Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā NĪP apsaimniekotajās mājās mainās koplietošanas elektroenerģijas aprēķina un apmaksas kārtība 11

Viens no pakalpojumiem, kas ik mēnesi ir iekļauts uzņēmuma “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) sagatavotajā rēķinā (pakalpojumu rēķinu sadalījumā) ir koplietošanas elektrība. Vēsturiski bija izveidojusies situācija, ka atskaites periods šiem norēķiniem bija ceturksnis –  trīs mēneši. Šādu uzskaites veidu iepriekš noteica tas, ka sākotnēji no elektrības tirgotāja saņēmām rēķinu reizi trīs mēnešos un arī tas, ka manuāli veicamais darbu apjoms elektroenerģijas komercskaitītāju nolasīšanā un maksas sadalīšanā atbilstoši dzīvokļu īpašumu skaitam bija nesamērīgi liels. Lai nepalielinātu pakalpojumu uzskaites un sadales administratīvās izmaksas, uzņēmums ik mēnesi apmaksāja no elektrības ražotāja saņemtos rēķinus, bet saviem klientiem atbilstošās summas iekļāva rēķinā ar trīs mēnešu nobīdi, savā mājaslapā nip.lv. situāciju skaidro uzņēmums.

Šobrīd situācija ir mainījusies. Vairums elektroenerģijas uzskaites mezglos ir uzstādīti elektroniski nolasāmi mēraparāti, kas dod iespēju datus apkopot ik mēnesi. Taisnīgākai elektroenerģijas izmaksu sadalei aprēķinu veiksim katru mēnesi, ziņo JNĪP. 

JNĪP rēķinā par šā gada aprīlī patērētajiem pakalpojumiem ir ievērojams komunālās elektroenerģijas aprēķina pieaugums. Tas ir skaidrojams ar to, ka aprīļa rēķinā ir iekļauts elektrības aprēķins par 2019.gada janvāri, februāri un martu. Nākamajos rēķinos maksa par komunālās elektroenerģijas patēriņu tiks uzrādīta par vienu mēnesi.

Uzņēmums atvainojas, ka skaidrojums nebija plaši pieejams pirms rēķinu piegādes.

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 11

n

Ja visu laiku tika maksāts ar 3 mēnešu nobīdi, tad sanāk, ka kaut kad 3 mēnešus komunālai elektrībai rēķinos nevajadzēja būt iekļautai. Vai tā bija vai nebija, kas to tagad pateiks. Kaut kas te nav tīrs. Pēc rēķina ir saprotams, ka tas ir par iepriekšējo mēnesi. Ja komumālā elektrība ir mēnešus uz atpakaļu, tad pie tās pozīcijas bija jābūt norādītam periodam par kādu tas ir, bet nekā tāda tur nav.

pirms gada, 2019.05.18 09:01

Romu gudrība

Grib nozagt samaksu par 3 mēnešiem, bez iepriekšēja brīdinājuma un vēl atvainojas.

pirms gada, 2019.05.18 09:39

ant

NĪP vajadzētu pārbaudīt Valsts kontrolei.
ir daži knifi kuriem var piemest uguni.
Valsts cīnās lai visi norēķinātos ar karti bet NĪP punktos to var izdarīt tikai skaidrā naudā.

pirms gada, 2019.05.18 20:07

Smiekli

Apsaimniekotājs nu nekāds paskatiet kā NĪP rūpējas par savu apkārtni Ganību ielā. savas lamatas samet ielas malā normāli iziet nevar. Garām ejot pilnu servisa (mat ) var dzirdēt.

pirms gada, 2019.05.18 20:11

ivanbeks

kas apmaksā Ganību māju agaismojumu laukā 59, 61,57,63,65 jo vakarpusē saule spīd un lukturi arī no rītiem tāpat ?????

pirms gada, 2019.05.18 20:36

jelgavnieks

ikkatrs kārtīgs mājas saimnieks koplietošanas telpas aprīkos ar taimerslēdžiem kuri pēc dažām minutēm automātiski atlslēgs apgaismojumus kāpņutelpās ,un kur ta vēl lieto elektrību pagrabtelpās bet tur jau parasti tās atstājot gaismas izslēdz,tā ka viss i9r pašu rokās,ja mājas vecākais ir vienaldzīgs oai tādus slēdžus uzstādītu,tad ir sapulces un tur vajag risināt tādus jautājumus,nevis diennaktīm izgaismot kāpņu telpas ccitas palīgtelpas un brīnīties kāpēc pieaug rēķinu summas

pirms gada, 2019.05.19 07:00

Man jau liekas, ka

jelgavnieks iepriekšējo komentāru nav kārtīgi izlasījis. Tiek rakstīts par sētas apgaismojumu - laternām! Tās vasaras laikā ieslēdzas 18:00! Normāli?

pirms gada, 2019.05.20 01:16

..

Vai tas nozīmē, ka mājas vecākajiem vairs nebūs jānodod komunālie skaitītāji, kur tiešām jau labu laiku atpakaļ ir uzstdādīti viedie skaitītāji un tīkli paši noklasīs rādījumus?

pirms gada, 2019.05.20 10:03

Edgars

Ar nepacietību gaidu, kad Valsts kontrole paņems to iestādi!

pirms gada, 2019.05.20 12:56

spečuks

Sabiedrība (dzīvokļu īpašnieki )ir pārāk iecietīgi pret dažādām nebūšanām no apsaimniekotāja puses, kas padara mūsu dzīvi neērtu viena afēristu ,mahinatoru biznesa SIA KOMPĀNIJA +... ! .
Vēl jau tiek maksāts arī par liftu elektrību mājās kur tas ir ,papildus par elektrību siltummezglu darbināšanai ,kuru neviens nekontrolē tā patēriņu ,kur tas tiek reģistrēts vismaz kādā žurnālā ,lai varētu pārbaudīt /

pirms gada, 2019.05.20 23:03

Saimnieks savā mājā

Kamēr būsim nesaliedēti(dzīvokļu īpašnieki), kamēr nebūs komunikācija starp iedzīvotājiem-valodas barjera, principi. Tikmēr šādi kantori eksitēs un kāsīs no dzīvokļu īpašniekiem(īrniekiem) nenormālas naudas par nepadarītiem darbiem, kurus reģistrē mistiskos aktos ar neizskaidrojamiem izcenojumiem, tikmēr šis murgs turpināsies. Un pašvaldība nav ieinteresēta risināt daudzdzīvokļu māju problēmas, jo viņiem tak fortums maksā lielus nodokļus par nokurināto siltumu, kur ziemā uz trasēm aug zaļa zālīte un ja mašīnu noliec pietiekami tuvu mājai, automašīnai logi neaizsalst. Kā arī JNĪP ir pašvaldības kapitālsabiedrība, kur Roka roku mazgā un tur nekas nemainīsies turpmākos 10 gadus.

pirms gada, 2019.05.21 09:48

Vietējās ziņas