Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz diskusiju par glābējsilīti Jelgavā 16

Piektdien projekta «Baby Box – vieta bērna dzīvībai» vadītāja Latvijā Laura Zvirbule dosies uz Jelgavu, lai tiktos ar Jelgavas baznīcu pārstāvjiem. 

Pulksten 14 Akadēmijas ielā 14 notiks atvērtā diskusija par glābējsilītes izveidi Jelgavā, piedaloties dažādu konfesiju pārstāvjiem. 

Uz sarunu aicināts arī ikviens Jelgavas iedzīvotājs, kas vēlas uzzināt vairāk par projekta mērķiem, tā turpmāko attīstību un uzdot savus interesējošos jautājumus, informē projekta īstenotāji. 

Kā ziņots, pašlaik sākts darbs pie glābējsilītes izveides Jelgavā. To plānots atklāt 2014.gada pavasarī. Gan projekta organizatori, gan sabiedrība vēlas noskaidrot, kāds ir baznīcas viedoklis par glābējsilītes izveidi Jelgavā.

Projekta mērķis ir glābt to zīdaiņu dzīvības, kuru vecāki ir gatavi pastrādāt noziegumu, lai atbrīvotos no sava bērna. 

Pievieno komentāru

Komentāri 16

olga

šīs dzeguzes, kuras pamet bērnus steidzami piespiedu kārtā sterilizēt! Sievietei jāapzinas par sekām, kas var būt guloties zem tēviņa! Jāmāk izsargāties pašai, ja tēviņš to nedara! Lai maksā valstij uzturnaudu bērna uzturēšanai.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:27

nelga

nenosodi otru, pirms nezini iemeslu, kādēļ sieviete atsakās no dzemdētā bērniņa. Šeit nevajag runāt par "kopošanās" piekritējām... Pirms daudziem gadiem Pļavniekos atkritumu urnā tika izmesta meitenīte, kuru atrada dzīvu un nosauca par Laimu (ja pareizi atceros). Vēlāk izrādījās, ka māte ir pilnīgi normāla ģimenes sieviete - bērni, vīrs... ja atmiņa neviļ, tad emocionālais stāvoklis bija sašķobījies, tādēļ tāds iznākums. Kā bija pēc tam, vai paņēma meitenīti atpakaļ - neatceros.
Un ko Olga ieteiks darīt tām meitenēm, sievietēm, kuras izvaro? Tās arī ir dzeguzes?
Atvainojos, ja ko ne tā sarakstīju, bet šo tēmu labāk necilāt...
Senos laikos sievietes mazuļus atstāja pie baznīcu vai klosteru vārtiem... Mūsdienās - glābējsilītēs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:36

Dusmīgā

Te ir runa par tiko dzimušiem bērniņiem. Sievitei var būt pēcdzemdību depresija un ja nav blakus normāla vīrieša, kas atbalsta, viss kaut kas var atgadīties. Labāk tad atstāt glābējsilītē, nekā pēc tam brīnīties par kaut ko kriminālu! Nenosodīsim citus!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 10:13

Ausma

Labāk, lai glābējsilīte stāv neizmantota, bet, ja kādai jaunajai māmiņai nav gaismas tuneļa galā, tad, paldies tādai iespējai kā glābējsilīte.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 10:22

olga

izvarotajām arī ir pieejami līdzekļi, nevis laist pasaulē lielā stresā ieņemtus bērniņus, iznēsāt 9 mēnešus nolādot to nelaimīgo dienu un neieredzēt vēl nedzimušo bērniņu.
Escapelle ir „avārijas pretapaugļošanās līdzeklis”, ko var lietot pēc neaizsargāta dzimumakta . Šo pretapaugļošanās metodes veidu bieži sauc par „nākamā rīta tableti”.

2. Kā Escapelle darbojas?

Escapelle novērš aptuveni 84% paredzēto grūtniecību, ja tableti lieto 72 stundu (3 dienu) laikā pēc neaizsargātā dzimumakta

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 08:43

Dusmīgā

Un vai visām ir nauda lai nopirktu To tavu Escapelle? Kā tu vari zināt, kas darās ar sievietes psihiku pēc tada gadījuma!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 12:04

olga

un kas tavuprāt darās pamesto bērnu psihē?

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 12:55

Andrejs

Žēl, ka diskusija notiek darbadienā darba laikā.
Esmu PAR glābejsilītes izveidi ne tikai Jelgavā, bet pēc iespējas vairāk pilsētās.

Bērni ir jāglābj, jo Viņi nav vainīgi pie tā, ka ir pieteikušies šai pasaulē, tāpat mēs neesam tiesīgi atņemt citam dzīvību!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 10:28

olga

cik bērnus esi izglābis? Daudz esi palīdzējis šiem pamestajiem, bērnunamos augušajiem? Mani adoptēja, uztaisīja par kalponi lauku sētā, līdz ar to pat tiesības uz dzīvokli zaudēju. Neieredzu tās mātītes kas pamet bērnus vienalga kādu apstākļu vadītas. Ja dzemdē, tad ir jāaudzina. Ir taču katrai kaut kādi tuvinieki, draugi, kas var padomu vismaz grūtā brīdi dot. Katram bērnam ir arī tēvs, to var saukt pie atbildības! Ko ieteiksi, varbūt katrai dzeguzei galviņu paglaudīt un pateikt paldies, domājot-varbūt esi arī mana māmiņa? Nešpried kuŗš ir vai nav vainīgs, ja esi dzīvojis ģimenē, izbaudījis bērnību. Man nav bijusi ne ģimene, ne bērnība.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 11:19

Olgai

Man ir māte, nav tēva. Māte visu mūžu ir dzērusi un mani situsi. Domā, ka mana dzīve ir bijusi vieglāka par tāvējo?
Nespļauj akā. Ka nesanāk pašai savu bērnu glābējsilītē ielikt.
Situācijas ir dažādas un doma par glābējsilīti ir tikai apsveicama.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 15:54

Dusmīgā

Olga! man šķiet, ka tev vienkarši ir morālā trauma un tu esi dusmīga uz visu pasauli. Priecājies vismaz par tādu dzīvi, kā tu vari zināt kas bija tava māte un kādos apstakļos tev naktos dzīvot? varbūt tur kur tu dzīvoji liktos medusmaize. Un katras dzīves grūtības padara cilvēku izturīgāku un norūda nākotnei! Tev vismaz ir dzīves pieredze. Nevajag nosodīt citus, palaid savas dusmas un apvainojumus prom! tev ta būs vieglak dzīvot!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 12:02

olga

jā, man ir morāla trauma! Un tas ir tikai `vienas dzeguzes dēļ, kura neprata savu p..savaldīt. Man vienmēr raudāt gribas lasot vai redzot pārraides par bērnunamiem. Labi tam, kurš bērns vēl ir bez fiziskām kaitēm, padevies vēl glīts no skata. Bet ja invalīds, tad nedod dievs.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:02

Dusmīgā

Olga! Nevajag uz pasauli skatīties tik drūmās krāsās! Katram cilvēkam dzīvē nāk atpakaļ. Nevajag citiem ļaunu vēlēt. Labāk doma par to cik laba māte tu būsi/esi saviem bērniem! Novēlu Tev izturību!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:49

olga

es diemžēl esmu jau vecāmāte, un ļaunu nevienam nevēlu, vien mēģinu iegalvot to, ja nevari savu p..savaldīt, tad bērni ir jāaudzina pašām, kaut arī jāatsakās viņu dēļ no daudz kā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 14:16

Ausma

Olga, kāpēc, diemžēl esi vecāmāte?
Tas taču ir jauki, ka esi spējusi pati savu bērnu izaudzināt un piedevām iegūt statusu vecāmāte. :)
Ja ir jāizšķiras, vai tās dzeguzes dzemdē mājās un nogalina savu zīdaini vai aiziet un ievieto viņu glābējsilītē, tad viennozīmīgi, ka tur, kur ir vieta bērna dzīvībai.
Vadoties pēc savas rūgtās pieredzes, tu vari savam bērnam vai mazbērnam daudz labu padomu dot, būt kā balsts nestundā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 14:43

Marta

Es nasaprotu kāpēc te vēl vajag diskutēt. Ja reiz ir pasaulē ir izdomāta tāda iespēja un tā palīdz vienu otru dzīvību izglābt, un tie bērni cik zināms nonāk normālās ģimenēs, tad taisa tik augšā.
No tā ka būs glābējsilīte neviens jau tīši nesāks bērnus pamest.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 15:29

Jelgava