Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā un Tukumā jau piešķir sociālos pabalstus personām ar kredītsaistībām 7

Lai arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisija tikai vakar vienojās, ka turpmāk sociālo pabalstu varēs saņemt personas ar kredītsaistībām, piemēram, Jelgavas pašvaldībā jau sen uz šiem pabalstiem var pretendēt personas ar kredītsaistībām, informē Jelgavas domes preses sekretāre Līga Klismeta.

«26.martā Jelgavas dome pieņēma lēmumu, kas ļauj uz Jelgavas pašvaldības sociālajiem pabalstiem pretendēt ģimenēm vai personām ar kredīta vai līzinga saistībām, kuru ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī nepārsniedz 90 latu. Pabalsts, kuru šie cilvēki nevar saņemt, ir garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsts, jo tā apmēru nosaka Ministru kabineta (MK) noteikumi,» skaidro Klismeta.Jelgavas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne apliecina: «Pašvaldība maksās arī GMI pabalstu kredītņēmējiem, taču ir vajadzīgi MK noteikumi, kas precizēs kredīta veidu un lielumu, kāds varēs būt personai, lai tā varētu saņemt pabalstu.»2009.gadā Jelgavā sociālajiem pabalstiem bija paredzēti 820 000 latu.Tā kā gada otrajā pusē palielinājās garantētā minimālā ienākuma un citu pabalstu prasītāju skaits, šie līdzekļi oktobra sākumā jau bija izlietoti.22.oktobrī Jelgavas pilsētas domes deputāti apstiprināja grozījumus pašvaldības budžetā un piešķīra papildus līdzekļus sociālajam budžetam. Lai nodrošinātu pilsētas iedzīvotājus ar dažāda veida pabalstiem, šim mērķim atvēlēti vēl 100 000 latu.Kā pastāstīja Tukuma novada Sociālā departamenta vadītāja Ina Balgalve, arī Tukuma novada dome jau pašlaik palīdzot personām, kurām ir kredītsaistības, un ārkārtas situācijās, kad iedzīvotājiem neesot apmierinātas pamatvajadzības, tiekot sniegta palīdzība.«Būtu tikai godīgi, ja personai, kura saņem sociālo pabalstu, banka apturētu vai atliktu kredīta maksājumus, jo pretējā gadījumā pašvaldībām patapināti nāksies uzturēt bankas,» atzīst Balgalve.Arī Tukumā pēdējos mēnešos strauji pieaug pabalstu pieprasītāju skaits, pašlaik naudas sociālajiem pabalstiem pietiek, ir samaksāti visi piešķirtie pabalsti.Kā LETA jau ziņoja, deputāti iecerējuši vēl precizēt kredīta veidu un lielumu, kāds varēs būt personai, lai tā varētu saņemt pabalstu.Saeimas komisija arī vienojusies, ka parādu piedziņu nevarēs vērst no piešķirtajiem garantētajiem minimālajiem ienākumiem.Tāpat komisija atbalstīja priekšlikumu, ka turpmāk pašvaldībās sociālajiem dienestiem būs jābūt kā atsevišķām struktūrvienībām.Grozījumi likumā arī paredz, ka nākamgad sociālie pabalsti netiks maksāti tikai no pašvaldības budžeta, bet tiem tiks paredzēti arī valsts budžeta līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

to Andra

Interesanti - un dzīvokli ta kā iegādājies. Vai uz paneļa gāji vai kukuļus ņēmi ? Kredīti jau ir arī tiem, kam ir dzīvokļi.

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 17:06

Siena

Cilvēki, kuri lasīja avīzes un televizorā neskatījās tikai izklaidējošos raidījumus, jau sen zināja, ka Tautas partijas valdīšanas laikā nekas nav iekrāts un, ka Valsts kase patiešām ir tukša. Tur nu lielu gudrību nevajadzēja, lai saprastu, ka ilgi tā dzīvot ar svešu naudu nevarēs.

pirms 10 gadiem, 2009.10.29 10:12

Andra

To Mr Bloomberg

Da neko es no tā visa nezināju, vienkārši spriedu logiski - sapratu, ka nevarēšu garantēti turpmākos 30 gadus ik mēnesi maksāt, piemeram, 200 Ls kredītu. Jebkas var gadīties, tā ir cilpa kaklā.
Un neņēmu kredītu, un man nav savrupmāja, bet tikai dzīvoklis, tak par to pašu nesaprotu, kā samaksāt. :(

pirms 10 gadiem, 2009.10.28 22:58

Mr Bloomberg

Poga 28.10.2009. 21:03:24
Елгавнянинс 28.10.2009. 17:42:13

Va redz, kādi Jelgavā gudrīši dzīvo! Cepuri nost! Tā ir - ģēnijus savā zemē nepamana...
Malači, ka jūs jau paredzējāt Fannie Mae un Freddie Mac bankrotu ASV, kas paraus līdzi finanšu plūsmas kolapsu, ka zinājāt, ka globālās plūsmas rezultātā spriedze noliks uz ešafota Parexu, ka zinājāt, ka Kalvītis neko nav iekrājis un Valsts kase būs tukša, ka rezultātā algas ne tikai saruks uz pusi (ar ko starp citu, ir rēķinājies vairākums kredītņēmēju Latvijā), bet arī tiks zaudētas simtiem darbavietu (ar to gan kredītņēmēji nerēķinājās ne tikai Latvijā, bet arī Anglijā, Vācijā, ASV un citur)...
Lai slavēti šādi viedi jelgavnieki!!! Jūs esat tālredzīgāki un gudrāki par ASV ekonomistiem, kas paredzējuši un ieplānojuši tādu valsts atbalstu kredītņēmējiem, par kādu LV i sapņot nevar... Lūdzu, neļaujiet arī ASV valdībai tērēt līdzekļus šim atbalstam. Pamāciet Amerikāņus, un dabūsiet Jēlas vai Hārvardas diplomus eksternā. Un tad jau visa pasaule pie kājām.
Uh, pilnīgi galva sareiba no tik tālredzīgas gudrības klātbūtnes, kura patiesībā "mašet kulakami posļe draki", ko gan prātīgi krievi gan neiesaka... :DDDDDDDDD

pirms 10 gadiem, 2009.10.28 22:36

warez

jā, jums taisnība... pakārt tos kredītņēmējus vajag... un pirms pakāršanas acis izdurt... nē labāk, lai viss iet savu gaitu, lai bankas atņem to, ko nav pelnījuši, lai viņu bērni aug labi aprūpētajos bērnunamos... galvenais, lai mēs, kas neņēmām kredītus tagad varam gudri viņus tiesāt ... :DDD

pirms 10 gadiem, 2009.10.28 22:03

Poga

Neuzskatu, ka tiem, kas pārgalvīgi sagrābušies dažādus kredītus, turklāt bieži vien pāri savām iespējām, būtu jāmaksā šādi pabalsti. Es, piemēram, kredītu neņēmu, kaut arī vēl joprojām neesmu tikusi pati SAVĀ dzīvoklī, jo rūpīgi izvērtēju savas spējas atmaksāt kredītu (un ne tikai viena-diva gadu garumā, jo kredītsaistības ir krietni ilgākas).

pirms 10 gadiem, 2009.10.28 21:03

Елгавнянинс

un kā uz to skatās tie kas nav kredītus ņēmuši?
negribās pat iedzilināties kas būs tālāk...

pirms 10 gadiem, 2009.10.28 17:42

Vietējās ziņas