Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā slēgti «legālo narkotiku» veikali 13

Tikai pāris mēnešu kopš atvēršanas slēgti abi veikaliņi, kas Jelgavā tirgoja tā saucamās legālās narkotikas jeb augu maisījumus, kuras kā viegli pieejamu apreibināšanās līdzekli lielākoties bija iecienījuši pusaudži.

Abi veikali atradās pilsētas centrā Pasta ielā. Viens – biznesa centra «Zemgale» ēkā, otrs – vecajā pasta ēkā. Biznesa centra īpašnieku firmas «Alis» valdes loceklis Aivars Šembels «Ziņām» sacīja, ka uzņēmums kā telpu īpašnieks nolēmis lauzt nomas līgumu: «Mums nepatika, ka mūsu ēkā šādas lietas tirgo. Līgumā bija ietverts punkts, kas ļāva mums to lauzt un to arī izmantojām.» Vispirms ar veikala saimniekiem esot panākta vienošanās, ka ieeja tajā ar attiecīgu norādi atļauta tikai no 18 gadu vecuma, taču tas neesot devis rezultātu un, regulāri manot apreibinājušos jauniešu pulcēšanos veikala tuvumā, esot nolemts līgumu lauzt. Ar veikala īpašniekiem, kas nav vietējie uzņēmēji, «Ziņām» sazināties neizdevās. Lai gan A.Šembels saka, ka lēmumu pieņēmis uzņēmums pats, iespējams, veikalu aizvēršana tomēr notikusi ne bez pašvaldības ziņas. Kā «Ziņām» teica Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, vairāku skolu pedagogi pauduši lielu satraukumu par «legālo narkotiku» brīvo pieejamību, tāpēc spriests, kādas ir iespējas situāciju mainīt, un vienaldzīga nav bijusi arī domes vadība. Tiesa, formāli pašvaldības rokās nav sviru, ar kuru palīdzību šādu tirdzniecību varētu liegt. Kā ziņots, bodīšu pastāvēšanas neilgajā laikā nepilngadīgie jaunieši, kuri smēķējuši augu maisījumus, regulāri nonāca pilsētas mediķu rokās. Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijā novērots, ka pēc šo vielu lietošanas cilvēki bieži kļūst pārmēru uzbudināti, viņiem stipri paātrinās sirdsdarbība, ceļas asinsspiediens, mainās domāšana, bet kāda meitene ārstu rokās nokļuvusi tuvu komas stāvoklim. Taču, tā kā normatīvie akti pulverīšu tirgošanu neaizliedz, jo to sastāvā neesot par narkotiskām vai psihotropām atzītu vielu, ne mediķi, ne policija iejaukties nevarēja. Lai gan arī Veselības ministrija iepriekš atzinās bezspēcībā attiecībā pret aprebinošo augu maisījumu tirgošanu, pagājušonedēļ valdībā tomēr tika apstiprināti likumu grozījumi, kas ļaus vieglāk aizliegt to tirgošanu. Tie vēl jāpieņem Saeimai.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

au

Analīzes uzrādīja ,ka visas šīs zālītes tika pirms iepakošanas apstrādātas ar narkotiskajām vielām,kuras iedarbojas kā kokaīns.

pirms 10 gadiem, 2009.11.12 09:55

xxl

SOLVITAI.
Diez kāpēc tas lai nestrādā?Parādi man likumu par aizliegumu.

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 17:28

Solvita

Tikai nes kāpēc, šodien ejot gar veco pastu, veikals vaļā un strādā uz pilnu klapi.

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 15:44

Darbu Latvijā!

http://www.darbulatvija.lv/lv/paraksties

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 14:36

Tija

Beidzot aizklapēja,lai gan uzzināju par šiem veikaliem nesen, ir dzirdēts,ka paši pārdevēji bija appīpējušies!

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 10:09

mamma

AArpraats, ko tagad dariisim? Lielu kluudu pielaavusi atveert atlaaveeji, vajadzeeja veel dazus kaa nupat atlauto speelu zaali Amatu vidusskolas direktores iipasumos. Gribas jautaat pasvaldiibas vadiitaajiem, ja viniem nav sviru, kaa nepielaut saadu tirdznieciibu- kops kura laika un ar kaadu likumu pie mums ir atlauta vieglo nakrkotiku tirdznieciiba un to briiva pieejamiiba? Zeel, bet pie mums, izraadaas, ir atlauts viss un pasi situaacijas biistamiibu veel veicinaam. Ko tad saka tie Vecaaki Jelgavai?

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 09:47

Lienei

Drīzāk jāprasa, kur skatās ZZS darboņi Kārlis Boldišēvics un Mintauts Buškevics, kuri mēdz lielīties, ka kopā ar Vecāki Jelgavai dara lielus darbus?..

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 09:27

Lienei

Drīzāk jāprasa, kur skatās ZZS darboņi Kārlis Boldišēvics un Mintauts Buškevics, kuri mēdz lielīties, ka kopā ar Vecāki Jelgavai dara lielus darbus?..

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 09:27

Liena

Brīnums, kā pašvaldība vispār pieļāva šādu veikalu atvēršanu, kur skatās Dainis Liepiņš un Vecāki Jelgavai

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 08:38

Gunis

Žēl, tomēr bija jauki šad tad kāsīti uztīt...

pirms 10 gadiem, 2009.11.11 08:11

Vietējās ziņas