Aptauja: vairums vecāku atbalsta skolas formu ieviešanu 6

Vairums skolēnu vecāku atbalsta skolas formu ieviešanu, jo tas veicinātu piederības izjūtu mācību iestādei, kā arī samazinātu sociālās nevienlīdzības izjūtu.

Savukārt galvenie pretargumenti skolas formu ieviešanai būtu to neizteiksmīgais izskats un negatīvās asociācijas ar padomju laikiem, secināts «Galerijas centrs» veiktajā pircēju aptaujā.Aptaujas dalībnieki norādījuši, ka skolas formas bērnus disciplinē, glīti izskatās un vecākiem tādējādi jātērē mazāk naudas bērnu apģērbam. Vecāki savos komentāros arī minējuši, ka nebūtu katru rītu jāstrīdas ar atvasēm, īpaši meitenēm, par to, kāds ir piemērotākais apģērbs, lai dotos uz skolu.Tomēr vienlaikus daļa vecāku norādījuši, ka skolas formas nav nepieciešamas. Vecāki savos komentāros kā ļoti būtisku trūkumu norāda to, ka apģērba dizains bieži vien nav veiksmīgs un tā autori nerēķinās ar bērnu individuālām ķermeņa īpatnībām, kā arī nav pārliecības, ka tā izgatavošanā tiktu izmantoti kvalitatīvi un dabiski materiāli.Daļa vecāku arī pauduši viedokli, ka skolas formas nebūt nemazina sociālās nevienlīdzības izjūtu, jo to var demonstrēt citā veidā, piemēram, ar dārgākiem telefoniem un citām ikdienā lietotām mantām.Vecāku aptauja par skolas formām notika, aicinot aizpildīt anketas «Galerijas centrs» pircējiem, kā arī izplatot individuālas elektroniskās anketas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Viedoklis

Manuprāt, skolas svētku dienām formas ir ļoti labi, bet nu ne ikdienai. Lai gan tikai svētku dienu dēļ tādu naudu par formām arī nav prātīgi maksāt. Ja arī trūcīgajiem atmaksās, tad tas "iegriezīs" parastajām (ja tā var teikt) ģimenēm, jo, piemēram, ir ģimenes, kam, ekonomiski plānojot, pietiek nauda iztikšanai, bet viņi nepozicionē sevi kā trūcīgos, jo raujas kā var un kauns kādam ko lūgt. Šādas ir vairums parasto ģimeņu. Un nu nav tāda lieka nauda, ko maksāt par formām.

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 09:40

to mammai

ja jūsu " skolā" tiek ieviesti formas tērpi, un jums neviens nav prasījis, tātad nēsat apmeklējusi vecāku sapulci. Bez vecāku piekrišanas formas nevienā skolā neuzspiež.
Es esmu par formu, jo uzskatu ir jābūt atšķirībai, vai iet skolā, vai uz dikotēku. Tās plikās nabas un noplēstie džinsi izskatās vienkārši riebīgi. Ārpuss skolas lai ģērbjas katrs kā vēlas, lai izrāda savu piederību naudas maka līmenim, bet skolā jābūt pieklājīgam apģērbam. Tādējādi varētu arī trūcīgajām ģimenēm pagasti sniegt palīdzību nopērkot konkrēti bērniem skolas formu, lai neiet zēni sporta biksēs un laķenēs uz skolu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 08:29

mamma

Man neviens nav prasījis. Es neatbalstu. Galerijā Centrs iepērkas tiem, kam naudas gana, tāpēc šādai aptaujai nevar ticēt - nav ievērots noteikums par respondentu atlasi.

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 19:25

Krievu skolā formas cena 60 ls ar astīti... gribu redzēt cik vecāki to var atļauties? aaa un uzvilkušo tikai bija gada laikā 3 reizes :D

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 17:10

sociāldemokrāts

Zinot, ka notiek "lietas" mūsu valstī, pieļauju, ka to formu cena būs dārgāka par parastiem apģērbiem. Jo formas jau nedāvinās. Tas tiks šūtas centralizēti. Tiks sludināti konkursi. Pieredzē rada, ka caur konkursiem iepirktas vairumā mantas ir dārgākas, par mazumtīrzniecībā pirktam... diemžēl. Ja konkursus sludinās skolu direktori, tad vecākiem būs iespēja viņus ietekmēt.

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 13:39

Jelgava