Jelgavā bezdarba līmenis kāpj lēnāk 3

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem, 1.jūnijā Jelgavā bija reģistrēti 3611 bezdarbnieki jeb 9,8 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 140 cilvēkiem vairāk nekā pirms mēneša. Savukārt rajonā reģistrētajiem 1787 (10, 2 procenti no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita) bezdarbniekiem maijā klāt nākuši tikai seši.

Gada sākumā bezdarbnieku pieauguma temps bija stipri ātrāks - no 6,8 procentiem janvārī līdz 9,6 procentiem martā. Šo pozitīvo tendenci Nodarbinātības valsts dienesta Jelgavas filiāles vadītājs Māris Narvils skaidro ar sezonas darbiem, kā arī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita pieaugumu. Proti, aprīlī, aktualizējot jaunos statistikas datus, atklājies, ka, salīdzinot ar 2007.gadu, Jelgavā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits audzis par 8,9 procentiem, bet rajonā - par 6,7 procentiem, kas ir vieni no labākajiem rādītājiem valsts mērogā.Lielākas bažas saistās ar rudeni, kad pēc Labklājības ministrijas prognozēm bezdarba līmenis valstī varētu sasniegt 16,4 procentus. Tas saistās ar valsts sektorā nodarbināto skaita samazinājumu. Pašlaik reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā 11,3 procenti.Tajā pat laikā mazs ir Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles piedāvāto vakanču skaits. 2009.gada sākumā tika piedāvātas 80, tad tagad tikai 24 vietas. M.Narvils uzsver, ka tagad vairāk pieprasīti ir speciālisti, kuri pārvalda angļu un krievu valodas. Lielākas izredzes dabūt darbu ir darbiniekiem ar plašāku specializāciju, piemēriem, šoferiem ar vairākām transporta līdzekļu vadīšanas kategorijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Knagis

Kādas muļķības. Man NVA skaidri un gaiši pateica, ka ar manu kvalifikāciju cerības darbu atrast caur viņiem ir 0. Bezdarba līmenis šaubos vai kāpj Jelgavā lēnak, cik daudz no mums strādāja Rīgā? Tā ir tikai cilvēku mierināšana un muļķošana, lai nesāktos panika. Paskatieties, kas notiek NVA telpā uz pirmreizējo reģstrāciju ikdien.

pirms 11 gadiem, 2009.06.05 12:51

e

Šo NVA kantori vajag likvidēt, pilnīgi nekādas jēgas. To var darīt VSAA - jeb apiet Nodarbinātības valsts aģentūru un izmaksāt pabalstus. NVA tikai lieka struktūra. Neko viņi nepiedāvā. Atrast var tikai pats. Zinu labi, jo mans vīrs bija bezdarbnieks, atrada darbu Rīgā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 14:52

GRUTUPAM

Kas tas par murgu??? Gribu zināt reālas lietas, cik cilvēki caur NVA darbu atraduši, kādas ir piedāvājuma vakances, nevis pliki prātuļojumi par cipariem. Cik ir tādi, kas izmantojuši kursus un tad darbu atraduši? Lūdzu, strādājiet Grūtupa kungs!

pirms 11 gadiem, 2009.06.04 09:04

Vietējās ziņas