Jauniešus aicina aizdomāties par vēlamo pasauli pēc pandēmijas

Šīs nedēļas beigās vienlaikus vairāk nekā 100 pasaules valstīs norisināsies akcija "Pasaules lielākā mācību stunda", aicinot ikvienu aizdomāties par to, "kādu vēlamies redzēt pasauli pēc pandēmijas", informē UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) pārstāve Kitija Balcare.

Akcijai jau sesto gadu aicinātas pievienoties arī Latvijas izglītības iestādes.

UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa-Sarma uzsver, ka šogad pasākumā jaunieši aicināti iedomāties pandēmiju kā portālu no vecās pasaules uz jauno, kuru šķērsojot, iespējams izvēlēties, ko likt mūsu ceļasomā. "Vai tie būs nešķirotu atkritumu kalni, piedūmotas debesis un piesārņots ūdens, vai varbūt vēlamies jauno pasauli veidot ilgtspējīgāku un dabai un cilvēkiem draudzīgāku?" sacīja Dalbiņa-Sarma.

Balcare informēja, ka iesaistīties pasaules lielākajā mācību stundā Latvijā šogad var trīs veidos. Pirmā iespēja ir rīkot stundu "Pandēmija ir portāls", savukārt otrā iespēja ir attālināti vadīt kādu no iepriekš izstrādātajām Pasaules lielākajām mācību stundām un dalīties ar savu pieredzi. Trešā iespēja ir rīkot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) stundu un iesaistīties UNESCO nedēļā no 12.oktobra līdz 18.oktobrim.

Šī mācību stunda katru gadu tiek rīkota 25.septembra nedēļā, simboliski atzīmējot dienu, kad ANO valstis kopīgi apņēmās sasniegt 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus. Stundas mērķis esot iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar globālajiem mērķiem un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.

Mācību stundas vai nodarbības UNESCO LNK aicina īstenot laikā no 25.septembra līdz 31.oktobrim. Stundā izskanējušās atziņas, tapušos darbus, kā arī attālinātās mācīšanas pieredzes stāstus dalībnieki aicināti aprakstīt un iemūžināt foto, ievietot skolas "Facebook" vai "Instagram" kontā. Tāpat informāciju var publicēt arī skolas mājaslapā, nosūtot saiti uz e-pasta adresi "programmas@unesco.lv".

Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā organizē UNESCO LNK, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma un citas.

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas