Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno Jelgavas iedzīvotāja karti var noformēt ikviens iedzīvotājs 2

No 1. jūlija var pieteikties jaunās personalizētās viedkartes "Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte" un "Jelgavas pilsētas skolēna apliecība" saņemšanai. To noformēt var gan iedzīvotāji, kuriem saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem ir tiesības saņemt pašvaldības atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolās, gan ikviens iedzīvotājs, lai varētu izmantot Jelgavas pašvaldības iestāžu un komersantu sniegtās priekšrocības un atlaides, – šajā gadījumā Jelgavas iedzīvotāja kartes izgatavošanai var pieteikties Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saskaņā ar pašvaldības noteikumiem "Par personalizētās viedkartes noformēšanas, izsniegšanas, lietošanas un deaktivizēšanas vai anulēšanas kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā" Jelgavas iedzīvotāja kartes noformēšanai, lai persona varētu izmantot Jelgavas pašvaldības iestāžu un komersantu sniegtās priekšrocības un atlaides, var pieteikties ikviens iedzīvotājs.

Pieteikties jaunajai personalizētajai viedkartei no 1. jūlija var ZRKAC Svētes ielā 33 pirmdienās no pulksten 17 līdz 19 un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 13, iepriekš sazinoties pa tālruni 63082101, lai vienotos par konkrētu apmeklējuma laiku. Ierodoties rakstīt iesniegumu par kartes saņemšanu, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, tāpat jāņem vērā, ka viedkartes izgatavošanai persona iestādē tiks nofotografēta. 

Iedzīvotāja karte Jelgavas pašvaldības administratīvajā teritorijā pamata dzīvesvietu deklarējušām personām pirmreizēji tiks izgatavota un izsniegta bez maksas – šos izdevumus segs pašvaldība, savukārt personām, kas deklarētas citā pašvaldībā, tas būs maksas pakalpojums.

Jaunā viedkarte tiks izgatavota desmit dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, un to varēs saņemt pa pastu, ja persona savā iesniegumā to būs norādījusi, vai arī klātienē tajā vietā, kur persona rakstījusi iesniegumu par kartes saņemšanu, šajā gadījumā – ZRKAC. 

Papildu informāciju par personalizētās viedkartes "Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte" noformēšanu un izsniegšanu ZRKAC var iegūt pa tālruni 63082101. 

Jaunā personalizētā viedkarte atsevišķām personu grupām dod tiesības saņemt Jelgavas pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus, pabalstu braukšanas maksas segšanai sabiedriskajā transportā un/vai ēdināšanai vispārējās izglītības iestādē atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Šādā gadījumā jauno karti pēc personas iesnieguma saņemšanas noformē Sociālo lietu pārvalde vai Izglītības pārvalde. Detalizētu informāciju skatīt ŠEIT

Kā ziņots, jaunas viedkartes pašvaldība izstrādājusi, jo "SEB banka", kas līdz šim nodrošinājusi karšu darbību, paziņoja par sadarbības pārtraukšanu, un sadarbības līgums beidzas 20. jūlijā. Līdz ar to šābrīža Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības būs aktīvas līdz 20. jūlijam, bet, lai saņemtu pašvaldības atbalstu pēc 20. jūlija, iedzīvotājiem un skolēniem jānoformē jauna personalizēta viedkarte. Būtiskākā atšķirība starp līdzšinējām un jaunajām viedkartēm ir tā, ka jaunās kartes nav piesaistītas nevienai bankai un tās ir autorizācijas līdzeklis. 

Jaunās Jelgavas iedzīvotāja kartes sāks darboties no 21. jūlija, savukārt Jelgavas skolēna apliecības – līdz ar jauno mācību gadu. 

Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Timbaka

Pilnīgs murgs un bezjēdzīga naudas tērēšana. Un kam domāta LV ID karte? Katrā miestā savas ID kartes jāievieš?
Liela daļa vēlētāju ir aitas un drīz atkal savēlēs pierastās frizūras no sovoku biedrības.
Piedāvāju bezmaksas kursus lasīšanai starp rindām... ""SEB banka", kas līdz šim nodrošinājusi karšu darbību, paziņoja par sadarbības pārtraukšanu" - tas nozīmē, ka bankai nav peļņas! Kam te vēl kaut kas nav skaidrs?
Priekš kam no cilvēkiem par personas identifikāciju papildus jāmaksā? Kāpēc pilsēta par katru cenu uztiepj šo nejēdzīgo sū paralēli LV ID kartei? Tik pat labi var izmantot jebkuras bankas karti. Pilsētā kāds ir stipri ieinteresēts? Paskatamies ieviesēju sastāvu...
O! Era2K? Jelgavas tirgus īpašnieks? Aizdomās turētais par maģiskās naudas piesaistīšanu no zila gaisa? Jelgavas vadība pati sasmērējusies, ka turpina pīties ar šādiem elementiem? Nemaz neizskatās aizdomīgi?
Jēgas nav, atdeves nav, bet pūlamies to pūci uz globusa uzstiept. Kārtējais "stārtaps", lai kādam pietuvinātajam radītu mākslīgu peļņas iespēju?
Kāpēc man vajadzīga kaut kāda papildus karte, par kuru maksā visi no saviem nodokļiem, ja sociālo lietu pārvalde tā pat zin, ka man pienākās atvieglojumi? Rakstā skaidri un gaiši pateikts, ka bez maksas saņem visi jelgavnieki, bet jēga tikai atsevišķām iedzīvotāju grupām un tas esot tikai identifikācijas līdzeklis! Rīt visa Jelgava aiziet pieteikties pēc kartēm, kuras neviens neizgatavo par velti, bet jēga tikai skolēniem un invalīdiem?
"lai varētu izmantot Jelgavas pašvaldības iestāžu un komersantu sniegtās priekšrocības un atlaides" - kur es varētu iepazīties ar šo atlaižu vietām? Man rimītī desa būs lētāka ar šo karti vai atkal tukša muldēšana?
Dārgie jelgavnieki - jūs apzog skaisti smaidot, un stāsta, ka tas nav "zelta lietus", bet Dieva rasa.

pirms mēneša, 2020.07.02 21:52

Taibaka

Nu, kā nebūs jēga?! Ieejas biļete uz smilšu un ledus skulptūrām būs lētāka :D.
Starp citu, vai es akla, bet nekur neredz kartes ikmēneša uzturēšanas izmaksas. Viedkarte par absolūtu velti? Nu nu.

Timbaka!
Par Domi gan neraudi! Gadu no gada jelgavnieki cītīgi savēl tās pašas "frizūras". Tad jau laikam ļoti patīk. :D

pirms mēneša, 2020.07.03 11:51

Vietējās ziņas