Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Jelgavā tomēr būs glābējsilīte 8

Jelgavas slimnīcas vadība «Baby Box» projekta realizētājiem nosūtījusi vēstuli, kurā apliecina, ka ir gatava atvēlēt telpas tā ierīkošanai, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

Jelgava bija viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kur projekta organizatori bija iecerējuši ierīkot «Baby Box» ārpus galvaspilsētas, taču pašvaldības un slimnīcas attieksme jau no pirmsākumiem pret to bija krasi noraidoša. Lai projektu būtu iespējams realizēt, tam jāpiekrīt visām trim pusēm – pašvaldībai, slimnīcai un projekta realizētājiem.

Šovasar gan Jelgavas slimnīcas, gan pašvaldības domas radikāli mainījušās un gūts apstiprinājums, ka glābējsilīte Jelgavā tomēr būs. «Iepriekš nebijām pārliecināti, vai tas ir nepieciešams, bet, ja sabiedrība tā vēlas, tad kāpēc ne?» saka slimnīcas galvenā ārsta vietniece Solveiga Ābola. 

Jelgavas vēlmi iesaistīties «Baby Box» projektā apstiprina arī pašvaldības pārstāvis veselības jautājumos Jānis Vērzemnieks, uzsverot, ka arī Jelgavā jābūt šādai vietai, kur cilvēkam ārkārtas un galējas krīzes apstākļos ir iespēja mazuli atstāt. «Jebkura dzīvība ir neatsverama, un varbūt šāda iespēja kādu bērniņu glābs,» viņš piebilst.

Vairāk lasiet laikrakstā, kas elektroniski pieejams šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

zīlīte

Domāju,ka nevajadzēja.Tā kā suņu patversme.Man tas liekas pretīgi,par visu jādomā laicīgi-sievietei...

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 11:03

,,,

Vai tad labāk,ka izmet miskastē vai mežā.Tā vismaz bērniņš paliks dzīvs un tiks pie labiem vecākiem...

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 14:03

bite

Veselas sievietes varētu bērniņus dzemdēt un pēc tam par atlīdzību nodot audzināšanai ģimenēm, kuras vēlās bērniņus. Tad bērniņa iznēsāšana būtu daudz atbildīgāka un visi būtu ieguvēji. Valstij nevajadzētu baidīties no dzīves realitātes.

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 11:05

Nevārds

Domā, ko saki? Tad cilvēks vēl vairāk pārvērtīsies par preci, tava ideja absolūtā pretrunā ar jebkuru pasaules gan reliģiju, gan morāli.

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 13:41

lūk šī ir patiesība

«Jebkura dzīvība ir neatsverama, un varbūt šāda iespēja kādu bērniņu glābs,»

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 13:45

:(

Tie, kuri par šādu soli nebija izšķīrušies (atdot savu bērnu), vai cīnīties pašiem, paturot jauno atvasi pie sevis, īstajiem vecākiem, šis ir "labs" līdzeklis

Valstij ir jācīnās ar cēloni nevis ar sekām!!
Valsts, radi apstākļus bērnu audzināšanai, nevis bērnu atdošanai...

pirms 7 gadiem, 2013.08.02 15:41

vista

Bet cilvēks kapitālisma sistēmā ir prece, protams strādājošs, izglītots, skaists, vesels un t.t. viņa vērtība ir augstāka.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 13:16

Jelgava