Jelgavā atkal aktualizē jautājumu par krematorijas būvniecību 5

 Lai arī vēl gada sākumā Jelgavas domei neizdevās noslēgt līgumu par krematorijas būvniecību pie Bērzu kapsētas, dome lēmusi piedāvāt uzņēmējiem citu vietu krematorijas un kolumbārija izbūvei, noskaidroja aģentūra LETA. Sēru birzs jeb kolumbārijs ir apzaļumots zemes iecirknis kapsētā, kas paredzēts pelnu urnu apglabāšanai zemē un piemiņas plāksnes pēc vienota parauga uzstādīšanai.

Jelgavas pašvaldība izsludinājusi konkursu "Apbūves tiesības piešķiršana zemesgabala daļai Zālītes ielā 2, Jelgavā", kura uzvarētājs iegūs tiesības 15 000 kvadrātmetrus plašā zemesgabalā izbūvēt krematoriju-sēru namu un kolumbāriju. Par vietu krematorijai un kolumbārijam pašvaldība izvēlējusies teritoriju pie Jelgavas apvedceļa Zālītes ielā, un to ieskauj slēgtās kapsētas - Staļplača, Ebreju, Vācu, Miera un Meža kapi, kas nesen paplašināti.

Dome lēma, ka konkursa uzvarētājam objekts jānodod ekspluatācijā līdz 2023.gada 30.decembrim. Apbūves tiesības tiks piešķirtas uz 30 gadiem.

Vienreizēju maksa par apbūves tiesību piešķiršanu noteikta 1,5 procentu apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības - 135 eiro -, arī maksa gadā par zemes lietošanu būs 1,5 procenti no kadastrālās vērtības.Konkursa piedāvājumus pretendenti pašvaldībā var iesniegt līdz nākamā gada 1.februārim. 

Apstiprinot konkursa nolikumu, pilsētas mērs Andris Rāviņs skaidroja, ka konkursa rīkošana ir pašvaldības iniciatīva, jo iedzīvotājiem nepieciešams krematorijas pakalpojums.

Gada sākumā dome par nenotikušu atzina izsoli par apbūves tiesībām uz zemesgabalu pie Bērzu kapiem, jo neviens no ieinteresētajiem uzņēmumiem nenoslēdza līgumu par objekta izbūvi.

Pašvaldības rīkotās izsoles uzvarētāja - SIA "Trimo trīs" - noteiktajā laikā nav iemaksājusi pašvaldībai 99 000 eiro, kas ir vienreizēja maksa par būvniecības tiesību iegūšanu, tāpēc pašvaldība nosūtīja piedāvājumu SIA "Audēji 7", kas izsolē nosolīja nākamo augstāko maksu - 50 000 eiro. Taču arī SIA "Audēji 7" nav izrādījusi interesi par līguma noslēgšanu un līdzekļu iemaksāšanu.

 

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pensionāre....

Tās lielās platības,kas tiek aizņemtas un nekoptas,tas ir vienkārši nereāli....noteikti vajag krematoriju.Sākumā cilvēki būs un ir nesapratnē,bet tad jau sapratīs ka tas ir daudz vieglāk un ērtāk.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 19:02

Par

Esam izmantojuši. Daudz ērtāk. Nevajag arī milzu bedri un kapraču baru. Mums pat atļāva pašiem bedri ierādītajā vietā izrakt. Arī ģimenes "pleķis" pietiek daudz ilgāk...
Franči vispār uzceļ nelielu kapliču kapsētā (kā liels skapis, tikai akmens) ar plauktiem un tad tur liek rindā. Viss ir domāšanā...

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 20:31

Bizness

Apbedīšanas biroji masveidā izmanto tālo igauņu krematoriju, jo tā ir lētāk. Tas jau liecina par vietējā biznesa īpatnībām.

pirms 2 gadiem, 2018.12.05 22:23

Biznesam

Vai tad Rīgas krematoriju apbedītāji neizmanto ? Es domāju,ka paši radinieki izvēlas kremācijas viietu,jo viņi paši to apmaksā .

pirms 2 gadiem, 2018.12.06 13:06

Zzzx

Rīgas krematorijs tak nav tik ļoti noslogots. Tagad vēl cels Jūrmalā, un izrādas ka Jelgavā arī vajag. Un kam tas izdevīgi? Atkal kāds kaut ko shēmo!

pirms 2 gadiem, 2018.12.10 10:49

Vietējās ziņas