Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4.sākumskolas bērnu vecākiem vairs nebūs jāpērk dzeramais ūdens; pārmaiņas arī citās skolās 3

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, vairākās Jelgavas skolās un bērnudārzos notikušas vērienīgas pārmaiņas. Vienā no skolām – vienīgajā Jelgavā – uzstādīta ūdens attīrīšanas sistēma un ierīkotas trīs dzeramā ūdens ņemšanas vietas, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

«Lielākie darbi gaidāmi 2014. gadā – pirmsskolas izglītības iestādes renovācija Skautu ielā 1a. Šomēnes tiek izsludināts iepirkums, un darbi sāksies jau tuvākajā laikā,» skaidro G.Auza. Pašlaik visas izglītības iestādes strādā pie plāniem nākamajam gadam – katrai ir savas ieceres, bet iespējas tās īstenot nozarei paredzētā pašvaldības budžeta kontekstā izvērtēs Izglītības pārvalde. Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenais speciālists būvniecības un ēku ekspluatācijas jautājumos Andris Baltais informē, ka šogad izglītības iestāžu remontiem no pašvaldības budžeta izlietoti teju visi 800 tūkstoši latu. No tiem krietna daļa – 235 tūkstoši latu – ieguldīta vispārējo izglītības iestāžu remontos, bet bērnudārziem tikuši 265 tūkstoši. Šodien noslēdzas arī iepirkuma konkurss par 1. internātpamatskolas ēdināšanas bloka siltināšanu, ko jau līdz oktobrim plānots pabeigt. Ēdamzāles remonts gaidāms arī Jelgavas 3. sākumskolā. 

Daudz patīkamu pārmaiņu šogad sagaida Jelgavas 4. sākumskolas audzēkņus un vecākus. Pagaidām vienīgajai skolai pilsētā tur uzstādīta dzeramā ūdens attīrīšanas sistēma, kas speciāli ierīkotā vietā bērniem nodrošinās kvalitatīva ūdens pieejamību. Skolas direktore Agita Lundberga stāsta, ka līdz šim dzeramo ūdeni gādāja vecāki, klasēs uzliekot dzeramā ūdens aparātus. «Mums tas bija sarežģīts process, jo skolā mācās tūkstoš bērnu, tās bija arī papildu izmaksas vecākiem, jo ūdens bija jāpērk, tāpat bija nepieciešami vienreizlietojamie trauki, no kuriem padzerties. Tagad mums skolas palīgtelpā uzstādīta attīrīšanas iekārta, kas tīro ūdeni nogādā tā ņemšanas vietās – gaiteņos visos trīs skolas stāvos. Piespiežot podziņu, ūdens lociņa veidā izšļācas ar tievu strūklu un, nepieliekot muti pie iekārtas, var padzerties. Līdz ar to arī no higiēnas viedokļa šī sistēma ir droša,» skaidro direktore. 

Plašāk par skolās paveikto lasiet šodien laikrakstā vai tā elektroniskajā versijā.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Gāgā

Prieks par Valsts ģimnāzijas izmaiņām. Drūmie gaiteņi bija ļoti nospiedoši, tagad telpas gaišas un mājīgas.

pirms 6 gadiem, 2013.08.23 00:07

Grammar N.

"Drūmie gaiteņi bija ļoti nospiedoši"

Varbūt, šie gaiteņi bija depresīvi, vai arī, ja nepatīk anglicisms, NOMĀCOŠI?

pirms 6 gadiem, 2013.08.23 15:31

Jelgava