Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā likvidēs vairāk nekā pusi taksofonu 1

Līdz gada beigām no 47 pašlaik mūsu pilsētā esošajiem taksofoniem paliks vien 20. Likvidēt šīs «telefonu būdiņas» uzņēmumu «Lattelecom» piespieduši ievērojamie zaudējumi, jo to uzturēšanas izmaksas būtiski pārsniedz ieņēmumus.

Kā «Ziņām» skaidro «Lattelecom» Regulēšanas lietu nodaļas direktors Aivars Kreilis, vidēji viena taksofona uzturēšana uzņēmumam gadā izmaksā ap 550 latiem, taču ieņēmumi no tiem nereti nepārsniedz pat 100 latu: «Taksofoni šobrīd ir liela greznība, to uzturēšana zināmā mērā ir izšķērdība.»Kopējais zaudējumu apjoms taksofonu uzturēšanai 2008.gadā nedaudz pārsniedza 960 tūkstošus latu. Galvenais tā iemesls, kā minēts iepriekš, ir mobilo sakaru plašā izplatība un attiecīgo pakalpojumu pieejamība.Taksofonu uzturēšana ir daļa no universālā pakalpojuma saistībām, kuras «Lattelecom» pilda pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmuma. Lai arī likumdošana to paredz, universālā pakalpojuma saistību radīto zaudējumu kompensāciju uzņēmums nekad nav saņēmis. Pildot universālā pakalpojuma saistības kopš 2003.gada, zaudējumu kopējais apjoms pārsniedz desmit miljonus latu, kas ir būtisks apgrūtinājums uzņēmumam un diskriminējoši attiecībā pret citiem konkurentiem, kuriem šādu saistību nav.Universālo pakalpojumu saistības atļauj samazināt un demontēt nerentablos taksofonus, kuru uzturēšanas izmaksas pārsniedz ieņēmumus vairāk kā par 20 procentiem, par to iepriekš informējot pašvaldību.Kā ziņo «Lattelecom», Jelgavā kopumā ir 47 taksofoni, taču minētajam kritērijam atbilst vairāk nekā puse, par kuru paredzamo noņemšanu esam informējuši arī pašvaldību. Pēc šā brīža prognozēm, Jelgavā līdz gada beigām plānots atstāt apmēram 20 taksofonus, atklāj A.Kreilis, piebilstot, ka līdzīgas aktivitātes notiek arī citās pilsētās un novados.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas