Jelgavā no novembra par 6,6% pieaugs siltumenerģijas tarifs 3

Siltumenerģijas tarifs Jelgavā no 1.novembra pieaugs par 6,6% un būs 55,94 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija.

Pakalpojuma cena izvērtēta, ņemot vērā šķeldas un dabasgāzes cenas pieauguma ietekmi uz siltumenerģijas gala tarifu, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja komersanta "Gren Jelgava" pārstāvji.

Jelgavā siltumenerģijas ražošana nav atkarīga no viena kurināmā resursa. Galvenais resurss ir vietējais, atjaunojamais resurss - šķelda -, kuras cena, salīdzinot ar dabasgāzi, vienmēr ir bijusi stabilāka, uzsvēra uzņēmumā. Dabasgāzes īpatsvars siltumenerģijas ražošanā Jelgavā ir salīdzinoši neliels.

Šāda elastība kurināmo resursu izmantošanā ļauj siltumenerģijas uzņēmumam ātri reaģēt un pielāgoties situācijai kurināmā tirgū, izvēlēties kurināmo, kas ir gan pieejams, gan cenas ziņā izdevīgāks.

"Gren" arī turpina darbu pie siltumenerģijas ražošanas modernizācijas projekta, kas paredz Jelgavas biomasas koģenerācijas stacijā šķeldai pievienot līdz 35% no pārstrādei nepiemērotiem atkritumiem ražotu kurināmo jeb NAIK. NAIK izmantošana biomasas koģenerācijas stacijā ne tikai samazinās kurināmā izmaksas un atstās pozitīvu ietekmi uz siltumenerģijas cenu, bet arī sekmēs atkritumu pārstrādi un to lietderīgu izmantošanu, kā arī samazinās atkritumu daudzumu, kas nonāk poligonos.

Enerģētikas uzņēmuma SIA "Gren Jelgava", kas iepriekš bija pazīstams kā "Fortum Jelgava", apgrozījums pagājušajā gadā bija 9,081 miljoni eiro, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa sasniedza 737 401 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānija reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,222 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Nīderlandē reģistrētajai "Fortum H&C 1".

Kā ziņots, Šveices investīciju firma "Partners Group" šogad iegādājās "Fortum" biznesu Baltijas valstīs, paziņojot, ka turpinās darbu ar nosaukumu "Gren". Pārdošanas summa bija 710 miljoni eiro.

Latvijā "Gren" nodrošina apkuri Daugavpilī un Jelgavā, Igaunijā - Tartu un Pērnavā, bet Lietuvā - Klaipēdā.

Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Komentāri 3

ĀNE

Cik maz- tikai par 6.6% pieaugs siltumenerģijas tarifs un būs 55.94 EUR par MWh, mums gan paaugstinās par 100% un siltumenerģijas tarifs būs 101.93 EUR par MWh.

pirms mēneša, 2021.10.18 11:41

.

Algas palielinājums arī pieaugs ? Vai mūsu valstī tikai kad alga pieaug momentā pieaug viss pārējais ???

pirms mēneša, 2021.10.18 11:51

Tāa

Ierēdņiem un valdībai algas strauji pieaug,tā,ka tie neuztraucas.

pirms mēneša, 2021.10.18 20:27

Vietējās ziņas