Jelgavā dalīto atkritumu vākšanas laukumos var nodot arī apavus 3

No šodienas visos SIA "Zemgales Eko" dalīto atkritumu vākšanas laukumos Jelgavā iedzīvotāji bez maksas var nodot arī lietotus un pašiem nevajadzīgus apavus, informēja pilsētas pašvaldībā.

"Zemgales Eko" valdes loceklis Aleksejs Jankovskis skaidroja, ka apavus var nodot laukumos Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 un atkritumu šķirošanas kompleksā Ganību ielā 84.

"Visos laukumos izvietoti īpaši konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas var atstāt apavus. Visi apavi tiks savākti, sašķiroti un atkarībā no nolietojuma novirzīti vai nu pārstrādei, vai otrreizējai lietošanai, piemēram, labdarībai. Šis ir sākums jaunām atkritumu pārstrādes iespējām Jelgavā - nākamā gada laikā plānojam ieviest arī konteinerus apģērba šķirošanai," klāstīja Jankovskis.

Šādu iespēju "Zemgales Eko" piedāvā kopā ar sadarbības partneriem "Eco Baltia vide" un "Startex Baltic", kas pakalpojumu nodrošina iedzīvotājiem arī citviet Latvijā.

Uzņēmums, kas no dalīto atkritumu vākšanas laukumiem savāks lietotos apavus, ir noteicis prasības, kādi apavi tiek pieņemti otrreizējai izmantošanai. Proti, iedzīvotāji var nodot gan tekstila, gan ādas apavus, sieviešu, vīriešu vai bērnu kurpes, taču tās nedrīkst būt netīras, mitras un cauras. Netiks pieņemti slēpošanas zābaki, slidas un mājas čības, kā arī kopā ar apaviem netiks pieņemts apģērbs, šķidrumi, ēdiena paliekas un citi sadzīves atkritumi. Apaviem jābūt pa pāriem, un to atbilstība prasībām nodošanas laikā tiks novērtēta.

"Dalīto atkritumu vākšanas laukumos paplašinot bez maksas nododamo atkritumu klāstu, jelgavniekiem ir iespēja samazināt izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu," uzsvēra Jankovskis.


Foto: Jelgavas pašvaldības arhīvs


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Hmm

Nav skaidrs, kāpēc apaviem jābūt pa pāriem un nedrīkst būt cauras kurpes, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc maina apavus (par mājas čībām ok, tos var ievietot nešķirotajos atkritumos)? Kā otra pāra neesamība var ietekmēt atkritumu otreizējo pārstrādāšanu? Savādāk velk uz biznesa plānu, kur labākos eksemplārus nodos lietoto apģērbu tirgū pārdošanai.

pirms 19 dienām, 2020.10.02 08:47

yuris

taken to the used shops and sold, for big profit , better burn

pirms 19 dienām, 2020.10.02 11:30

Neapmierinātā

Laba lieta, kas atkal tiek sacūkota ar jocīgiem nosacījumiem- (pa pāriem, nedrīkst būt cauri). Tā nav atkritumu pieņemšana, bet kārtējais bizness.

pirms 19 dienām, 2020.10.02 13:32

Vietējās ziņas