Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši kopj karavīru kapus

«Mūsu darbs veltīts mieram un vēstures dziļākai izpratnei,» stāsta Vācu kara kapu kopšanas Tautas apvienības jauniešu lietu referente Isa Nolle, kas kopā ar trīsdesmit vācu un sešiem latviešu jauniešiem kopš trešdienas apmetušies Kalnciema vidusskolā.

«Kalnciema vidusskola ir tradicionāla mūsu nometnes vieta, kurā jūtamies kā mājās,» stāsta jauniešu brīvprātīgais vadītājs Marsels Hartzs no Brēmenes. Viņš pēc profesijas ir autovadīšanas skolotājs. Sešpadsmitgadīgais brēmenietis Mirko Vopalenskis stāsta, ka viņu uz nometni Latvijā aicinājis draugs Roberts Appels, kurš šeit bija pērn. Savukārt Krišs Līdumnieks un Melānija Dubra no Piņķiem uzsver, ka piedalīšanās nometnē uzlabo viņu vācu valodas zināšanas. Jaunieši plānojuši strādāt vairākās Pirmā un Otrā pasaules kara karavīru kapsētās Kalnciema apkārtnē, kā arī Biķerniekos holokaustā nogalināto ebreju memoriālā. Turklāt plānotas sporta spēles kopā ar Valgundes pagasta jauniešiem, ekskursijas. «Nereti jauniešu brīvprātīgais darbs kapos tiek uztverts ar neizpratni. Taču tā ir vieta, kur pagātne sastopas ar pagātni. Turklāt šāds pasākums rada pamatu pārdomām par miera un tautu savstarpējās saprašanās nozīmi,» teic nometnes brīvprātīgā dalībniece Zigrīda Murovska, kas strādā Rīgā Gētes institūtā. Vācu kara kapu kopšanas nometne Kalnciema vidusskolā turpinās darboties līdz 15.jūlijam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas