Aptauja: latvieši ir mazākie alus dzērāji Eiropā 3

Latvijā uz vienu iedzīvotāju gadā vidēji tiek izdzerti 67 litri alus, bet Eiropas alus lielvalstī Čehijā tie ir vidēji 160 litri uz vienu iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā dubults apjoms, salīdzinot ar Latviju.

Par to liecina «Lāčplēša alus darītavas» veiktā aptauja. Uzņēmuma vadības pārstāvis Juris Mucenieks atzīst, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju maldīgi uzskata, ka esam vieni no lielākajiem alus dzērājiem Eiropā. Patiesībā pēc alus patēriņa uz vienu iedzīvotāju esam vieni no mazākajiem alus dzērājiem Eiropā, turklāt alus dzeršanas daudzumā atpaliekam arī no kaimiņvalstu iedzīvotājiem. Baltijā lielākie alus dzērāji ir lietuvieši.Viedoklis par latvieti kā lielāko vai vienu no lielākajiem alus dzērājiem Eiropā reģionos atšķiras: tā uzskata teju puse jeb 47% zemgaliešu, bet, piemēram, Latgalē tā domā divreiz mazāk aptaujāto - tikai 24%. Uzskats, ka esam lielākie vai vieni no lielākajiem Eiropā alus dzērājiem, visbiežāk izplatīts ir jauniešu (18-24 gadi) vidū – tā domā 54% respondentu minētajā vecuma grupā. Pētījums arī atklāj, ka sievietes biežāk (43%) nekā vīrieši (36%) latviešus uzskata par lielākajiem alus dzērājiem Eiropā. Savukārt starp Latvijā dzīvojošajiem vīriešiem kopumā divreiz izplatītāks ir uzskats (17%), ka neesam lieli alus dzērāji, nekā sieviešu vidū (8%).Pēc «Lāčplēša alus darītavas» datiem, lielākie alus cienītāji ir Vidzemē - tieši šajā reģionā no kopējā «Lāčplēša alus darītavas» realizētā pārdošanas apjoma šogad deviņos mēnešos realizēti 34% produkcijas, turpretim Latgalē, kur no visiem reģioniem ir lielākais iedzīvotāju skaits, realizēti vien 15%. Juris Mucenieks norāda, ka alus patēriņš Latvijā atšķiras reģionālā līmenī – gan apjoma ziņā, gan pēc dzeršanas paradumiem. Piemēram, Latgalē aptaujātie sevi visbiežāk raksturo kā «brīvdienu alus dzērājus», kurzemnieki sevi visbiežāk pieskaita pie «alus atturībniekiem» – iedzer to šad un tad, piemēram, uz hokeja čempionātu. Savukārt Zemgalē ir visvairāk to, kuri sevi uzskata par «riktīgiem alus dzērājiem». Galvaspilsētā dzīvojošie alus cienītāji pārsvarā pieskaita sevi pie sezonāliem alus lietotājiem. Savukārt Vidzemē līdzās lielākajiem alus dzērājiem sastopami arī visvairāk «alus dzērāji – pirtī gājēji.» No visiem aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem tikai 11% apzinās, ka latvieši nebūt nav lieli alus dzērāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

TT

Čehijā alus pudele-0,30 Ls Latvijā tāpati pudele-1 Ls, vot i atbilde kāpēc mēs esam kļuvuši par mazajiem alusdzērājiem- nav pa kabatai

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 09:28

Baltaisdainis

Lāčplēša alus ir dzerams tikai tad kad viņu dod par velti un aukstu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 22:22

Jelgava