Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunatnes vēlmes palikušas nesadzirdētas 3

Salaboti ceļi, apgaismotas ielas, izklaides vietas nepilngadīgajiem brīvdienās ir starp tām lietām, kuru pietrūkst Jelgavas jauniešiem. Šādas vēlmes atklājās  tradicionālajā skolu pašpārvalžu forumā «Mūsu idejas – mūsu pilsēta».

Pasākumā rīkotāji ar idejām un emocijām aicina dalīties aktīvos skolēnus, kuriem rūp sava un pilsētas nākotne. «Ziņu» uzrunātie skolēni atzina, ka pasākuma mērķis un ideja neesot slikti, bet pašvaldības interese par jauniešu problēmām – niecīga.«Mani kā kājāmgājēju visvairāk satrauc Jelgavas ielu katastrofālais stāvoklis. Nokrišņu laikā maz vietu, kur gājēji var pārvietoties, mašīnu neapšļakstīti. Arī ar ielu apgaismojumu ir bēdīgi, un tumšajā laikā atrasties uz ielas ir bīstami. Brīvdienās nav kur pavadīt brīvo laiku. Kāpēc nevarētu pilsētā izveidot atpūtas zāli, kur jauniešiem spēlēt galda spēles, ģitāru, uzdziedāt, patīkamā gaisotnē risināt sarunas? Tā man Jelgavā pietrūkst. Nākotnes vīzijās šo pilsētu tomēr redzu gaišu un saulainu, tāpēc jau arī mēs cenšamies kaut ko panākt un mainīt. Esmu pārliecināts, ka Jelgavas Domes deputāti informēti par mūsu ierosinājumiem, bet rezultāts tā arī nav redzams,» secina Jelgavas 1. ģimnāzijas skolēns Kaspars Dobrajs, kurš forumā piedalījās jau trešo gadu.Ielu stāvoklis un gājēju celiņi ir arī Amatu vidusskolas audzēkņa Jāņa Āna sāpe. Viņš atzīst, ka par gājējiem Jelgavā tiek domāts vismazāk. «Vēl mani satrauc «Daugavas» stadions. To sakārtojot, jauniešiem būtu lieliskas iespējas aktīvi pavadīt savu brīvo laiku. Ir sāpīgi raudzīties, kā stadions lēnām «mirst». Pilsētā pietrūkst arī brīvā laika pavadīšanas iespēju, kas būtu bez maksas. Sporta pulciņi un aktivitātes, iespējams, ir vienīgais, kā Jelgavā pietiek. Vajag tikai izmantot,» secina Jānis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

a

Vajag sākt ar to, ka skolās beidzot ievēl īstas skolēnu pašpārvaldes. Nevis skaistumkonkursu uzvarētājus - prezidentus. :)

pirms 10 gadiem, 2009.10.21 23:37

Vietējās ziņas