Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

1.aprīlī atjaunojas starta tarifa uzskaite; dāvanu kartes no «Latvenergo» saņems vairāk cilvēku

1.aprīlī tiek atjaunota starta tarifa patēriņa uzskaite mājsaimniecībām. Tarifs par pirmajām patērētajām 1200 kilovatstundām paredz norēķināties pēc samazinātās tarifa likmes jeb starta tarifa. Sakot ar aprīli, «Latvenergo» paplašina sociālā atbalsta iespējas arī vairākām iedzīvotāju grupām.

Par pirmajām patērētajām 1200 kilovatstundām (kWh) privātpersonas varēs atkal norēķināties pēc starta tarifa. Atgādinām, ka visiem mājsaimniecību patēriņa objektiem pirmajām 1200 patērētajām kWh gadā tiek piemērots starta tarifs (populārākā tarifa T1 gadījumā – 0,0818 Ls/kWh), savukārt, sākot ar 1201. kWh, pamata tarifs (T1 gadījumā 0,1065 Ls/kWh).Jau vairākus gadus «Latvenergo» īsteno plašu sociālās atbildības kampaņu, piešķirot norēķinu kartes sociāli mazaizsargātajiem iedzīvotājiem. Šogad uzņēmums pieņēmis lēmumu paplašināt atbalsta saņēmēju loku ar vairākām iedzīvotāju grupām. Līdz šim atbalstu 53,7 latu dāvanu kartes veidā savas pašvaldības sociālajā dienestā varēja saņemt: daudzbērnu ģimenes (kas nav saņēmušas tarifa kompensāciju 2400 kWh patēriņam), trūcīgās ģimenes ar bērniem, ģimenes, kurās aug bērni invalīdi, ģimenes ar audžubērniem vai aizbildniecībā esošiem bērniem.No aprīļa savas pašvaldības sociālajā dienestā atbalstu 53,7 latu elektrības dāvanu kartes veidā varēs saņemt arī: maznodrošinātās ģimenes ar bērniem; ģimenes, kurās ir bērni, kas slimo ar celiakiju; ģimenes ar jaundzimušajiem (bērni, kas dzimuši, sākot ar 2013.gadu); Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku ģimenes, kurās ir bērni; nepilnās ģimenes, kurās zaudēts kāds no apgādniekiem vai viens no vecākiem audzina bērnu viens; ģimenes ar bērniem, kurās kāds no vecākiem ir invalīds.Atbalsta kampaņas noteikumi paredz, ka ģimene var saņemt atbalstu tikai vienu reizi, taču tās  daudzbērnu ģimenes, kas saņēmušas dāvanu karti iepriekš, pēc 2013.gada 1.aprīļa varēs to saņemt arī atkārtoti, skaidro «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere.Apmaksa par patērēto elektroenerģiju ir jāveic reizi mēnesī par iepriekšējo mēnesi. Tādējādi aprīlī vēl ir jānorēķinās par martā (31.martu ieskaitot) patērēto elektroenerģiju atbilstoši savam fiksētajam skaitītāja rādījumam un pēc sava tarifa (starta vai pamata).Ar 1.aprīli klients sāk uzskaitīt patērētās kilovatstundas no jauna, par aprīlī patērēto  elektroenerģiju norēķinās maijā pēc starta tarifa. Klientam nav nepieciešams papildus ziņot «Latvenergo» skaitītāja rādījumu 1.aprīlī, jo to automātiski aprēķinās norēķinu sistēma pēc klienta veiktā maksājuma.

Pievieno komentāru

Jelgava