Jelgavā noslēgusies Rubeņu ceļa jaunā posma izbūve 7

Noslēgušies būvdarbi jaunizbūvētajā Rubeņu ceļa posmā no Neretas ielas līdz Garozas ielai, sakārtojot infrastruktūru, lai attīstītu uzņēmējdarbību depo mikrorajonā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Jaunais Rubeņu ceļa posms izbūvēts, īstenojot Eiropas Savienības fonda projektu "Tehniskās infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības attīstībai degradētajā teritorijā, 2. kārta". Šī projekta mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu Jelgavā, ieguldot komercdarbības attīstībā atbilstoši pašvaldības attīstības programmā noteiktajai teritorijas ekonomiskajai specializācijai. Projektā kopumā realizētas sešas būvniecības ieceres – ielas turpinājuma izbūve, elektroapgādes, ūdensvada un kanalizācijas izbūve rūpnieciskajā teritorijā, apgaismojuma, elektronisko sakaru tīklu un gāzes vada izbūve Rubeņu ceļā. 

Rubeņu ceļa posmā no Neretas ielas līdz Garozas ielai izbūvēta jauna brauktuve ar bruģakmens segumu 589,55 metru garumā un bruģēta apvienotā gājēju un velosipēdistu ietve 3 metru platumā. Ietvē iestrādātas vadlīnijas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 

Izbūvēts ūdensvads posmā no Neretas ielas līdz Garozas ielai un no Garozas ielas līdz īpašumam Rubeņu ceļā 10/12, saimnieciskās un lietus kanalizācijas tīkli, gāzes vads un elektrības tīkli. Ierīkojot ielu apgaismojumu, uzstādīti 22 jauni apgaismes balsti ar LED gaismekļiem. Ierīkota arī sakaru kanalizācija. Sakārtota zaļā zona, uzberot melnzemi un iesējot zālienu. Uz pavasari atlikta horizontālā ielu apzīmējuma ieklāšana, kad šādiem darbiem būs labvēlīgāki laikapstākļi. 

Būvdarbus jaunizbūvētajā Rubeņu ceļa posmā SIA "Baltijas Būve" sāka 2021. gada janvārī. Būvdarbiem noslēdzoties, radīta labvēlīga vide komersantu attīstībai, jaunu darba vietu izveidei un privāto investīciju palielinājumam Jelgavas valstspilsētā. 

Kopējās projekta izmaksas ir 2 373 719,01 eiro, no tām 1 068 596,78 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 307 941,85 eiro ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 997 180,38 eiro ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

 

 

Foto : "Pilsētsaimniecība"


Pievieno komentāru

Komentāri 7

D.

Kaut kāds nonsenss ieklāt bruģi ielai ar smago kravinieku satiksmi. Pēc tam domāt par bruģa kopšanu utt.
Ielietu normālu asfaltu un varētu aizmirst uz daudziem gadiem.

pirms 5 dienām, 2021.11.22 16:46

B.

Nu ja kvalitatīvi ieklāts bruģis, tad kalpo labāk kā asfalts, kuru LV neprot normāli ieklāt.

pirms 5 dienām, 2021.11.22 18:31

P.

Apsveicu!!! Bruģis neplaisā kā asfalts un iebrauktas rises iespējams pārblietēt ar niecīgām izmaksām īsā laikā, atšķirībā no asfalta remonta, kur bez projektiem, miljoniem savējo kabatās un dīkstāves pusgada garumā nekas parasti nesākas. Tā kā bruģim ir vairāki plusi, jo sevišķi Latvijas lielāko ceļabūvju firmām, kuras nemāk kvalitatīvi un ilgmūžigi ieklāt asfaltu.

Vienīgā bruģa negatīvā īpašība varētu būt slidenums (kaut gan esot speciālais ielas bruģis ar pretslīdes materiālu pa virsu, tad laikam tā vairs nav problēma?).

Un tas, ka bruģis pie noteikta ātruma baigi dod nelielas vibrācijas uz automašīnu, ja garāks gabals jābrauc, paliek tīri nekomfortabli braukt, cik nu bijusi pieredze ar Ventspils ielu bruģi... bet tā, bruģim nav ne vainas un lielākais pluss, ka neplaisā un neveidojas bedres, bet bojājuma gadījumā iespējams elementāri salabot bez dārgas tehnikas piesaistes.

pirms 19 stundām, 2021.11.26 13:31

ttt

Salabojiet gajeju ietvi blakus Rigas sosejai/Mcdonalds tur psc kas daras

pirms 5 dienām, 2021.11.22 18:37

bite

un ietvi Pasta ielā gar autobusu pieturvietu pie autoostas! tur snovbordistu paradīze , nevis gājēju ietve, sevišķi vēl ziemā , kad slidens. ne tur normāli var notīrīt ietvi, ne paiet, nebaidoties nokrist....tikai ir viens bet....tur neko nevarēs dabūt no eiropas maciņa....

pirms 4 dienām, 2021.11.23 08:37

Inga

Labdien!
Kad beidzot pieķersies Tērvetes ielai?
No (9.veikala) tagad Top uz Svētes pusi??!

pirms 4 dienām, 2021.11.23 16:05

Resnais

tur jau segums labs... Kad pieķersies Blaumaņa un Aizsargu ielām?

pirms 3 dienām, 2021.11.23 21:48

Vietējās ziņas