Jelgavā septembra sākumā diskutēs par Zemgales ainavu vērtību un nozīmi

5. septembrī pulksten 11 Jelgavas pilī notiks reģionālās izstādes "Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt" atklāšana un diskusija par Zemgales ainavu vērtību un nozīmi, aģentūru LETA informēja Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Ceļojošā izstāde stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, izraudzīti jau pērnajā gadā. Izstādē ir iekļautas Latvijas ainavu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gada maijā, kā arī vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumiem.

Katru Latvijas reģionu izstādē raksturo desmit ainavu dārgumi, kas vispirms aplūkojami reģionālajās izstādēs. Zemgalē attēlos fiksēta Mūsas un Mēmeles satekas ainava ar Bauskas pili, Daugavas ainava ar Pļaviņu hidroelektrostaciju, Daugavas ainava pie Klidziņas, ietverot Skrīveru dendroloģisko parku, Daugavas un Pērses satekas ainava ar Kokneses viduslaiku pilsdrupām un parku, Jelgavas pils, parka un Pils salas ainava, Mežotnes ainava ar pilskalnu, muižu un parku Lielupes krastos, Rundāles pils ansambļa ainava, Saukas ezera ainava ar Sēlijas lauku sētām, Tērvetes parka ainava ar pilskalnu un Zemgales auglīgā līdzenuma ainava.

Pils Sudraba zālē notiks arī plaša diskusija par Zemgales ainavu vērtību un nozīmi laika ritumā, kā arī par to, kādu Latviju iedzīvotāji vēlas redzēt nākotnē un kas darāms, lai to sasniegtu. Dažādu nozaru speciālisti, pašvaldību, izglītības un kultūras darbinieki runās par senajiem pilskalniem, mazajām upēm, palieņu pļavām, birzīm, alejām, dižkokiem, Likteņupes Daugavas un lauku sētas kultūrvēsturisko nozīmi Zemgales ainavā, kā arī par zaļās infrastruktūras pilnveidošanas iespējām zemieņu upju ainavā.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja doties īsā ekskursijā pa Jelgavas pili, parku un Pils salu, apmeklēt jauno skatu torni.

Iedzīvotāji par 50 pērn izvēlētajiem Latvijas ainavu dārgumiem iesnieguši 918 fotogrāfijas un 72 stāstus, aģentūra LETA uzzināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Katrā plānošanas reģionā tiks izstādīti stendi par konkrētā reģiona ainavu dārgumiem. Savukārt 2019. gadā izstādi būs iespējams eksponēt arī citviet Latvijā.

Ar 50 Latvijas ainavu dārgumiem iespējams iepazīties mājaslapā www.ainavudargumi.lv.


Foto: tervetesnovads.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas