Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā likvidēs divas pasta nodaļas 5

Izvērtējot visu Jelgavas pasta nodaļu rentabilitātes rādītājus un klientu plūsmu, Latvijas Pasts (LP) pieņēmis lēmumu ar 5.oktobri Jelgavas 35.pasta nodaļu («Pilsētas pasāža») un Jelgavas 3.pasta nodaļu (Kooperatīva ielā 2 - 1) pievienot pasta centram «Jelgava» (Katoļu ielā 2b).

Kā «Ziņām» skaidro LP sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda, Jelgavas 3.pasta nodaļas darbība ik mēnesi rada vairāk nekā 600 latu zaudējumus, ko uzņēmums vairs nevar atļauties dotēt. Savukārt 35.nodaļa atrodas tieši blakus pasta centram «Jelgava», tādējādi iedzīvotāji ar šo nodaļu apvienošanu papildu neērtības neizjutīšot. Patlaban Jelgavā ir desmit pasta nodaļas, Jelgavas novadā - 15, bet Ozolnieku novadā - divas.Pēc A.Tēraudas sacītā, lai uzlabotu LP finansiālo stāvokli, uzņēmums turpina ieviest iepriekš noteiktos izmaksu samazināšanas pasākumus, kā arī jaunā saimnieciskās darbības modeļa izstrādi, kura mērķis ir nodrošināt rentablu uzņēmuma darbību. Tā ietvaros septembrī un oktobrī visā Latvijā tiks optimizēta kopumā 61 pasta nodaļas darbība. Savukārt par vēl 38 pasta nodaļu apvienošanu tiks lemts, ņemot vērā turpmāko ekonomikas attīstību valstī, kā arī analizējot nodaļu darbības rādītājus.Ņemot vērā, ka LP nerentablo nodaļu uzturēšana uzņēmumam gadā rada zaudējumus vairāk nekā miljona latu apmērā, pieņemts lēmums par vairāku pasta nodaļu darbības optimizāciju. Izvērtējot pasta nodaļu tīkla darbības efektivitāti, rentabilitāti un klientu plūsmu, kā arī vadoties pēc Pasta noteikumu prasībām, LP valde pieņēmusi lēmumu par 99 pasta nodaļu apvienošanu visā Latvijā. Šo lēmumu apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.Optimizācijas ietvaros notiek klientu apkalpošanas un piegādes funkciju pārnešana uz citu pasta nodaļu. Līdz ar to iedzīvotājiem pasta pakalpojumi dzīvesvietā (abonētās preses, korespondences, pensiju piegāde) būs pieejami tāpat kā līdz šim, bet pasta nodaļā pieejamos pakalpojumus turpmāk sniegs cita tuvumā esošā pasta nodaļa. Lēmumi par katras konkrētās pasta nodaļas pievienošanu citai tika pieņemti, rūpīgi izvērtējot to rentabilitāti, klientu plūsmu un ģeogrāfisko izvietojumu administratīvajā teritorijā.Saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 445, katrā pašvaldības administratīvajā teritorijā, kurā iedzīvotāju blīvums pārsniedz 500 iedzīvotāju uz kvadrātkilometru, jābūt vismaz vienai vispārēja tipa pasta nodaļai uz 20 tūkstošiem iedzīvotāju, un šo noteikumu normu LP ievēro.Salīdzinot ar 2008.gada pirmo pusgadu, šā gada pirmajos sešos mēnešos ekonomiskās lejupslīdes ietekmē būtiski samazinājušies pasta pamatbiznesa apjomi - par 41 procentu sarukusi paku piegāde, par 20 procentiem - vēstuļu piegāde, bet preses izdevumu abonementu skaits samazinājies par 15 procentiem. Līdz ar to būtiski krītas ieņēmumi. Šādā situācijā uzņēmumam ir jāievieš stingri taupības un izmaksu samazināšanas pasākumi, norāda A.Tērauda. Jau pārskatīts LP darbinieku atalgojuma apmērs, un kā nākamais solis paredzēta pasta nodaļu tīkla un piegādes punktu reorganizācija.LP vadības sagatavotā izmaksu optimizācijas pasākumu kompleksa īstenošana līdz 2009.gada beigām dos ekonomisko efektu aptuveni 1,5 miljonu latu apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es

vispar jau likvides 3., 4., 7., un 35. nodaļu. Kā arī Mazlauku nodaļu...

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 08:01

ooo

Jelgavā pasta nodaļu ir stipri par daudz.Rindas veidojas tikai maksājumu dienās,un tas arī viss.Atrodas tādas pasta nodaļas kuras aizņem pārāk lielas platības(liekas).PAR KO???

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 14:35

Lampa

Nu gan - likvidēt 7. pasta nodaļu! Tur tak rindas visu laiku, faktiski viena normāla (nevis maza) pasta nodaļa uz visu lielo rajonu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 10:58

andrisradz

Trešo pasta nodaļu izvietot OTTO veikalā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 09:01

fufuu

vajag likvidēt arī 7. nodaļu (Satiksmes ielā)!

pirms 11 gadiem, 2009.09.04 16:04

Vietējās ziņas