Jelgavā dibinās barikāžu dalībnieku biedrību 4

Nedēļas nogalē, 19.septembrī, pulksten 11 jelgavnieki, kuri piedalījušies 1991.gada barikādēs, aicināti uz tikšanos Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8, lai lemtu par barikāžu dalībnieku biedrības dibināšanu pilsētā, informē pilsētas pašvaldībā.

Iniciatīvu kopā pulcēt 1991.gada barikāžu dalībniekus uzņēmusies biedrības "Zemgales Lāčplēsis" priekšsēdētāja Ruta Melhere.

"Katru gadu, jelgavniekiem kopīgi dodoties uz barikāžu atceres pasākumiem Rīgā, izskan ierosinājums dibināt biedrību Jelgavā, tāpēc ar Sabiedrības integrācijas pārvaldes atbalstu vēlamies saaicināt barikāžu dalībniekus, lai lemtu par šādas biedrības dibināšanu, izvēloties tai nosaukumu un ievēlot valdi," skaidroja Melhere.

Uz tikšanos aicināts ikviens barikāžu dalībnieks.

Nākamgad apritēs 30 gadi kopš vēsturiskajiem notikumiem 1991.gada janvārī un augustā. Jau 1995.gadā Latvijā ir nodibināts 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonds, kura mērķis ir popularizēt vēsturisko informāciju par 1991.gada janvāra un augusta notikumiem Latvijā. Biedrība organizē arī atceres dienu pasākumus, seminārus, izstādes, konkursus, konferences, tikšanās. Tāpat biedrība reģistrē barikāžu dalībniekus un pasniedz Pateicības rakstu par piedalīšanos Latvijas neatkarības aizstāvēšanā 1991.gada janvārī-augustā.

Līdztekus atbalsta fondam vairākās Latvijas pašvaldībās ir nodibinātas 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kiki

Nu vairs nau ko darīt....barikāžu biedrs ????

pirms mēneša, 2020.09.15 11:34

khe!

Kārtējā pensionāru biedrība! Varbūt ar gadiem biedru skaits aug?

pirms mēneša, 2020.09.16 09:06

Lilī

Padomju atraugas. Ko tad dara n-tie kultūras un sabiedrisko lietu speciālisti? Atkal ir vajadzīga jauna organizācija ar izrietošām sekām un naudas devēja slavināšanu? Barikādēs ir būts, ja kādam rodas jautājums, bet neizprotu, kāpēc ir jāstutē padomju laiku tradīcijas?

pirms mēneša, 2020.09.16 11:20

Ruta

Paklusējiet tie ,kuri nav bijuši barikādēs! Bez barikādēm Latvija nebūtu atguvusi neatkarību.Kā kinožurnālā teica,ka strēlnieki gāja ar ieročiem,bet barikāžu dalībnieki bez ieročiem riskējot ar savu dzīvību.Bet toreizējie mājās gulētāji to nesapratīs.

pirms mēneša, 2020.09.18 13:57

Vietējās ziņas