Jelgavā dalīto atkritumu vākšanas laukumos mainīta lapu pieņemšanas kārtība 17

Ik rudeni aktualizējas jautājums, ko darīt ar savāktajām koku lapām. Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem pilsētā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros, ir aizliegts. Taču jelgavnieki lapas bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem – darbdienās no viena transportlīdzekļa DAV laukumos tiek pieņemti līdz pieciem 100 litru ietilpības maisiem dienā, bet brīvdienās lapu daudzums no viena transportlīdzekļa nav ierobežots, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Svarīgi – laukumos lapas tiek pieņemtas tikai no Jelgavas iedzīvotājiem, tāpēc pirms iebraukšanas laukumā ir jāuzrāda transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, kurā norādīta transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja deklarētā adrese Jelgavā.

DAV laukumi pilsētā atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6, un tie paredzēti tikai Jelgavas iedzīvotājiem. "Vēlamies uzsvērt, ka dalīto atkritumu vākšanas laukumi atkritumu nodošanai ir domāti tikai Jelgavas iedzīvotājiem, līdz ar to juridiskajām personām (uzņēmumiem) pašām par saviem līdzekļiem jāorganizē lapu nodošana poligonā "Brakšķi" vai SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi". Dalīto atkritumu vākšanas laukumos no juridiskajām personām lapas netiek pieņemtas," skaidro SIA "Zemgales EKO" vadītājs Aleksejs Jankovskis. 

 

Lai atvieglotu DAV laukuma darbu, no 16. oktobra līdz 31. oktobrim atkritumu poligonā "Brakšķi" būs novietots speciāls konteineris, kurā tikai Jelgavas iedzīvotāji bez maksas varēs nodod savāktās koku lapas ar tādiem pašiem noteikumiem kā DAV laukumos Jelgavā.

 

SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" var pieteikt lielmaisus, kura ietilpība ir līdz 1000 kilogramiem, vai konteineru ar ietilpību līdz septiņiem kubikmetriem. Uzņēmumā skaidro, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza bioloģiski noārdāmos atkritumus, taču kategoriski aizliegts tajos ievietot sadzīves un būvniecības atkritumus, iepakojuma – plastmasas, stikla, kartona – atkritumus un citus līdzīgus atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksām pieejama uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv vai pa tālruni 63026010, 28626261.

 

Koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos. Saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli, bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Jelgavas Pašvaldības policija informē, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

 

Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašuma saimniekam jārūpējas ne tikai par sava īpašuma sakopšanu, bet arī jānodrošina piegulošās teritorijas sakopšana, tostarp koku lapu savākšana. Par noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 500 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1500 eiro.

 

 

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Jelgava

izceļas kā vienmēr ar draudiem par sodiem it kā lapas būtu mega atkritums

pirms mēneša, 2021.10.15 16:14

Pensionārs

Līdz šim manā īpašumā un tai pieguļošajā pašvaldības teritorijā savāktās lapas uz DAV laukumu aizveda dēls, kurš nav deklarēts Jelgavā, bet no 16.oktobra vairs nedrīkstēs.
Ko man darīt ar savāktajām lapām?

pirms mēneša, 2021.10.15 17:23

Nu

Jādomā, ko darīt. Šādi gadījumi ir izņēmums. Bet lēmums pieņemt tikai no vietējiem ir pareizs.

Ja lielāks dārzs, var veidot kompostkaudzi. Var aizvest izkaisīt lapas mežā, jo lapas nav sadzīves atkritumi, līdz ar to mežu nepiesārņo. Var aizbraukt līdzi uz DAV laukumu ar pensionāra/ jelgavnieka apliecību, pierādīt ģimenes radniecību un mēģināt sarunāt kaut ko. Tāds nekrietnāks variants būtu pielikt savus maisus klāt bezdarbnieku savāktajām lapām parkos u.t.t., bet arī bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem, jo visas lapas tāpat no pilsētas kokiem nāk...

Vārdu sakot, variantu ir daudz un izeju vienmēr var atrast, bet uzkopt savu dārzu un piemājas teritoriju vajag!

pirms mēneša, 2021.10.15 18:31

Atbilde Nu

Lūk, citāts no teksta: "Koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos."

pirms mēneša, 2021.10.15 21:37

Atbildei

Te nu nepiekritīšu. Lapu maisu droši drīkst aizvest uz mežu un izkaisīt vējā. Cita lieta, ja visi sāks tā darīt, nebūs labi - kā jebkurā citā lietā, kas par daudz, tas par skādi. Tāpēc jau tie ir izņēmuma gadījumi - absolūtais vairākums vedīs lapas nodot savākšanas punktos, pensionārs komentētājs aizvedīs uz mežu un bez sirdsapziņas pārmetumiem, ka būtu izdarījis ko sliktu.

pirms mēneša, 2021.10.16 08:56

Pēteris

Te nu mēs nonākam līdz tam, ka galvenais laikā samaksāt NĪN un savāktās lapas par maksu nodot Brakšķos, ja nevar uzrādīt transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, kurā norādīta transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja deklarētā adrese Jelgavā.

pirms mēneša, 2021.10.15 18:01

Var 'padomāt',ka lapas ved nodot uz Jelgavu no Rīgas,Dobeles vai laukiem.Un kopējos atkritumu konteineros salaukas ber daudzi sētnieki.

pirms mēneša, 2021.10.15 20:31

lapa

Vai kas notiks, ja es vienkārši palikšu uz zemes nesavākta? Neesmu jau plastmasas maisiņš. Visticamāk nākamvasar jūs mani jau vairs neatradīsiet.

pirms mēneša, 2021.10.15 22:02

Mežsargs

Vai Jelgavas pilsētas koku lapas jāved uz Līvbērzes pagasta brakšķu izgāztuvi?

pirms mēneša, 2021.10.15 22:52

Students no akadēmijas.

Vai jelgavnieki mācīsies no Zviedrijas un Japānas racionāli izmantot dabas resursus?

pirms mēneša, 2021.10.16 06:19

No malas izskatās

No malas izskatās, ka jelgavnieki mācīsies no pašu kļūdām, citu valstu pieredzi stūrgalvīgi neņems vērā.

pirms mēneša, 2021.10.16 10:08

Koku lapas

Uz kāda pamata koku lapas, kas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, valstspilsētā Jelgavā tiek pielīdzinātas sadzīves atkritumiem.

pirms mēneša, 2021.10.16 14:38

Dainis

Jauki! Dzīvoju Jegavā, ikdienā pārvietojos ar darba auto. Ko man darīt?

pirms mēneša, 2021.10.16 16:15

Spainis

Nu, turpini braukt, strādā, kas tev liedz? Kaut kāds dīvains jautājums.

pirms mēneša, 2021.10.16 19:29

cilvēks

katru dienu sagrābju piemājas mežā 5 maisus lapas un vedu nodot. gunārs un eva.

pirms mēneša, 2021.10.17 15:39

Jurists

Varētu piekrist, ka lapas pieņem tikai no Jelgavā deklarētajiem iedzīvotājiem. Bet man tikai nav skaidrs, kopš kura laika transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītā adrese ir uzskatāma par deklarēto adresi? Dzīvesvietas deklarēšanu apliecina pilnīgi cits dokuments.

pirms mēneša, 2021.10.17 16:36

Vietējās ziņas