Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā nolemts izveidot četras parakstu vākšanas vietas tautas nobalsošanas ierosināšanai 8

No 16. janvāra līdz 14. februārim notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" un "Grozījums likumā "Par Pašvaldībām"". Jelgavas domes ārkārtas sēdē deputāti lēmuši par parakstu vākšanas vietām Jelgavā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Domes sēdē nolemts izveidot četras parakstu vākšanas vietas: Jelgavas kultūras namā Krišjāņa Barona ielā 6; Jelgavas 4. vidusskolā Akmeņu ielā 1; Jelgavas 5. vidusskolā Aspazijas ielā 20 un Jelgavas 6. vidusskolā Loka maģistrālē 29. 

Parakstīties par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai varēs klātienē parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Parakstīšanās vietas jānosaka pilsētu un novadu domēm, un katrā pašvaldībā tās iekārtojamas ar tādu aprēķinu, lai uz 10 000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta. Ārvalstīs parakstu vākšanas vietas iekārtojamas Latvijas Republikas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos. Iespēja piedalīties parakstu vākšanā tiks nodrošināta arī karavīriem un zemessargiem starptautisko operāciju rajonos, kā arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās. Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nokļūt parakstu vākšanas vietā, tiks nodrošināta iespēja parakstīties savā atrašanās vietā. 

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments (Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība). 

Parakstu vākšana jārīko, jo pēc 41 Saeimas deputāta ierosinājuma Valsts prezidents Egils Levits uz diviem mēnešiem apturēja likumu "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā" un "Grozījums likumā "Par pašvaldībām"" publicēšanu. Grozījumi paredz mainīt domes pilnvaru termiņu ārkārtas vēlēšanu sarīkošanas gadījumā, proti, noteikt: ja līdz kārtējām vēlēšanām ir vairāk nekā 24 mēneši, ārkārtas vēlēšanās jauno domi ievēl uz atlaistās domes pilnvaru termiņu. Savukārt, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no deviņiem līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēl uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu. Tāpat izmaiņas paredz, ka, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek un līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija. 

Saskaņā ar likumu "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" šajā laikā jānotiek 30 dienu parakstu vākšanai, kurā noskaidro, vai tautas nobalsošanas sarīkošanu par apturēto likumu atcelšanu atbalsta ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētāji. CVK uzsver – parakstoties par apturētajiem likumprojektiem, vēlētājs nevēlas šādu grozījumu pieņemšanu. 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

beibe

Ko streso Lauķi, tava vieta vēstures mēslainē un ātri, kamēr ķīnieši nav ieņēmuši lidlauku un puķu bodi!

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.14 13:35

Beibei

Bet tu tak sen jau esi mēslainē.Un tīri labi tev tur patīk.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.14 14:15

Resnais

Par tādu fufeli atradās nauda rīkot parakstīšanos.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 03:47

egle1

Pilnībā piekrītu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 10:30

Andrejs

Es vacu parakstus lai atrak pamestu šo meslu bedri
Bet man tāpat pohui, pec 2 nedēlām ar visu gimeni pametu šo valsti

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 09:50

Anita

Aptaisās,un tad meklē un jaunu vietu,kuru piemēslot.

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 11:20

Kiki

Tikai atlaist pašvaldības-!!!!
Iedomīgie, visatļatie komiķi

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 14:51

Kiki

Tad tik kritīs gan tie kuri sēž domē, gan to draudziņiem būs grūta dzīve .. , roka roku mazgā...

pirms 7 mēnešiem, 2020.01.15 14:57

Vietējās ziņas