Jelgavā īstenotā rotaļlietu bibliotēkas ideja gūst atzinību Eiropā

Trešdien, 19. decembrī, Jelgavā, Skolotāju ielā 8, pulksten 13, notiks spēļu centra - rotaļlietu bibliotēkas „Ringla” pirmā darba gada svinēšanas svētki, kurus rīko Izglītības iniciatīvu centrs (IIC), informē projekta īstenotāji. 

Spēļu centrs - rotaļlietu bibliotēka „Ringla” ir izveidots projekta "TOY iekļaušanai: Inovatīvs veids romu bērnu izglītībai un aprūpei" gaitā. Projekta laikā tika atvērti astoņi spēļu centri septiņās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā arī Latvijā, kur, ar Jelgavas pašvaldības atbalstu, spēļu centrs „Ringla” savas durvis maziem un lieliem jelgavniekiem vēra šā gada janvārī.

„TOY iekļaušanai” ir īpašs projekts, kas ir guvis lielu atzinību Eiropā. Šā gada 3. decembrī Briselē projektam tika piešķirta Mūžizglītības platformas balva “Lifelong Learning Awards” kā labākajam Eiropas projektam kategorijā "Mācību vide". Mūžizglītības platforma balvu piešķir iniciatīvām, kuras īsteno radošu un iekļaujošu pieeju, un mums ir prieks, ka „TOY iekļaušanai” ir pamanīts un atzīts starp vairāk nekā 60 pretendentiem no 29 valstīm, uzsver IIC.

 

Spēļu centra - rotaļlietu bibliotēkas izveide Jelgavā bija veiksmīgs risinājums vietējo romu un ne-romu bērnu un ģimeņu savstarpējai komunikācijai, sadarbībai un brīvā laika pavadīšanai. Spēļu centrs – rotaļlietu bibliotēka „Ringla” ir ne tikai vieta, kur var aizņemies rotaļlietu, ar kuru spēlēties mājās, bet tā ir arī vieta, kur iegūt jaunus draugus, kopīgās rotaļās un radošās aktivitātēs.  Pirmā darba gada laikā spēļu centrs – rotaļlietu bibliotēka „Ringla” ir apmeklēta vairāk nekā 1000 reižu.

Pateicoties spēļu centra apmeklētāju lielajai interesei un Jelgavas pašvaldības atbalstam, spēļu centrs ir atvērts jau trīs dienas nedēļā: ne tikai jau ierastajā laikā otrdienās no pulksten 15 līdz pulksten 19 un sestdienās no pulksten 9 līdz pulksten 13 bet arī trešdienās no pulksten 15 līdz pulksten 19.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, un projekta sadarbības partneris un līdzfinansētājs ir Jelgavas pilsētas dome.

 

IIC ir izglītības iestāde, kas jau vairāk nekā 15 gadus aktīvi darbojas visā Latvijā, piedāvājot plaša spektra izglītojošus pasākumus dažādām mērķauditorijām. IIC ir sabiedriskā labuma organizācija. IIC darbības vīzija – bērni, kas labprāt un ar prieku dodas uz skolu.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas