Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauniešiem iesaka nekonfliktēt ar likumu 1

Rosinot pilsētas skolu jauniešus aizdomāties par narkotiku un citu atkarību izraisošo vielu lietošanas sekām un profilaksi, Jelgavas Sabiedrības integrācijas birojs sadarbībā ar Jelgavas Pašvaldības policiju (JPP) organizē lekciju ciklu, kur diskusiju un sarunu veidā tiks pārrunāti šie jautājumi.

Uz pirmo diskusiju otrdien uz JPP tika aicināti Jelgavas Amatu vidusskolas puiši. Policijas priekšnieka vietnieks Guntars Akmentiņš jauniešus iepazīstināja ar iestādes struktūru un ikdienā veicamajiem pienākumiem, kā arī demonstrēja policijas rīcībā esošos ieročus un ekipējumu. Jauniešus interesēja, vai policijas darbā tie reāli arī izmantoti, uz ko tika saņemta atbilde, ka pistole JPP pastāvēšanas laikā pielietota divas reizes, agresīvos uzbrucējus ievainojot kājā un mugurā.Priekšnieka vietnieks puišus aicināja būt saprātīgiem, apdomīgiem un labāk nenonākt policijas redzes lokā, jo jebkurš administratīvais pārkāpums, par ko sastādīts protokols (tajā skaitā nepilngadīgai personai), tiek reģistrēts Iekšlietu ministrijas Informācijas centra datu bāzē. Savukārt potenciālais darba devējs nākotnē var lūgt pieprasījumu un saņemt informāciju, vai cilvēks savulaik nav nonācis policijas redzeslokā un, ja ir, tad par kādiem pārkāpumiem. Tā sauktajā «filtrā» dati par personu tiek glabāti 75 gadus vēl pēc viņa nāves. Kādi ir izplatītākie pusaudžu likumpārkāpumi un cik nepilngadīgo atrodas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas uzskaitē, - lasiet trešdienas, 18.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

draba devējs

nevarētu precīzāk par to iespēju pieprasīt informāciju no iekšlietu ministrijas par sodāmību?

pirms 11 gadiem, 2009.03.18 10:33

Vietējās ziņas