Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptuveni 20 vasarā slēgtās LLU programmas studentu ir neziņā par iespējām turpināt studijas 65

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) jūnijā paziņoja profesionālā bakalaura studiju programmas «Sabiedrības pārvalde» studentiem par programmas slēgšanu, taču šīs maksas programmas studenti nevar atrast līdzvērtīgu programmu studiju turpināšanai.

LLU augstākās izglītības bakalaura studiju programmas «Sabiedrības pārvalde» pilna laika otrā kursa studentu grupas pārstāve Viktorija Buraka aģentūru LETA informēja, ka paziņojums par programmas slēgšanu studentiem bijis negaidīts un netika sniegti arī nekādi paskaidrojumi.

Bez studiju programmas pirms trešā kursa palikuši vairāk nekā 20 studentu, tostarp aktīvistu grupa, kurā ir Buraka pati, Liliāna Džurinska, Toms Krastenbergs, Edgars Stavro un Liene Alēna Veinberga, kuri nolēmuši cīnīties par tiesībām apgūt adekvātu programmu.

«Pirms tam LLU vadība bija gatava sniegt apelāciju par starptautisko ekspertu vērtējumu Izglītības un zinātnes ministrijai, ieviešot pārliecību studentiem par to, ka, neskatoties uz jaunu studentu uzņemšanas pārtraukšanu un nepatiesu (pēc pašu atzinuma) vērtējumu, esošie studenti to noteikti pabeigs un saņems attiecīgu kvalifikāciju,» skaidroja Buraka.

Studenti ir noraizējušies par šo pārmaiņu, jo «Sabiedrības pārvalde» ir Latvijā unikāla programma, tāpēc analoģiskas vai līdzvērtīgas iespējas studentiem nemaz nav - citas augstskolas viņiem piedāvā atsākt studijas no jauna, zaudējot gadus, bet LLU piedāvāto programmu pielīdzināšana šķiet absurda 3.kursa un 4.kursa līmenī, jo nedz komerczinības, nedz arī socioloģija vai ārējo sakaru joma šo gadu laikā netika apgūta nopietnā līmenī, skaidroja studentu pārstāve.

Viņa pauda, ka nepilna laika studenti ir «cietuši vēl vairāk, jo tiem piedāvā tikai divas akadēmiskās programmas, kuras studenti spiesti izvēlēties universitātes neizprotamas un mainīgas attieksmes dēļ - tikai, lai nezaudētu dzīves gadus».

«Mums šķiet diezgan paradoksāli, ka apstākļos, kad LLU nav nokomplektētas 89 budžeta vietas, viņi atsakās no maksas studentiem, kuri godprātīgi pildīja savus studējošo pienākumus un gribēja mācīties par savu naudu. Tomēr medijos universitāte šobrīd kā galveno programmas slēgšanas iemeslu min nelielu studējošo skaitu, kas mums gan arī liekas pretrunīgi, jo šāds studējošo skaits bija jau no programmas pastāvēšanas pirmsākumiem,» skaidroja Buraka.

Vaicāta par turpmāko rīcību gadījumā, ja LLU nespēs rast pieņemamus risinājumus, studentu pārstāve skaidroja, ka pagaidām studenti nedomājot par tiesvedību vai tamlīdzīgām darbībām, jo cerot uz universitātes atsaucību, lojalitāti un atbildēm uz neskaidrajiem jautājumiem.

LLU Socioloģijas katedras docente un līdzšinējā studiju programmas «Sabiedrības pārvalde» direktore Kitija Kirila informējusi studentus, ka 26.jūlijā plānota kopīga tikšanās atsevišķi ar pilna laika un ar nepilna laika studentiem, lai pārrunātu iespējamos risinājumus.

LLU zinātņu prorektors profesors Pēteris Rivža, kurš pilda rektora pienākumus viņa atvaļinājuma laikā, aģentūrai LETA solīja, ka līdz rītdienai augstskola informēs par kopējo situāciju ar slēgtajām programmām un LLU piedāvātajiem risinājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 65

noslēpums

Šajā programmā studēju un nevienu sliktu vārdu nevaru teikt. Tikai protams skumji, ka studijas jāpārtrauc, jo jau biju uzsākusi darba gaitas,kas cieši saistījās ar programmas kritērijiem. Diemžēl pielīdzināties kursi nerada vēlmi studēt,tāpēc jārisina problēma savādāk :(

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:14

Liene

Arī es šajā programmā studēju un jāteic, ka esmu vīlusies un apbēdināta, ka manas studiju gaitas apstājās. Tik tiešām cerēju,ka iegūšu grādu šajā specialitātē. Jau 10.klasē zināju, ka savas studiju gaitas uzsākšu šajā universitātē un tieši šajā programmā. "Sabiedrības pārvaldes" programma patiešām bija perspektīva darba tirgū un pieprasīta. Apgūstamo priekšmetu klāsts bija plašs un pamatīgs. Šobrīd esmu krustcelēs, jo neviena augstskolas nevēlas veikt pielīdzināšanas procesu. Kaut gan esam neliels studentu skaits kursā, tomēr par studijām maksājām pietiekoši pieklājīgu naudas summiņu, tāpēc varētu pat teikt, ka savā ziņā sevi uzturējām paši. Ja runa iet par to, ka mācībspēkam jāstrādā ar nelielu studentu skaitu un tas nav izdevīgi, tad ietiktu apvienot mūsu kursu ar kādu citu programmas kursu, kurš arī apgūst attiecīgo priekšmetu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:23

SP_studente

Mums bija vienreizēja iespēja un gods, jo studiju priekšmetus pasniedza patiešām gudri un izglītoti cilvēki. Ne visiem studentiem studiju priekšmetu lasa dekāns, vai katedras vadītājs, vai programmas direktore. Šiem cilvēkiem pienākumu ir daudz, taču viņi neaizmirst, ka nepieciešams uzturēt saikni ar studentiem, kas palīdzēja apgūt studiju priekšmetus. Ļoti vēlos to visu atpakaļ! LLU vadība, apdomājaties un lūdzu atgriežat atpakaļ studiju programmu,ļaujat studentiem pabeigt šo programmu

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:29

hmm

Vai Tu tiešām esi šīs programmas studente? Latviešu valoda nemaz nav augstskolas līmenī!

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:56

to hmm

Vai tu spēj izvērtēt, kas vispār ir augstskolas līmenī? Vispār izglītots cilvēks pārspriež idejas vai vismaz notikumus, bet ne personu... Veca patiesība... ;) Savukārt neizglītots vcilvēks nespēj identificēt, kas ir vai nav augstskolas līmenī... :)
[pats neesmu students]

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:47

to to hmm

Var redzēt, ka neesi, nekad neesi bijis un diez vai jebkad būsi students, diemžēl vai par laimi :)

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 09:12

haizive

Mjā, lasīju vairākas reizes līdz sapratu. Sākumā ātri izlasot padomāju, ka vasarā slēgtas 20 studiju programmas! :D

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 14:01

zive

Es arī izlsīju, ka LLU slēgtas vasarā 20 programmas. Bet par raksta būtību - LLU vadībai jāstrādā ar studentiem, nevis jārīko nesakarīgi pasākumu, pie kam šie pasākumi - ne studentiem!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 16:09

Laukam 'Autors' jābūt aizpildītam!

LLU ar kā bezmugurkaulnieki, ārzemju ekspertiem nepiekrīt, taču apelāciju sniegt ar netaisās, Rivža ar tolkam neko pateikt nevar, jeb nezin, ko teikt, un vēl skaitās rektora pienākumu izpildītājs. Un, kas būtu sakāms jaunajai dekānei un vecajam dekānam, vai tiešām viss ir tik labi, un tie 20 cik tur tie studenti taisa vētru tējkarotē?

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:29

kam ticēt ???

http://www.novaja.lv/portals/vietejas/raksts.html?xml_id=19981

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:46

Dima

LLU vēlējās šo programmu likvidēt klusi, tāpēc rakstā nemaz neminēja, ka šī programma vispār pastāvēja... Gļēvi, nekorekti, negodīgi. Studentus žēl. Izsaku līdzjūtību!

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:13

Pasniedzēja

Ticiet studentiem, kuri šobrīd atrada sevī drosmi, spēkus un apņēmību! Pārsteidzoši, kā viena vēstule varēja par 180 grādiem izmainīt studentu dzīvi vasaras vidū. Vai tiešām mācību prorektors un rektors nevar sniegt savu komentāru kaut vai pa telefonu? Labs attaisnojums - esam atvaļinājumā. Vai tas nav ārkārtas situācija? Vai nav jārod kopsaucējs šajā situācijā? Jūsuprāt, viss ir labi?

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:21

atbalstītāji

Vai tiešām LLU vadība nesaņemsies un beidzot neatrisinās šo problēmu, lai nav jākaunas par mūsu bijušās augstskolas izdarībām? Absurdi būtu domāt, ka "vecais" dekāns vai programmas direktore būtu ieinteresēti programmas slēgšanā un savu studentu maldināšanā. Izglītības un zinātnes ministrija norāda uz LLU izšķiršanos par šādu risinājumu. Nav grūti saprast, kuriem no LLU jāuzņemas atbildība par notikušo nevis visu laiku, masu medijos, jāaizbildinās par prombūtni atvaļinājumā!

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 22:46

Grūtsirdīgā

Katrs domā par savu vietu zem saules. Kāds baigās izteikties, kādu tas neuztrauc un viņš domā par savām pusdienām un saldu miegu, bet vadība klusībā zina, ka studentiem ir taisnība, taču viņi cer, ka studenti nebūs pietiekoši gudri, lai atrastu zemūdens akmeņus, kurus LLU vadība meta studentos, bet tagad saņems atpakaļ labu atvēzienu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:26

murgs

un Jūs domājiet, ka LLU vadība atbildēs kaut ko sakarīgu??? tur vajag auditu!!!! viņi paši vairs nesaprot, ko un kā darīt. un cietiem nobrauca jumts, no varas.... sveiciens EF dekānei!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:03

VID inspektore

Auditors šeit tiešām derētu. LLU arī jābūt savam auditoram, - pat ir!!!, - tikai kundzīte stipri gados un absolūti ne savā vietā. Tas arī man bija liels brīnums, ka šāds cilvēks vada auditu LLU????

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 16:13

studente

Man ir informācija ka šī programma nemaz nebija iekļauta akredetējamo programmu sarakstā un LLU nemaz netaisījās to darīt, tā kā jau 2012.gada rudenī LLU vadībai bija zināms ka programmu likvidēs, bet studentiem skaloja smadzenes ka viss kārtībā un visi pabeigs iesākto izglītību. Foršā universitāte. Žēl SZF dekānu, vīrs bija savā vietā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:02

Ilvija

Viņš bija izcils dekāns, lielisks cilvēks, viens no labākiem mācībspēkiem, bet pameta studentus tajā brīdī, kad bija viņiem visvairāk vajadzīgs... Esmu vīlusies Jūsos, V.Barisa kungs...

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:16

Ilvijai

Ar Barisa kungu bezjēdzīgi cīnīties. Cik zinu, viņa meita TV "Panorāmu" taisa! :) (un ar diezgan nepilnīgu info) :)

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:50

Malači

Apbrīnoju jauniešu drosmi un uzņēmību! Es par taisnību.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:29

Par taisnību

Es arī. Lai vienreiz papurina tos iepelējušos kabinetus.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:40

Ekstrasenss

Ja esat par jauniešiem, tad palīdziet un atbalstiet - ne komentāros, bet gan realitātē! Viņiem šobrīd kā nekad vajadzīga palīdzīga roka.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:56

Profesors

Nebūtu notikušas šeit reformas un studiju apvienošanās, tad visiem studentiem vēl joprojām būtu kur pabeigt studijas. Visa jezga ir tādēļ , ka jaunā dekāne nerēķinās ar studentu dzīvēm-viņai laikam cilvēcīguma faktors neko neizsaka, bet nesatraucaties I.Pilveres kundze, viss reiz nāk atpakaļ!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:36

super

šiem pieciem jau tagad jādod diploms!!!! 5 cilvēki stājās pretī LLU!!!! interesanti....

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:07

domāju tā

Kad izlasu programmas nosaukumu ,,Sabiedrības pārvalde" nāk smiekls. Vispirms jāmācās kaut kādā reālā specialitātē un tad jau varēs vadīt un pārvaldīt sabiedrību tie, kuriem ir prasme un vajadzīgais krampis to darīt. Visādas programmas izveido, bet vēlāk nezina, ko ar to absolventiem darīt.Tad darba devēji saņem šādus ,,kompetentus" pārvaldītājus.

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 07:02

Ej pamācies

Lai kļūtu par vadītāju, ne vienmēr nepieciešams diploms. Pieredzē esam sastapuši labus vadītājus, kuriem ir tikai vidējā izglītība vai pat tā nav pabeigta. Taču ir jaunieši, kuriem nepietiek ar to, ka viņiem ir "krampis", bet saprot, ka mūsdienu apstākļos ir jāpārzina arī reģionā, pilsētā, laukos, valstī, Eiropas Savienībā un pasaulē notiekošais, lai var prast veiksmīgi analizēt un plānot. Absolventu nākotnes perspektīvas? - ja ir apvienojumā ar iegūtajām zināšanām un "krampi"- viss notiek, ja vienā vai otrā ir "robi"- tad iespējas ir jau citas.

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 07:24

nedomā - skaties!

tur jau ir tas joks - šeit tev ir vismaz 5 jaunieši, kuri jau ir gudrāki, drosmīgāki par dažiem labiem no LLU vadības. saņēmās, atrada, izdarīja!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:01

domāju šitā

Bet, kad tie "reālās specialitātes" cilvēki nonāk vadībā, tāpat tiek uzskatīti par nepilnīgiem. :D Jo, lūk, viņu amati neatbilstot pārvalžu vadīšanai. Apburtais loks, ne? :D :D :D

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:43

bumba!

labi speciālisti - divos gados iegūt citu kvalifikāciju!!! LLU fascinē!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:04

padoms

uz to sapulci jāiet ar apsardzi, juristiem, žurnālistiem, savādāk uzbruks jauniešiem virsū!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:06

šoks

Vai tiešāms šāds "bezpreģels" var notikt valsts universitātē??? Jauniešiem jātiesājās!!!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:16

Netaisnība

Nu ļaujiet studentiem pabeigt studijas!!! Priekš kam cilvēkiem *** dzīvi???

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:21

vārds man

SZF pasniedzēji var tikai lepoties par tādiem studentiem. ja visi būtu tādi, tad fakultāti nelikvidētu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:31

auu!

un KUR tad LLU Studentu pašpārvalde? vai viņi arī nevar iesaistīties un palīdzēt?????

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:32

Skats

Viņus lobē LLU vadība. Visi baidās - viens no otra un cits no cita. Rezultātā paliek tikai pieci drosminieki, kuriem nav vienaldzīga sava nākotne. Parējiem vienalga... skumji!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:36

uua

viņi arī atvaļinājumā!!! :)

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:43

Vārds.

LLU SP ir pārāk pārņemti ar studentdienu organizēšanu,

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 11:59

xe xe

"aktīvistu grupa" - nāk smiekli! tas tak arī ir viss Sabiedrības pārvaldes kurss! :) bet nu malači. turaties!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:34

nu tad beidzot!

skatījos arī Panorāmu pirmdien, jau tad nodomāju, BEIDZOT kāds drosminieks parādījies! nu degs pakaļas, jo īpaši, ja tiešām LLU būs jāapmaksā studijas 20 cilvēkiem, un ne tikai LLU vai arī KĀDA CITĀ AUGSTSKOLĀ!!!! un tad, mīļie, studenti jābēg, jābēg tālu prom no LLU. P.S. labāk jau uz kādu padārgu programmu!!!!! xaa xaaa xaaa.....

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:40

uzmanību pirmkursniekiem!!

LLU līgumos ir DAUDZ nepilnību, pirms slēdziet to, konsultējāties ar juristiem, lasiet rūpīgi, lai nenonāktu līdzīgā situācijā!!!! bet labāk vispār neslēgt līgumus un iet uz citu augstskolu. kur pret tevi izturas, ka pret cilvēku.

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 08:41

Cilvēks

Nožēloju to dienu, kad akli uzticējos šai augstskolai un parakstīju šo līgumu! Sargiet sevi un neuzticaties nevienam!

pirms 7 gadiem, 2013.07.27 22:52

Jelgava