Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunauces un Vadakstes pagastus jaunveidojamajā Dobeles novadā neiekļaus

Saldus novada Jaunauces un Vadakstes pagasti administratīvi teritoriālās reformas gaitā netiks pievienoti jaunveidojamajam Dobeles novadam, aģentūra LETA uzzināja Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē.

Priekšlikumu par pagastu pievienošanu iesniedzis parlamentārietis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), kurš sēdes laikā aicināja viedokli izteikt arī Dobeles novadam un Auces novadam, no kura savulaik pagasti atdalīti. 

Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns (ZZS) klāstīja, ka pagastu pievienošana, iespējams, būtu atbalstāma, ja tiktu saglabāts Auces novads. Taču, veidojot Dobeles novadu, šādu nepieciešamību viņš neredz. Viņš arī sprieda, ka novadu apvienošana būs "sāpīga" no saimnieciski ekonomiskā viedokļa, īpaši Auces un Tērvetes novadiem.

Savukārt Auces novada domes priekšsēdētāja Vija Keršus (LZS) atgādināja, ka iniciatīvu pievienot pagastus, kas vēsturiski bijuši Auces rajona sastāvā, izteikusi pati dome. Taču vēlāk, apmeklējot minētos pagastus, iedzīvotāji izteikuši kritiku ceļu stāvoklim uz Auci. Tāpēc, pēc viņas domām, priekšlikums nebūtu atbalstāms, un arī parlamentārietis Dombrava sēdes laikā turpmāk to neuzturēja.

Gan Keršus, gan Tērvetes novada domes priekšsēdētāja Dace Reinika ("Mūsu mājas ir te") sēdes laika izteica bažas, ka jauns, lielāks novads, nespēs nodrošināt visas brīvprātīgās iniciatīvas - brīvpusdienas skolēniem, pabalstus -, kas abos novados nodrošinātas līdz šim. Reinika neziņā bija arī par pārstāvniecību jaunajā domē, jo līdz šim nav skaidrs, kāda nākotne gaida vēlētāju apvienības, un Tērvetes novadā pašvaldību vēlēšanās startē tikai vēlētāju apvienības.

Komisijas deputātu vairākums nobalsoja pret Dobeles, Tērvetes un Auces novadu pašvaldību kā atsevišķu administratīvi teritoriālo vienību saglabāšanu, tādējādi atbalstot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājumu par visu trīs vietvaru apvienošanu.

Jau ziņots, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien turpina otrajam lasījumam gatavot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikumu par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām un uzklausa Zemgales reģiona pašvaldību vadītājus. 

Sēdē viedokļus aicināti sniegt pašvaldību vadītāji no Auces, Dobeles, Engures, Jaunpils, Jelgavas, Kandavas, Ozolnieku, Tērvetes un Tukuma novadiem, kā arī Jelgavas pilsētas domes.

Foto: lsm.lv

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas