Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 69 procenti Jelgavas vecāku uzskata, ka šogad izdevumi skolēniem būtiski samazinājušies

Starptautiskās komerciālās profesionālās vidusskolas organizētā aptaujā, kurā piedalījušies respondenti visā valstī, noskaidrots, ka šogad pieņemtie grozījumi Izglītības likumā, kas nosaka – mācību grāmatas jāiegādājas skolām, ne vecākiem –, ļāva vecākiem samazināt izdevumus skolēniem, sākot jauno mācību gadu.

69 procenti aptaujāto Jelgavas vecāku uzskata, ka izdevumi būtiski samazinājušies, savukārt 31 procents respondentu uzskata, ka tēriņi palikuši iepriekšējā līmenī, informē aptaujas vecākiem. 

Atbildot, kāda bijusi ietaupītā summa, desmitā daļa norādīja ietaupījumu līdz desmit latiem, 55 procenti respondentu atbildēja, ka izdevies ietaupīt 11 - 20 latus, 26 procenti vecāku - 21 - 30 latus, trīs procenti ietaupījuši no 31 līdz 40 latiem. Pieciem procentiem respondentu izdevies ieekonomēt 41 - 50 latus, bet vairāk nekā 50 latus izdevies ieekonomēt tikai vienam procentam aptaujas dalībnieku.

Deviņi procenti Jelgavas vecāku skolai nepieciešamajām precēm šajā mācību gadā atvēlēja ne vairāk kā desmit latus, 21 procents no 11 līdz 20 latiem, bet 29 procenti no 21 līdz 30 latiem. 18 procenti vecāku mācību precēm atvēlējuši 31 - 40 latus, bet 23 procenti - vairāk par 40 latiem.

Vecāku vairākums – 65procenti – kā dārgāko preci norādījuši skolas formu vai apģērbu skolai. Par otru dārgāko skolas preci atzīti kancelejas piederumi, trešajā vietā ierindojās materiāli mājturības un vizuālās mākslas stundām.

 Aptauju organizēja Starptautiskās komerciālā profesionālā vidusskola no 13. līdz 25.septembrim, tā bija publicēta arī portālā zz.lv.

Pievieno komentāru

Jelgava