:35

Mamma2

Mūsu ģimene ir tikai ieguvēja reģistrējot bērnu kopējā rindā, jo pašlaik bērns apmeklē privāto b/dārziņu,kur protams maksa nav maza.Tāpēc nolēmām, ka jāreģistējas kopējā rindā ar cerību, ka tiksim pašvaldības b/dārziņā,vismaz vienu gadu pa lēto, jo līdz skolai mums vēl gadiņš jāapmeklē b/d.Priecīgā vēsts ir, ka mums kādu mēnesi atpakaļ, tik tiešām negaidot, piezvanīja no pašvaldības un piedāvāja pat divus b/d, mums bija tik vien kā jāizvēlās, kuru mēs vēlētos apmeklēt.
Kamēr nebija rindu sistēma, pašvaldības dārziņā bija grūti tikt, ja nebija pazīšanās pie attiecīgās b/d vadītājas.Rindu sistēma tikai sakārto visu b/d tikt gribētāju vajadzību, pie tam statistiski nav vairs tas mākslīgi uzpūstais skaitlis par bērnu vajadzību pēc b/d, jo varēja taču reģistrēties vienlaicīgi kaut visos b/d.
Tā kā, no savas pieredzes tagad varu teikt, ka rindas sistēma strādā un paldies par to pašvaldības speciālistiem, kuri ieviesa šo sistēmu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 12:49

Aicinu

Aicinu māmiņas un tētus balsot par pārmaiņām pilsētā, par to, lai visiem bērniem būtu vietas bērnudārzos, par to, ja nav vietu - tad pašvaldība maksā aukles kompensāciju vai kompensāciju par privāto bērnudārzu. Visiem bērniem ir vienlīdzīgas tiesības uz izglītību. Par LPP/LC! Par pārmaiņām!

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 12:06

aita to Incis

Tas dārziņš tukšs stāv tikai sešus gadus... Un tāpēc, ka to prihvatizēja!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 23:01

mamma

Bet ja tā padomā, kaut kāds trakums, bērns vēl nav dzimis, bet jau jāpiereģistrē rindā uz bērnudārzu, kas ir obligāts pasākums, jo ja nav gājis bdārzā skolā neņem, ja nemaldos. Tad jau sanāk, ka mazuļi skolā netiks, jo jelgava nevar parūpēties par to, lai visiem pietiktu vietas. Es savējo nemaz bdārzā nelaidīšu, tagad iet Jundā un kad būs 5-6 gadi ies skolā, sagatavošanas klasē, kura ir pie tirgus. Un ko darīt tiem vecākiem, kuri pat par valsts bdārzu nevar samaksāt, jo zaudējuši darbu?????? Nevienam nekas neinteresē, visi tik sola un sola......

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 16:49

domaju

cīnīties ar jelgavas varas pārstāvjiem laikam var gadsimtiem, bet ieteikums jaunajām māmiņām, ja kāda vēl šajos laikos ir gatava laist pasaulē jaunu dzīvībiņu.-plānojiet, lai visi bērni dzimst tikai līdz jūljam.paskatīsimies, kas notiks tālāk.

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 16:43

jasss

jautājums: ar ko sliktāki bērni, kas dzimuši gada nogalē, no pārējiem bērniem????

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 15:17

essa

tie, kuru bērni,sakarā ar jauno rindu, netiek b/d, kaut pirms tam skaitījās uzņemamo skaitā - ja ir interese, apvienojamies. Redzēs, kas notiks pēc junija beigām, kad būs papildus uzņemšana. Vajadzētu iesaistīt juristus un cīnīties tad jau citā līmenī. Bet vajag apvienoties, jo vairāki kopā mēs vairāk varam

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 14:28

mumu

Tas prieksvelesanu reklamas tiesam liekas smiekligas. Pilniba piekritu Muteritei!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 14:22

lasītāja

muterite ! mīļā ja arī tos dārziņus uzceltu, kur tos skolotājus raus, kas tur strādās ja no septembra visiem skolotājiem algas samazinās un b/d stradajošiem sklotājiem jau nu tās navtās lielākās?

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 13:25

Priede

Sakiet, lūdzu, vai pašam jāinteresējas par rindas kārtību? Mēs esam piereģistrējuši savu mazuli, bet nezinam kuri esam? Kas mums var sniegt informāciju, par rindas virzību un kuri rindā esam mēs. Iepriekš domāju, ka paši paziņos, kad pienāks rinda, bet laikam tā nenotiek! Reģistrējoties mums neviens nepateica, kur un kā mūs informēs un kur griezties jautājumu gadījumā! Ja kāds zina atbildes uz maniem jautājumiem, lūdzu atbildiet!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 12:37

wqw

izskatas ka musu berni netiks bernudarzos,un skolu valdei ar neintrese kas notiek ar mazajiem jelgavniekiem!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 11:54

laime

Mani bērni abi izskolojušies bērnudārzā nevis vietējā,izauguši braši gudrīši,bet cerības uz dārziņu mazbērniem mazas,jo te Jelgavā valda negodīga attieksme,protams diskriminācijai priekšroka,tā nedrīkst turpināties!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 11:39

MUTERITEI

Cienita, nejauciet lietas. Velesanas ir velesanas. Ta tas ir, bij un bus. Visa pasaule ta ir, un kapec lai te butu savadak.

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 11:20

muterīte

Šīto naudu,kuru tie deputāti izmet pirms vēlēšanām lai sataisītu nekam nevajadzīgus bukletus,ko katrs saņēmējs izmet miskastē nemaz nelasot ,vajadzēja ieguldīt bērnudārzu celtniecībā,tad vismaz kāds labums būtu,būtu jauni dārziņi,kuros vietas pietiktu un arī tos deputātus par to slavētu,bet šitiem tukšpauriem prāta nepietiek,kur naudu tērēt,un kas tautai svarīgs! Nu ko lai saka,žēl tomāmiņu,bērniņu un arī to pamuļķīšu - kandidātu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 10:56

Incis

Kāpēc stāv tukšs 10. gadus bijušais 21. bērnudārzs Atmodas ielā !

pirms 11 gadiem, 2009.06.03 10:51

Vietējās ziņas