Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā turpinās mācības Senioru universitātē 3

Senioru Universitātes grupā, kas darbojas Jelgavas  Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8), katru pirmdienu no pulksten 12 līdz 15,  vēl ir iespējams pieteikties uz dažām brīvajām vietām, informē Sabiedrības integrācijas pārvalde.

Nodarbības senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vada Rīgas Senioru universitātes lektori, katrā no mācību dienām strādājot ar vienu no apgūstamajām tēmām:

angļu valodas pamati un sarunvalodas klubs;

aktīvs un veselīgs dzīvesveids (veselīga uztura pamati, fizisko aktivitāšu pamatprincipi, biodeja, mūzikas terapija);

radošums un inovācijas (prezentācijas prasmes, ideju ģenerēšana, vizualizēšana);

uzņēmīgums (digitālās prasmes, finanšu pratība, uzņēmējdarbības pamati, projektu vadības pamati).

Senioru universitāte ir pasaulē zināma neformālās izglītības kustība, kuras mērķis ir nodrošināt  izglītības pieejamību apmācāmajiem. Šo kustību sauc par atvērto universitāti, trešās paaudzes universitāti un brīvā laika universitāti. 

Šis koncepts radās 20.gadsimta 70-tajos gados un tika īpaši attīstīts Francijā un Anglijā ar mērķi nodrošināt mūžizglītības pieejamību senioriem un tiem, kas pārtrauc aktīvās darba gaitas. 

Senioru universitātes kustība Latvijā uzsākta 2019. gada jūlijā, balstoties uz Portugāles Senioru universitāšu tīkla RUTIS (burtiski tulkojot no portugāļu valodas “senioru universitāšu sadarbības tīkla asociācija”) pieredzi. Latvijas Senioru universitāte ir RUTIS biedrs un tas nozīmē, ka tiek pielietota pieredze, kura uzkrāta kopš 2005. gada, kopīgi attīstot senioru universitāšu tīklu Portugālē, Spānijā, Brazīlijā, Ķīnā, Ukrainā un Dienvidāfrikas Republikā. 

Pašlaik RUTIS tīklā ir apvienotas 347 senioru universitātes, kurās darbojas 45 000 studējošo un 5 500 lektoru.Jelgavā kopš 2019.gada oktobra ir izveidotas un sekmīgi darbojas divas Senioru universitātes grupas. Trešās paaudzes studenti augsti vērtē iespēju tajā iesaistīties un gūt jaunas zināšanas un iemaņas dažādās nozarēs. 

Pieteikšanās pa tālruni: 29398851 vai e-pastu: snezana.zenovjeva@dome.jelgava.lv 


Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Savejais

Skarbi tas skanes bet par jaunajiem būtu domājušu... Penši lai atpūšas un bauda dzīvi cik tā atlikusi...

pirms 21 dienām, 2020.02.07 18:48

NORMIS

Kādas evanģēlības tik neizdomā !? Vai tad nepietiek ar tām krūmu universitātēm, ar kurām tagad pilna Latvija, ja vēl jauna stulbība ? Universitāte var būt tikai viena - tā kādreiz teica teica profesors Grīnbergs, kurš Latvijas valsts universitātē lasīja lekcijas un pieņēma eksāmenus Starptautiskajās tiesībās.

pirms 20 dienām, 2020.02.08 18:02

Vietējās ziņas