Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina ziedotājus vairāk palīdzēt reģionālajiem bērnunamiem; Zemgalē nepieciešami apavi un būvmateriāli

Rīgas bērnunami biežāk nonāk ziedotāju redzeslokā nekā reģionālie, turklāt novados bērnunamiem ir neatliekamākas vajadzības nekā Rīgā, secināts pēc Vislatvijas labdarības kampaņas «Taureņa efekts» pasūtījuma veiktās aptaujas.

«Novados bērniem bieži vien ir vajadzīgi pirmās nepieciešamības priekšmeti, bet Rīgā stāvoklis ir daudz labāks. Tas liecina, ka ziedotājiem vajadzētu pievērst lielāku uzmanību novadiem,» stāsta «Taureņa efekta» rīkotāja Olga Kazaka, piebilstot, ka viss atjauninātais Latvijas bērnunamu vajadzību saraksts ir pieejams kampaņas mājaslapas sadaļā «Kā palīdzēt?».Latvijas bērnunamiem visvairāk ir nepieciešams sporta inventārs un galda spēles, mēbeles un telpu remonts, secināts pētījumā. Savukārt galvenās nemateriālās vajadzības ir kultūras un izglītības pasākumi, kā arī brīvprātīgo darbs.Gandrīz katrs otrais bērnunams - 47% - aptaujā ir atzīmējis, ka tam trūkst sporta inventāra, tostarp ziemas sporta veidiem. Tāpat ļoti vajadzīgas mēbeles - 37% bērnunamu, bet turpat trešdaļai - 29% - bērnunamu ir nepieciešams telpu remonts.Lielākā daļa aptaujāto bērnunamu pārstāvju norādījuši, ka izšķiroši svarīga ir nemateriālo vajadzību nodrošināšana. Aptuveni puse - 46% - minēja, ka nepieciešami dažādi kultūras pasākumi, piemēram, ekskursijas, nometnes, tikšanās ar sportistiem un māksliniekiem. Gandrīz tikpat daudz - 44% - aptaujāto pastāstīja, ka vajadzīgi izglītojoši pasākumi, piemēram, vispārizglītojošas lekcijas un informācija par karjeras iespējām. Savukārt apmēram trešdaļa - 27% - bērnunamu pārstāvju izjūt nepieciešamību piesaistīt brīvprātīgos, kas varētu pavadīt laiku kopā ar bērniem un iemācīt viņiem kaut ko noderīgu.Pētījums atklāja arī bērnunamu vajadzību reģionālās atšķirības - Kurzemē vairāk nepieciešamas mēbeles, Zemgalē - apavi un telpu remonts, Latgalē un Vidzemē - elektrotehnika.

Pievieno komentāru

Jelgava