Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aprīlis LLU – pavasara sakopšanas darbu mēnesis 6

Aprīlis Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) aizvadīts gan ar raibiem studiju, kultūras un sporta pasākumiem, gan svarīgiem sakopšanas un sakārtošanas darbiem, kas ierasti tiek veikti, aizvadot pērno ziemu. Universitātes darbinieki, studenti un mācībspēki ir iesaistījušies gan LLU objektu sakārtošanā, gan piedalās visas Latvijas Lielās talkas aktivitātēs, Ziņas" informē universitātes pārstāve Lana Janmere.

LLU studenti aktīvi iesaistās pavasara sakopšanas darbos un Lielās talkas aktivitātēs un palīdz sakārtot objektus citur Latvijā. Marta beigās LLU Studējošo pašpārvalde piedalījās Rīgas Zooloģiskā dārza sakopšanas talkā. Studenti strādāja tropu mājā un zem klajas debess – dzīvnieku un putnu krātiņos. Kopīgi tika veikti dažādi grābšanas un vākšanas darbi Zooloģiskā dārza teritorijā. Turklāt nākamajā gadā studenti plāno šo tradīciju turpināt un atkal sniegt atbalstu Zooloģiskā dārza darbiniekiem.

Savukārt visi korporāciju pārstāvji Lielajā talkā tiksies studenšu korporāciju „Dzintra” un „Varavīksnes” organizētajā talkā „Billītēs” – vietā, kur Edvarts Virza sarakstīja Straumēnus. Dzintrām un Varavīksnēm šī vieta divkārt zīmīga, jo ir divu kopīgo goda filistru – Elzas Stērstes un Annas Žīgures dzimtas mājas. Talkā plānots grābt lapas, vākt zarus un darboties pie nākotnes Dabas takas izveides. Tajā piedalīsies arī studentu korporācijas „Fraternitas Imantica” un „Ventonia” puiši.

Savukārt ainavu arhitektūras specialitātes studenti un mācībspēki piedalās Lielās talkas pagalmu konkursa realizēšanā, kura ietvaros 25. aprīlī tiks sākta K.Barona ielas 5, Jelgavā labiekārtošana. LLU docente Una Īle kopīgi ar studentiem, pārstāvot arī Ainavu arhitektu biedrību, izstrādājuši projektu un nodarbosies ar tā īstenošanā.

„K.Barona ielas 5 pagalma būvprojekts ir saskaņots, iegūtas rakšanas atļaujas un Lielajā talkā sāksies darbi. Tajos piedalīsimies ar LLU studentiem, atbalstītājiem un iedzīvotājiem. Šis projekts jau būs otrais, kuru šogad īstenojam. Marta beigās sadarbībā ar uzņēmumu „Igate” projektējām un izveidojām mūsdienīgu un drošu bērnu rotaļu laukumu Loka maģistrāles 7, 11, 13 un 15 iedzīvotājiem,” atklāj U. Īle.

Savukārt LLU ēku un apkārtnes sakopšana notiek jau visu aprīļa mēnesi. Direktors Andrejs Garančs stāsta, ka ikdienas uzturēšanas darbi universitātes ēkās un to apkārtnē notiek regulāri, taču aprīlī darbinieki vairāk tiek iesaistīti darbos, kas īpaši veicami pēc ziemas aizvadīšanas.„Šajās nedēļās esam izzāģējuši vecos koku zarus un krūmus Valdekas pils parkā un pie Kokapstrādes katedras Dobeles ielā 41, atjaunojam un līdzinām zālāju Jelgavas pils parkā un sakārtojam košumkrūmu un puķu stādījumus. Ar Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalstu Jelgavas pils parka saliņā likvidēsim bedri, kas izveidojusies gājēju ietvē un bruģēsim ietvi, lai apmeklētājiem ir droša pastaigas vieta. Cenšamies visu darīt tā, lai sakārtota vide visa gada garumā būtu mums apkārt un nebūtu Lielās talkas laikā īpaši jāstrādā,” tā A. Garančs.

Turklāt LLU mācību un pētījumu saimniecībās „Pēterlauki” un „Vecauce”, pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, aprīļa pēdējās dienās turpināsies vasarāju sēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ella

Pēc šīs bildes spriežot, llu mācās vienīgi nūģi! Universitātei vajadzētu piedomāt pie sava publiskā tēla, it kā sīkumi, bet tomēr.. tāpat esmu ievērojusi, ka arī reklāmās, kurās aicina ajunos studētgribētājus un atvērto durvju dienās visbiežāk parādās tādi tipāži, kas liek domāt, ka šī ir laucisku, pumpainu un nūģisku studentu pulcēšanās vieta.

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 18:55

b

tev šķiet, ka visi laucinieki ir tādi?ko tad tu gribēji,lai uzvalkos un balles kleitās talko?

pirms 5 gadiem, 2015.04.25 07:22

to ella

Labāk paklusē, ella, nerunā par lietām, ko nesajēdz! LLU ir jauki, sirsnīgi studenti, tādi arī bildēs un reklāmas bildēs.

pirms 5 gadiem, 2015.04.25 09:27

he

jā, nav uz klubu sataisījušies....

pirms 5 gadiem, 2015.04.25 16:53

Cieni citus...

Prieks, ka LLU lietas pamazām sakārtojas! Visam vajadzīgs laiks! Galvenais, ka pagājis negaumīgais, neprofesionālai un nekoleģiālai laiks,kad par publisko tēlu rūpējās ELLA, bērnudārza pārstāvji ,vai vāji karjeras konsultanti...

pirms 5 gadiem, 2015.04.25 20:15

LLU patriots

Pilnībā pievienojos iepriekšējam komentētājam. LLU sakārtojas, iziet no stagnācijas un rausēju laika. Labi, ka prom uz neatgriešanos ir Ella un viņas līdzskrējēji.

pirms 5 gadiem, 2015.04.26 15:03

Jelgava