Jelgavā turpinās pašvaldības iestāžu dezinficēšana 5

Rūpēs par epidemioloģisko drošību, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādēs šonedēļ turpinās telpu dezinfekcijas process, izmantojot divas februārī iegādātās automātiskās telpu dezinfekcijas iekārtas. Prioritāri tiek dezinficētas tās pašvaldības iestādes, kurās konstatēta saslimšana ar Covid-19, un izglītības iestādes, taču profilaktiski tas tiek darīts arī citviet, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) vadītājs Gints Reinsons skaidro, ka iepriekš telpu dezinfekcija tika organizēta tikai tajās pašvaldības iestādēs, kurās apstiprināti Covid-19 saslimšanas gadījumi, un tas tika iepirkts kā ārpakalpojums. Turklāt dezinfekcija noritēja manuāli, iesaistot cilvēkus. Lai šo procesu padarītu ātrāku un efektīvāku, pašvaldība iegādājās divas iekārtas, kas dezinficē gan gaisu, gan virsmas, tādējādi tiek sasniegts maksimāls rezultāts. Izmantotā tehnoloģija ir droša cilvēkiem, visu veidu elektronikai, iekārtām un virsmām, tādēļ dezinfekcijas laikā telpas nav jāatbrīvo.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāžu dezinfekciju koordinē POIC. G.Reinsons skaidro, ka POIC regulāri apkopo informāciju par saslimšanu ar Covid-19 pašvaldības iestādēs un, pamatojoties uz šiem datiem, tiek organizēta telpu dezinfekcija. «Prioritāri telpas tiek dezinficētas iestādēs, kurās konstatēta saslimšana ar Covid-19, un izglītības iestādēs, kas izteikušas šādu vēlmi,» kārtību skaidro G.Reinsons, piebilstot, ka profilaktiski dezinfekcija norit arī citās pašvaldības iestādēs. Līdz šim tas izdarīts piecās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs – «Pasaciņā», «Kāpēcīšos», «Ķiparos», «Zīļukā», «Gaismiņā», Jelgavas pamatskolā «Valdeka» - attīstības centrā, Jelgavas Bāriņtiesā, Jelgavas domē. Šonedēļ plānots dezinficēt Sociālo lietu pārvaldes un tās struktūrvienību telpas. Dezinfekcija turpinās pēc plāna, tajā iekļaujot aizvien jaunas pašvaldības iestādes. 

Ar dezinfekcijas iekārtu strādā apmācīts operators, kurš to nogādā konkrētā iestādē, iestata telpas parametrus un to ieslēdz. Dezinfekcija pašvaldības iestādēs tiek veikta ārpus darba laika. «Dezinfekcijas procesa ilgums ir atkarīgs no telpas platības. Pēc pieredzes, vienā vakarā varam dezinficēt aptuveni 1200 kvadrātmetrus. No iekārtas izdalās dezinfekcijas līdzeklis, kas vienmērīgi izplatās telpā un nosedz pilnīgi visas virsmas,» stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs, piebilstot, ka ar automātisko telpu dezinfekcijas iekārtu šis process ir daudz ātrāks, piemēram, 20–30 kvadrātmetru plašas telpas dezinfekcija aizņem 5–15 minūtes, turklāt iekārtas ir ērti ekspluatējamas un pārvietojamas.

Jelgavas pilsētas pašvaldība par budžeta līdzekļiem februārī iegādājās divas automātiskās dezinfekcijas iekārtas, un to kopējā cena ir 7900 eiro bez PVN.

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Niks

Nepieciešams ar būtu dezinficēt daudzīdzīvokļu māju kāpņu telpas.

pirms mēneša, 2021.03.05 15:52

Vidžuss

man pie kaajas juusu neveiksminieku veelmes!
cienjaa,
NJIP

pirms mēneša, 2021.03.05 16:24

andža

Puķu veikalu arī jādezinfekcē, līdz kamēr atver pudeli, arī var saķert Covid-19.

pirms mēneša, 2021.03.05 17:25

Yet

Pagājušajā pavasarī Nīp sētniece vienreiz izmazgāja kāpņu telpas.Un vasarā manuāli ar vēlēšanu biļeteniem vajadzētu Domi dezinficēt.

pirms mēneša, 2021.03.05 21:16

He.he

Varbut vispirms vajadzetu ar sevis dezinficešanu.Varbut galva savestos kartibā

pirms mēneša, 2021.03.06 08:18

Vietējās ziņas