Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā Uzvaras dienu svin ap 1000 jelgavnieku; alkoholu Uzvaras parkā netirgo 22

Trešdienas vakarā Uzvaras dienu Jelgavā svin apmēram 1000 cilvēku, novēroja portāls zz.lv.

Galvenie pasākumi šodien notiek Uzvaras parkā, kur dažādi kolektīvi uzstājas ar saviem priekšnesumiem. Portāls zz.lv novēroja, ka Uzvaras parkā nav iespējams iegādāties alkoholu, arī iepriekš pasākuma rīkotāji aicināja parka viesus neņemt līdzi alkoholiskos dzērienus. Pie parka dežūrē gan Valsts, gan Jelgavas Pašvaldības policija. Pulksten 22.30 paredzēts salūts. Jelgavnieks Ruslans Antropovs savā mikroblogā Twitter ziņo, ka vairāk apmeklētāju parkā kļuvis tieši vakarpusē.Savukārt aģentūra LETA ziņo, ka plīvojot Krievijas Federācijas karogam, pie piemiņas akmens 2.pasaules kara dalībniekiem Stacijas parkā bez starpgadījumiem noritēja Jelgavas krievu kultūras biedrības «Veče» organizētais 9.maija svētku mītiņš.Kā novēroja aģentūra LETA, uz mītiņu bija sapulcējušies ap 200-300 cilvēku, kas bija nedaudz vairāk nekā no rīta notikušajā pensionāru un veterānu piemiņas brīdī. Tajā pārsvarā bija sirmgalvji, bet uz «Večes» rīkoto mītiņu līdztekus kara veterāniem vairāk bija pulcējušies pusmūža cilvēku un jauniešu.Mītiņa sākumā pie runātāju mikrofoniem plīvoja Krievijas Federācijas, biedrības «Veče» un fonda «Desanta brālības kareivju piemiņa» karogi, bet, sākoties mītiņa uzrunām, steigā tika uznests arī Latvijas Valsts karogs, ko visu mītiņa gaitu turēja nomaļus no pārējiem karogiem, novēroja LETA.Mītiņu atklāja Jelgavas krievu kultūras biedrības «Veče» priekšsēdētājs un bijušais Saeimas deputāts Valērijs Buhvalovs (PCTVL). Vairums runātāju mītiņā godāja 2.Pasaules kara dalībnieku piemiņu un pauda atzinību cīnītājiem. Tāpat mītiņotāji kritizēja tagadnes politiku gan Latvijā, gan Krievijā.Kāds veterāns savā svinīgajā uzrunā pauda vilšanos pēckara vēstures gaitā, uzsverot, ka uzvaru pār fašismu esot aptraipījusi PSRS sagrāve, ko īstenojuši tādi «padomju tautas nodevēji» kā Mihails Gorbačovs un Boriss Jeļcins.Īsu un lakonisku apsveikuma runu klātesošajiem teica Jelgavas Domes deputāts Maksims Galkins (PCTVL).Pasākumā kārtību uzraudzīja nelielas Valsts policijas un Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas darbinieku patruļas. Mītiņš noritēja mierīgā un svinīgā gaisotnē, skanot bijušās Padomju Savienības laiku patriotiskajām dziesmām. Huligāniskas vai neadekvātas uzvedības gadījumi nebija novērojami.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

wyclef

Karš beidzās 67 gadus atpakaļ, WTF, cik gadiem vēl jāpaiet lai par to beigtu runāt, varbūt Napoleona sakāvi Maskavā arī varētu svinēt uzvaras parkā, nevis tikai uzvaru pār fašistisko Itāliju :)

pirms 8 gadiem, 2012.05.11 13:08

leģionārs

Jums kā Latvijas okupantiem Latvijas valdība atļauj priecāties par "uzvaru", faktiski citu valstu okupāciju galvas un pārējās pilsētās parkos un to centros, bet mums savi kritušie jāgodina ar Dievvārdiem tālajā Lestenē, bet pēc tam tikai pie ugunskura 2.PK izpostītā parkā.
Kāpēc jūs nevariet 2.PK upuru atceres dienu atzīmēt 8.maijā bez milzīgā patosa, apbraukājot savu kritušo kapus ar Dievvārdiem, bet ne ar zaimiem pret Latviju? Jums karš nav beidzies, jūs vēl karojiet ar kritušajiem. Visi leģionāri padomju laikā bargi sodīti, pat reablitēti. Tūkstošinomocīti un miruši Gulaga nometnēs. Starp leģionāriem bija ap 7% Latvijas krievu.
Bet kopumā vācu armijā, palīgdienestā, SS daļās, ROA atradās proporcionāli vairāk padomju
karavīru attiecībā pret latviešiem vācu armijā, kas necīnījās par Hitlera idejām, bet pret komunismu, kas sevi parādīja 1941. gadā, pārdzīvojot otro padomju okupāciju. Līdz ar to "Dzimtenes nodevēju" vārds mums nav piemērojams, jomēs aistāvējām savu valsti.
Bet padomju karavīri, kas miljoniem karoja vācu pusē gan savuzvērastu bija lauzuši.
tamdēļ meklējiet un apsaukājiet nacistus savā nometnē!

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 21:59

...

krievi Jelgavā ir kulturālāki par Rīgas krieviem - tam gan jāpiekrīt

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 17:55

tas pats

un vēl - vēlos nomierināt tos, kurus satrauc Krievijas Federācijas trikolors šajos pasākumos. Savā ziņā krievvalodīgie ņirdz paši par sevi un pazemo veterānus. Mūsu leģionāri pat varētu vīniem uzgavilēt - jo tagadējais Krievijas trūskrāsu karogs karā bija vlasoviešiem.
Es domāju, ka tāds veterāns, kas bijis frontē, pret "krievu leģionāriem" vlasoviešiem, noteikti zina, ka trikolors bija viņu atšķirības zīme no vācu karavīriem... :)))) Un ja tas veterāns to zina, tad visādi mūsdienu āksti no PCTVL reāli uzliek kluci viņa atmiņām un emocijām. Kara laikā sarkanarmieši cīnījās zem sarkanā PSRS karoga, kas gan vienlaikus ir staļiniskā genocīda simbols, un trīskrāsu karogs bija viņu tautiešiem pretiniekiem - anti-staļinistiem vlasoviešiem, kas cīnījās Vērmahta pusē...
Man šķiet, ka to arī vakar pa TV stāstīja... :))) Tā kā - situācijas ironija vien sanāk ar krievvalodīgo "šoviem"...

Arnim - pat ne 1991-tajā - tad gan izveda okupācijas karaspēku, bet piekrītu I.Vaiderei, ka patiesībā Baltijas valstīs 2.Pas.karš vēl nav beidzies, un tas beigsies tikai izvērtējot PSRS režīma nodarīto (arī sarkano kara noziegumus)

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 16:32

to YMCA

starp citu biju tai pasākumā... nekas nekaitināja, bet dīvaini pompozi un smieklīgi, atklāti sakot :)
līmenis uz skatuves nenosakāms, jo no mazākas jaudas pastiprinātājiem centās izspiest skaļāku skaņu, kas rezultējās griezīgā troksnī kā no "matjugaļņika" (rupora).. likās, ka vairums dzied šķībi un cenšas vairāk nekā spēj izspiest... centība gan jauka lieta, bet kaut kā nenāca no sirds...
tas informatīvais stends ar "pareizo vēsturi" galīgi kļūdains un tāds, lai šķeltu (nevis vienotu) sabiedrību:
a) kā kaut kur lasīju webā, arī es piefiksēju, ka diezgan populāra 1.Pas.kara bilde pasniegta kā 1942.gada bilde
b) Frickauss bija Jelgavas mērs ne tikai vācu režīma laikā, bet arī pirms 1940.gada (kas noklusēts), un viņam faktiski nebija teikšanas, tāpēc vainot viņu nacismā ir diezgan stulbi
c) n-tie fotofakti sagrozīti un kļūdaini (tik traki, ka vāciešu bildes pie sarkano varoņdarbiem, gan nebija, bet Krievijā arī tādi cunduri redzēti - 9.maija apsveikuma plakātā ar foto, kurā "friči" priecīgi lēkā pa sašautu krievu tanku)
d) pati stenda būtība - Jelgavas ATBRĪVOŠANA - galīgi garām, ja grib būt korekti nevis politizēti agresīvi; korektāk būtu bijis to raksturot, kā nacistu karaspēka sagrāvi Jelgavā, taču vietējiem tā nebija atbrīvošana, jo vācu fašisma okupāciju nomainīja staļiniskā genocīda (arī fašisma) okupācija
e) "atbrīvošanas" terminu par absurdu padara arī vēstures fakti, jo tiek ignorēts tas, kas laikam visos Jelgavas portālos jau lasīts: vācu pusē Jelgavā cīnījās vietējie, un sanācis, ka sarkanie Jelgavu atbrīvoja no jelgavniekiem, kas bija iesaukti vācu karaspēkā; tā tāda dīvaina "atbrīvošana" - apkaut vietējos
f) ja esam korekti, Jelgavā esošie leģionāri vācu formās neko citu nevarēja gaidīt, un arī krievu karavīrus par viņu šaušanu lādēt nebūtu korekti, jo hitleriskais režīms anyway bija jāiznīcina, un karš ir karš, un tieši tāpēc Latvijas iedzīvotājiem tas bija vēl traģiskāks (jo puse tautas bija ierauta vācu pusē) un atkal te derētu ņemt vērā, ka tā nebija "atbrīvošana", jo, atšķirībā no amerikāņu karavīriem Francijā, krievu karavīri pēc kara prom neizgāja, bet palika (otra okupācija)
g) lai demonstrētu godīgu vēlmi sabiedrību saliedēt, es labāk būtu redzējis vēl kādu stendu, kurā "krievvalodīgajiem" viņiem saprotamā veidā vēsturi izskaidro Latvijas nevis Krievijas kontekstā, un pastāsta, ka Latvijā kara dēļ visa tauta bija sadalīta starp PSRS un Vāciju un ka lativešu tauta (arī tie krievi no pirmskara laikiem) bija ierauta gan PSRS, gan Vācijas karaspēkos un struktūrās - tieši ar tādu toleranci un korektumu, kāds piemita tiem sarkanarmiešie, kas saņēma gūstā leģionārus Kurzemes katlā. Cik dzirdēts, tur, kaujas laukā, ĪSTIE SARKANARMIEŠI (nevis ordeņiem apkārti komunisti) pret pretinieku padodoties izturējušies klusāk un pieklājīgāk nekā mūsdienu "krievvalodīgie" (atkal zemāks līmenis). Tāpat krievvalodīgajiem derētu stāstīt, ka ir daudz ģimeņu, kurās viens brālis bija leģionārs, bet otrs brālis sarkanarmietis, un ierakumos pretējās pusēs, bet šīs ģimenes neizjuka, un brāļi nav mūža naidā. UN tad - savstarpējā sapratnē, saprotot arī otra pagātni, varbūt veidotos saskaņa un saliedētība, kuru krievi līdz šim paši grauj un agresīvi.
Neko tādu es neredzēju, tad kāpēc lai es justu cieņu pret urlām, kuri paši neciena ne citus, ne arī sevi.
Un, protams, pasākumā neredzēju, ka kāds no tā dalībniekiem būtu kā represēts, apspiests vai "apdalīts", kā to kliedz politiskos pasākumos. ;)

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 16:21

Jampazijs to YMCA

Nu, aizgāju, uzcienāja mani ar šnabīti, paskatījos kā vemj, čurrā un pārojas krūmos.
Nu un kas ? 9. maijs tāču, pavasaris, viss mostas. ...vse komu ņe ļeņ !

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 16:07

YMCA

Gailis - Nosauc kaut vienu pilsētā rīkoto bezmaksas pasākumu pēc kura gudrākam var kļūt? )) 18.novembris, pilsētas diena vai varbūt Jāņi, kad centrā visi sadzērās un guļ zem katra krūma?... Pēc komentāriem jau neizskatās, ka latvieši ir kulturālāki par krieviem – krievi par Jūsu pasākumiem, kurus dome rīko, tādas blēņas neraksta, neskatoties uz to, ka tiek tērēti viņu nodokli uz pasākumiem, kurus viņi negrib apmeklēt

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 15:44

YMCA

Es skatos, ka te daži „mazohisti” tur aizgāja uz „bomžiem un vēmējiem” paskatīties, kopā ar viņiem padraiskoties, ar atvērto muti paskatīties salūtu un pēc tam te rakstīt cik stulbs pasākums bija? )) laikam kā vienmēr skauž...

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 15:38

YMCA

Ārprāts, kauns lasīt ko mīļie latvieši te sarakstīja! Jūs kādreiz no malas redzējāt kā Jūs 18.novembri vai Jāņus svinat? Ne priekš Jums tie svētki bija un ne par Jūsu naudu! Cik man zināms paši vietējie krievu uzņēmēji sadarbībā ar krievu biedrību VEČE visu organizēja un paši visu apmaksāja.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 15:34

Gailis

Pasakums kā bagātajiem, taču apmeklētaji bomži. Ai lai tiek pašvaldībai nauda, tapat tur neviens gudrāks netapa. Daži tiešām staigāja mutēm vaļā, nesaprazdams, kāpēc tur atrodās. Lai tik tērē naudu un lai tik aug mums budžets. Vienīgi cerams, ka atkal mūsu valsts vīri to nebāzīs kabatās.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 15:23

Arnis

Cik žēl, ka atsevišķi krievvalodīgie, tā arī negrib saprast, ka latviešiem 9.maijs nebūt nav svētku diena. Mums otrais pasaules karš beidzās tikai 1991.gadā....
To ko vajadzētu darīt visiem kopā, atzīmēt (nevis svinēt) nacisma sagrāvi.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 12:29

Bet kopumā rodas iespaids, ka krievi Jelgavā ir kulturālāki par Rīgas krieviem.
Acīmredzot Jelgavas vide ir labvēlīgāka attīstībai.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 11:43

bims

Vai tad tagad atlauts ir izmantotakrievijas valsts simboliku? karogu? tad jau zvera. un ko tad latvji? atkal bus miera un lidzaspastaves apspiestaiem nabadziniem.?

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 11:41

WW

Cik latviešos žultis,riebjas lasīt! Vairāk kā kādu komentāros apriet,Jūs neko citu neprotat!!!

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 11:27

ungurs

1 latvietis = 1 čūska. Kau laikam dzīvnieciņu apvainoju, tās laiž indi aizsargājoties, mūsu bāleliņi - prieka pēc, kādreiz sevi saindēs!!!

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 11:03

to T.B.

pārdzerties un vemt, kā arī spļaudīties un rīt semočkas ir padomijas mantojums un urļuku nacionālās iezīmes.

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 10:53

to vvv

noteikti sponsorēja Krievijas Federācija. piķa tai daudz, un labāk uzsaukt salūtu kaimiņvalstīs nekā savas krītošās lidenes remontēt

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 10:23

T.B.

Novērot, kā vemj, ir latviešu jauns ieradums? līdz šim Jūs tikai bezjedzīgi dejotāt un dziedājām

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 10:17

vvv

Man jautājums, kas sponsorēja un par kādiem līdzekļiem notika tik krāšņa uguņošana,gandrīz vēl skaistāka kā 18 .novembrī un vēl pie tam ar gaisā plīvojošu sarkano karogu???

pirms 8 gadiem, 2012.05.10 09:25

Vietējās ziņas