Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā palielinās sākumskolas audzēkņu skaits 2

Vienlaikus ar vidusskolēnu skaita samazināšanos Jelgavas pilsētas skolās palielinās sākumskolas audzēkņu skaits, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas domes administrācijas pārstāve Egita Veinberga.

Jelgavas pašvaldība prognozē, ka saistībā ar straujo dzimstības samazināšanos deviņdesmitajos gados arī Jelgavā vidējās izglītības posmā turpmākajos gados būs vērojama skolēnu skaita samazināšanās.Tomēr, ņemot vērā dzimušo skaita palielināšanos laika posmā no 2003.gada līdz 2009.gadam, sākumskolas posmā skolēnu skaits Jelgavas pilsētas skolās palielināsies, kas ir pozitīvs rādītājs, skaidroja pašvaldības pārstāve.2012./2013.mācību gadā 1.klasē mācības sāks 2005.gadā dzimušie bērni. 2005.gadā Jelgavas pilsētas dzimtsarakstu nodaļā reģistrēto bērnu skaits bija 679, un patlaban Jelgavas pilsētas izglītības iestādēs ir uzņemti 652 pirmklasnieki.Vispārējās vidējās izglītības programmas īsteno sešas pilsētas izglītības iestādes. Uz 2012.gada 18.jūliju pilsētas vispārējas izglītības iestāžu 10.klasēs ir uzņemti 285 skolēni no plānotajiem 394, bet uzņemšana turpinās.Jelgavā netiek plānota skolu slēgšana, bet ilgtermiņā ir iespējama skolu tīkla optimizācija, lai efektīvāk izmantotu esošos resursus un infrastruktūru.Kā ziņots, arī Jelgavas novadā konstatēta skolēnu skaita samazināšanās par aptuveni 3%, taču tā neiespaido skolu vai klašu komplektēšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Jelgavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Egitas vīrs arī pašvaldības darbinieks- Vilnis Veinbergs torņa pārtāvis.

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 09:03

Dace

Cik cilvēku administrāciju pārstāv un ko viņi visi dara?

pirms 8 gadiem, 2012.07.18 18:18

Vietējās ziņas