Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši - pret neiecietību 1

Ar aicinājumu būt tolerantiem, līdzjūtīgiem un mazliet vairāk pasmaidīt Jelgavas Valsts ģimnāzijā piektdien noslēdzās Iecietības nedēļa. Tās laikā jaunieši zīmēja plakātus, skatījās pamācošu filmu, kā arī klasē un ar speciālistiem pārsprieda savstarpējās saskarsmes problēmas.

«Iecietības tēma ir ļoti aktuāla, jo itin bieži izraisās dažādi konflikti, piemēram, par ārējo izskatu, jo jaunieši pārstāv dažādus stilus, vai par citādiem uzskatiem,» uzskata Jelgavas Valsts ģimnāzijas devītklasnieces Lūcija un Daina, risinājumu saskatot spējā pieņemt otru tādu, kāds viņš ir, un kontrolēt savus izteicienus un rīcību.Iecietības nedēļas laikā jaunieši zīmēja plakātus, kuros aicināja nebaidīties būt atšķirīgam, padarīt pasauli labāku, uzklausīt otru, bet no videofilmā modelētajām situācijām skolēni varēja mācīties, kā risināt dažādus konfliktus.Savukārt piektdien 7. un 8.klašu audzēkņus uzrunāja nevalstiskās organizācijas «brīvprātīgais.lv» komunikāciju speciāliste Zane Okmane un biedrības «Bērnu un jauniešu uzticības tālrunis» vecākā konsultante Ilze Pīleņģe. Šīs organizācijas, aicinot uz iecietību, pērn Latvijas skolās īstenoja projektu «Lai labais pielīp!».«Iecietības trūkums ir aktuāla problēma jauniešu vidū, par ko jāturpina runāt, jo tā izraisa vardarbību. Tomēr vērtīgāk ir veikt preventīvus pasākumus un izglītot skolotājus par šo tēmu,» uzskata I.Pīleņģe.Problēmas aktualitāti akcentē arī pasākuma organizatore, Valsts ģimnāzijas sociālā pedagoģe Evija Dīcmane, kura atzīst, ka ikdienā bieži nākas ar bērniem un vecākiem risināt šos jautājumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

antikrize

pasi lielakie sudu taisitaji! ludz lai apkartejie butu iecietīgāki?

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 14:28

Vietējās ziņas