Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā invalīdu izkļūšana no mājas vairs nebūs problēma 1

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) ar uzņēmēju atbalstu iegādājusies kāpņu kāpēju, kas paredzēts invalīdu ratiņnieku automātisku pārvietošanu pa kāpnēm. Pagaidām tas ir vienīgais šāds kāpējs Latvijā.

Jelgavā ir vairāk nekā simts invalīdu, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Daudzi no viņiem dzīvo ēku pirmajos stāvos, bet ir tādi, kuru dzīvesvieta ir daudzdzīvokļu namu trešajos un ceturtajos stāvos, un viņiem nokļūt līdz ielai ir lielas problēmas, norāda JSLP sociālās rehabilitācijas sektora vadītāja Irina Bančuka.Pēc ratiņnieku organizācijas «Edelveiss» iniciatīvas iekārta atrasta Vācijā un Latvijā pagaidām tā ir pirmais šāda veida kāpēj. Tā kā pārvaldes budžetā naudu tā iegādei nebija iespējams ieplānot, tika uzrunāti pilsētas uzņēmēji, kas ziedoja naudu. Iekārtas cena ir 5,5 tūkstoši eiro. Kāpņu kāpējs ir stacionāra iekārta, kurai piestiprina ratiņkrēslu, kas pa kāpnēm  nogādā nestaigājošu cilvēku lejā un augšā. Pamatā ierīce atradīsies specializētajā busiņā, ar ko tiek pārvadāti ratiņnieki, bet to varēs izmantot arī pēc individuālām vajadzībām, piebilst pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne. «Līdz šim cilvēku ratiņkrēslā pa kāpnēm uz leju un augšu nesām uz rokām. Vienam cilvēkam tas ir grūti izdarāms, nav arī droši. Tagad tas ievērojami atvieglos invalīdu pārvietošanu,» stāsta Jelgavas Domes deputāts Maksims Galkins, kuram piederošās firmas specializētais transports pārvadā ratiņniekus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas