Jelgavā Karjeras nedēļā skolēni izzinās nākotnes profesijas

Jelgavā no 14. līdz 18.oktobrim norisināsies ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās. 

16. oktobrī,  Karjeras nedēļas laikā, 1.- 6.klašu skolēniem improvizatoru vadībā būs iespēja piedalīties digitāli izglītojošā spēlē, iepazīstoties ar jaunajām profesijām, kuras dažādās pasaules augstskolās iespējams apgūt jau tagad, to vidū izzūdošo sugu atjaunošanas speciālists, atmiņas ķirurgs, biomedicīnas inženieris u.c.

Īpašs pārsteigums būs iespēja iepazīt jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, iemēģinot roku zīmēšanā 3D virtuālajā vidē. Savukārt 7.- 9. klašu audzēkņi interaktīvās stundas laikā tiks aicināti apzināt tās prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Jauniešiem būs iespēja uzzināt, ko dažādu mūsdienu profesiju pārstāvji domā par to, kā viņu profesija mainīsies tuvākā un tālākā nākotnē. Bet ar 3D virtuālās realitātes briļļu palīdzību skolēni varēs virtuāli ielūkoties trīs atšķirīgu nozaru uzņēmumos, kuros jau tagad tiek pielietotas pasaulē jaunākās tehnoloģijas. 

Karjeras nedēļas laikā Jelgavā skolēniem būs iespēja piedalīties arī tādās aktivitātēs, kā Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums „Ielogojies nākotnē”, kurā vidusskolēniem tiks aktualizēts jautājums par savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi. Pieredzējuši uzņēmēji dalīsies pieredzē ar saviem karjeras veiksmes stāstiem.  Izskaidros skolēniem, kā tas, ko viņi pašlaik mācās un izvēlas darīt, ietekmēs viņu nākotnes karjeras iespējas un konkurētspēju darba tirgū nākotnē. 

Pasākumā „Tehnoloģijas un radio” skolēni iepazīsies ar  radio diktora profesiju, viņu darba ikdienu, uzzinās kādas prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem veicināt savu karjeras izaugsmi. 

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Pasākumā „Tehniskās un elektroniskās prasmes nākotnei” skolēniem būs iespēja iepazīt elektronikas, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas speciālistu profesijas un uzzināt kādi ir darba pasaules izaicinājumi un ikdienā veicamie uzdevumi. 

Pasākumā „Es un nākotnes profesijas”  skolēni izzinās informācijas un komunikācijas tehnoloģiju profesiju daudzveidību, kādas profesijas nākotnē būs nepieciešamas šajā nozarē. 

Karjeras nedēļas pasākumus organizē 83 Latvijas pilsētas un novadi. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. 

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos: facebook.com/TavaiKarjeraifacebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaatwitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV

Jelgavas pilsētas Karjeras nedēļas plāns

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas