Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunais ekonomikas ministrs apņēmies ierobežot pašvaldību avīžu izdošanu 21

Pašvaldību nodarbošanās ar uzņēmējdarbību kropļo konkurenci, bet pašvaldību avīzēs nav objektīvas informācijas un tās nav vajadzīgas vietvaru funkciju veikšanai, tāpēc gan pašvaldību uzņēmējdarbība, gan arī pašvaldību avīzes būtu jāierobežo, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" paudis jaunās valdības ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

 

"Mums nepatīk, ka pašvaldības arvien vairāk sāk nodarboties ar uzņēmējdarbību," sacījis ministrs, norādot, ka šo uzņēmējdarbību var iedalīt divās kategorijās - vienkārša pašvaldības uzņēmumu darbība kā, piemēram, "Rīgas ūdens" mēģinājums ielauzties dzeramā ūdens tirgū, un laikraksti, kur "reģionālās preses segmentā ir ielīdušas pašvaldību izdotās avīzītes, ja tās tā var nosaukt".

 

"Piemēram, Jelgavas gadījumā uz iespējami dārgākā papīra tiek drukātas ziņas, kur priekšsēdētājs bučojas ar pensionāriem un cilā zīdaiņus. Var jau būt, sabiedrībai tas patīk, taču pašvaldību funkciju veikšanai tas nav nepieciešams," uzsvēris Nemiro, skaidrojot, ka šajos izdevumos nav objektīvas informācijas, bet gan slavinoši raksti un skaistas bildes, kamēr vienlaikus pastāv profesionāla reģionālā prese, kurai ir daudz bēdīgāks finansiālais stāvoklis, toties izdevums ir daudz objektīvāks un lasītājiem patīkamāks.

 

Vaicāts, kāds ir viņa piedāvātais risinājums šai problēmsituācijai, Nemiro atbildējis, ka, viņaprāt, pašvaldību avīzes varētu būt plānas, varbūt melnbaltas un tikai informatīvas, proti, tās varētu saturēt informāciju par izsolēm, saistošo noteikumu spēkā stāšanos, izmaiņām nolikumos, noteikumos, paziņojumiem par teritorijas plānojuma apspriešanu, laulībām un bērēm. Taču šādos pašvaldību izdevumos, viņaprāt, nevajadzētu būt informācijai, "ka tiek pasniegti ziedi tam vai citam". Šajā jautājumā varētu tapt regulējošie noteikumi un izmaiņas likumos, domā R.Nemiro.

 

"Visbeidzot, Konkurences padomes stiprināšana ir svarīgs jautājums. Redzams, ka lēmumi, tostarp farmācijā, ir samērā izsvērti, objektīvi un analītiski, tādēļ iespējams, ka Konkurences padomes funkcijas varētu tikt paplašinātas, taču šis jautājums vēl jāizrunā valdībā un ar nozarēm," intervijā laikrakstam paudis ekonomikas ministrs.

 

Viņš gan atzinis, ka pašvaldību lobijs savu interešu aizstāvēšanā vienmēr bijis ļoti stiprs, bet esot jāsaprot, kas ir valsts pamatā, proti, politiku veido likumdevējs un izpilda izpildvara, bet pašvaldības ir saimnieciskas organizācijas, kurām ar politikas veidošanu nevajadzētu nodarboties.

 

"Tas līdz šim vienmēr bijis otrādi. Esmu strādājis Jelgavas novada pašvaldībā, un man ir sava pieredze. Varbūt, ka šobrīd tas skan teorētiski, bet šādu stāvokli kādudien vajadzētu sasniegt. Arī administratīvi teritoriālā reforma notiks."

 

R.Nemiro piebildis, ka, piemēram, Latvijas Pašvaldību savienībai ir savs viedoklis daudzos jautājumos, un tas tiks uzklausīts, bet reformai būs jāvirzās uz priekšu.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Laila

Ļoti pareizs gājiens. Nav ko tērēt naudu, ko savāc no iedzīvotājiem nodokļos vai saņem no citām pašvaldībām t.sauc. izlīdzināšanas fondā, kuru iedzīvotāji par sevi maksā nodokļus un vēl par tiem, kuriem naudas nav, bet kuri grib tikai tērēt un tērēt.

pirms gada, 2019.02.08 09:29

Veta

Nuja tas valsti dikti svarigs darbs kas japadara.Turpmalk vissu pasniegs no suņu budas.

pirms gada, 2019.02.08 09:38

@ Veta

Muļķības. Apkarot nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu ir viens no svarīgākajiem darbiem.

pirms gada, 2019.02.08 13:17

Doma

Skumji , bet ja notiek kas labs , tad nekādu avīzi ciemos nesagaidīsi, bet uz skandāliem naski.Līdz ar to rodas greizs notiekošo procesu atspoguļojums- viss ir tik slikti!

pirms gada, 2019.02.08 11:29

marija

paldies novada avīzei,Zemgales ziņas es un mani paziņas nelasamjau labulaiku,mūs interesē kas svarīgs novadā,lai ministrs dara ko jedzīgāku,nevis cenās aizbāzt muti,paldies novada avžei!

pirms gada, 2019.02.08 11:51

Zieča ar bisi

Nemeiz, Marija, es tevi aizstāvēšu un avīželi atņemt neļaušu!

pirms gada, 2019.02.08 16:48

Vomačka

Un kur tad Sesavas bezdals sevi slavēs?Pats par savu naudu,vai?

pirms gada, 2019.02.08 12:22

ministra atbalstītājs

Novada avīzi nelasu - tur tikai slavinošie raksti par ierēdņu "labiem "darbiem! un dažādiem stulbiem, iedzīvotājiem nevajadzīgiem projektiem, no kuriem galvenokārt labumus iegūst rakstītāji, saņemot labu piķi un neskaitamos braucienus uz ārzemēm par nodokļu maksātāju naudu! Kritiskie raksti par šiem gadiem nekad nav redzēti! Izskatas ka novadā strāda tikai izcilie ierēdni, kuru skaits arvien pieug! Drīzumā vajadzēs īrēt vēl kādu namu Jelgavā, ar krājbankas ēku nepietiks! Ministra lēmumu atbalstu!!

pirms gada, 2019.02.08 12:23

No laukiem

Palasu gan novada,gan pilsetas aviziti.Nu nezinu gan,kur tur kads slavinats.Un vai nu tas bitu tas svarigakais darbs.Visu likvidesim un saliksim kartona Jurašus.Nu kur vel talak iet.

pirms gada, 2019.02.08 13:51

no Laukiem

Es nelasu avīzītes, un arī nezinu, kas tur tiek slavināts.

pirms gada, 2019.02.08 15:07

Aber

Valdībai ienāk labi nodokļi no OIK,tā nevisai ir ieinteresēta to likvidēt.Pašvaldību prese nav ekonomikas ministrijas pārziņā,tas ir reģionālās attistības un vides ministrijas pārziņā.

pirms gada, 2019.02.08 14:00

@ Aber

Kāds sakars OIK ar visu šo. Ja vietējās partijas grib izplatīt savas reklāmas materiālus, tad lai viņi to dara no saviem līdzekļiem

pirms gada, 2019.02.08 14:52

arī tā dara

" priekšsēdētājs bučojas ar pensionāriem un cilā zīdaiņus" precīzi pateikts. Tas vēl PSKP biedriem asinīs - bučojas, ka šnakst vien!

pirms gada, 2019.02.08 15:30

buča

Caune bučojas tikai ar Savickieni! Viņa labi iebaro pensionārus pensu saietos, kur neiztrūkstoši ir arī Caune, jo balsot iet pārsvarā pensionāri ir vērts viņus labi iebarot - nauda šiem pasākumiem tiek nodrošināta bez problēmām un balsis ar plusiniem arī!

pirms gada, 2019.02.08 16:18

Kārlis

Valgundes pagastā jau būtu nepieciešams ieviest ārkārtas situāciju ilgstošu, sistemātisku, ļaunprātīgu dedzināšanu dēļ.
Vai pašvaldības avīzē kāds ir redzējis kaut vai rindiņu par šo tematu?

pirms gada, 2019.02.08 20:54

Greex

Ja tā pilsētas pašvaldības avīze tiktu drukāta uz avīžpapīra, no tās būtu kāda jēga. Bet tagad pat nav jēgas vest radiem uz laukiem, jo krāsni ar to nevar iekurināt.

pirms gada, 2019.02.09 00:28

zaļenieks > buča

Sen nav redzēts tas ar to mežakuiļa izskatu, apaudzis ar sariem. Tas, kurš stirnas medījis un visur citur s..us vārījis, ja vien bijis izdevīgi un bijis iespējams. Agrāk par viņu rakstīja un rakstīja, pievienojot mežakuilīgās foto.

pirms gada, 2019.02.09 11:56

man prieks!

Neredzēsi arī! Viņš tagad izskatas ļoti labi, laikam jaunas sievas ietekmē!

pirms gada, 2019.02.09 13:49

njā

Smiekls nāk, Nemiro, tagad tāds godīgs palicis, cīnies ar negodīgumu? Ieskaties savā pagātne,,,,kā ar paša godīgumu???? Ceru, ka karma tevi drīz sasniegs....

pirms gada, 2019.02.11 09:44

Vietējās ziņas