Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgava ar Lietuvas kolēģiem par 1,6 miljoniem grib īstenot divus projektus tūrisma pakalpojumu attīstīšanai 9

Jelgavas pašvaldība un iestādes sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem iesniegs divus projektus Eiropas finansējuma saņemšanai tūrisma pakalpojumu attīstīšanai, kuru kopējās izmaksas sasniedz 1 650 105 eiro, nolēma pilsētas dome.

Projekta "Bezatkritumu (Zero Waste) tūrisma attīstība" mērķis ir izpētīt tūrisma pakalpojumu sniedzēju bezatkritumu dzīvesveidu, sniedzot pakalpojumu, kā arī izveidot jaunus tūrisma piedāvājumus, izglītojot tūristus bezatkritumu dzīvesveidā.

Iecere paredz izveidot atpūtas vietu Lielupes krastā un pontona piestātni laivotājiem un izglītojošiem bezatkritumu dzīvesveida informatīvajiem stendiem. Informatīva stenda izveide paredzēta arī pie Pilssalas skatu torņa. Tas stāstīs par Lielupes bioloģisko daudzveidību, kā arī bezatkritumu dzīvesveidu. Ieplānota arī Lielupes un Driksas gultņu skenēšana, uzlabojot ūdens transporta iespējas, kā arī mājaslapas "visit.jelgava.lv" pilnveidošana un maršruta plānotāja izstrāde un integrēšana mājas lapā, tūrisma karšu digitalizācija.

Projekta kopējās izmaksas ir 800 000 eiro, no tām Jelgavas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" (JRTC) izmaksas ir 200 000 eiro, tai skaitā 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums.

Savukārt projekta "Saules ceļš" mērķis ir veicināt ienākošo un vietējo tūrismu Jelgavā, Šauļos un Jonišķos, samazinot tūrisma sezonalitātes ietekmi, piedāvājot jaunus tūrisma produktus un modernizējot esošo pakalpojumu klāstu.

Projekts paredz jaunu pārrobežu tūrisma maršrutu izveidi, balstoties uz objektiem, kas saistīti ar saules tematiku, gadskārtām, kultūru, tradīcijām, saules enerģiju. Paredzēta arī tematisku pasākumu organizēšana katrā partnera pašvaldībā atbilstoši gadskārtām, īpaši popularizējot gadalaikus, kad ir mazāks tūristu skaits. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 9.stāvā plānots uzstādīt divas jaunas panorāmas kameras, kā arī iegādāties jaunus ekrānus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projektā ietverta arī interaktīvu stendu uzstādīšana ar tūrisma informāciju pie Sv. Trīsvienības baznīcas torņa un Pasta salā, norādes zīmju izvietošana pilsētā, publiska elektroierīču uzlādes punkta izveide, izmantojot saules baterijas. Savukārt ēkā Vecpilsētas ielā 14 iecerēta virtuālās realitātes modeļa izveide par ēkas vēsturi un unikālo būvniecības procesu.

Kopējās projekta izmaksas ir 850 105 eiro, no tām Jelgavas pašvaldības izmaksas ir 405 000 eiro. ERAF projekta atbalstīšanas gadījumā pašvaldībai līdzfinansēs 85% izmaksu.

Projektu partneri ir Jelgavas pašvaldība, JRTC, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kā arī augstskolas un iestādes Lietuvā.

Foto: JRTC

Pievieno komentāru

Komentāri 9

mhh

Projekts paredz jaunu pārrobežu tūrisma maršrutu izveidi, balstoties uz objektiem, kas saistīti ar saules tematiku, gadskārtām, kultūru, tradīcijām, saules enerģiju. Paredzēta arī tematisku pasākumu organizēšana katrā partnera pašvaldībā atbilstoši gadskārtām, īpaši popularizējot gadalaikus, kad ir mazāks tūristu skaits.
Kādas stulbības tik neizdomā, lai tik varētu apgūt naudu.... Varētu arī kaut ko par mēness tematiku izdomāt, jo tomēr šim ir četras fāzes un kaut kādus murgus par to tematiku varētu sadomāt.

pirms gada, 2019.06.24 20:52

K

- Kur pie jums Olainē vakaros var aiziet?
- Uz spaini.

pirms gada, 2019.06.25 09:41

hhhh

labāk būtu parūpējušies par putekļainajām ielām ,kas ir pilsētas teritorijā !!! logus nevar atvērt,putekļi līdz otrajam stāvam !!!

pirms gada, 2019.06.25 11:47

mhh

Uztaisi kaut kādu starprobežu projektu, kurā pētīsiet cik putekļainas ielas ir jūsu pusē un cik putekļainas, piemēram, Lietuvā. Un tad ar kādiem līdzekļiem to var samazināt.

pirms gada, 2019.06.25 12:59

Mudakiem

Pilseta medz but putekļi.Izlaidušies bezjega.

pirms gada, 2019.06.25 13:37

mudakam

padzīvo pilsētā smilšu un grants ceļu malā, tad izej pagalmā un priecājies par baltajiem putekļu mākoņiem! vēl labāk,- attaisi logus, lai istabā arī tiek!

pirms gada, 2019.06.25 22:24

Seska Smaka

Kārtējā bezjēgas xyiņa kur izķēzīt naudu.

pirms gada, 2019.06.25 23:59

Vietējās ziņas