Arī S.Ēlerte un O.Kalniņš stāsies Pilsoniskajā savienībā 1

Sarmītes Ēlertes vadītās «Lietussargu grupas» visi Saeimas vēlēšanām pieteiktie kandidāti ceturtdien plāno iesniegt iesniegumus par iestāšanos Pilsoniskajā savienībā (PS), «Dienai» apstiprināja viena no grupas pārstāvēm Lolita Čigāne. Partijā stāsies arī S.Ēlerte, kurai vienīgajai bija dota privilēģija būt bezpartijiskai deputātu kandidātei. Arī Ojārs Kalniņš izlēmis pievienoties PS tās principu dēļ, neredz konfliktu starp dalību partijā un Latvijas institūta (LI) vadītāja amatu.

Šo izvēli L.Čigāne pamatoja ar to, ka PS jau no paša sākuma bijusi visatvērtākā šādai sadarbībai un tās uzstādījumi par tiesiskumu ir vistuvākie «Lietussargu grupas» vērtībām. PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis «Dienai» apstiprināja, ka viņi ir patiesi gandarīti uzņemt visus grupas dalībniekus savā  partijā, bet uzņemšana notiks individuāli.S.Ēlerte apstiprināja, ka visa «Lietussargu grupa» stāsies Pilsoniskajā savienībā un ceturtdien sešos vakarā ieradīsies uz PS valdes sēdi, lai pastāstītu par savas grupas prioritātēm. «Lietussargu grupa» arī vēlēsies darboties partijā kā atsevišķa nodaļa.Viņa nolēmusi neizmantot partiju doto privilēģiju startēt kā neatkarīgai kandidātei un arī viņa stāsies Pilsoniskajā savienībā. Šādu izvēli S.Ēlerte ir izdarījusi tāpēc, ka ar PS līderiem bijusi kopā situācijās, kurās «tiek pārbaudītas svarīgākās vērtības». Ar Sandru Kalnieti viņa ir bijusi kopā Latvijas Tautas frontē laikā, kad tika atgūta Latvijas neatkarība, tāpat ar S.Kalniei un Ģirtu Valdi Kristovski S.Ēlerte bijusi Lietussargu revolūcijas dienās, kas bija svarīgs pilsoniskās sabiedrības pašapliecināšanās brīdis.Vienotība 114 kandidātu vietas sarakstā plāno dalīt trīs daļās, kas nozīmē, ka katra partija var deleģēt 38 kandidātus. Tātad Pilsoniskās savienības 38 kandidātu sarakstā būs 11 «Lietussargu grupas» pārstāvji.«Lietussargu grupas» pārstāvim Ojāram Kalniņam neesot bijis grūti izvēlēties, kurai no «Vienotības» partijām pievienoties, un PS viņš izvēlējies, jo piekrīt visiem tās principiem. ziņo aģentūra BNS. Kalniņš paudis, ka izvēle iestāties PS bija balstīta uz to, ka viņš šo organizāciju un tajā esošos cilvēkus ļoti labi zina, turklāt Latvijas institūta (LI) vadītājs piekrīt visiem PS principiem.«Es esmu nacionāli noskaņots, bet vienlaikus arī atvērts uz pasauli. Manuprāt, mums ir jāsaglabā savas tradīcijas un valoda, bet mums ir jābūt arī atvērtiem.. Arī pilsoniskās sabiedrības ideja man ir tuva, ka sabiedrībai ir aktīvi jāiesaistās, lai uzlabotu politisko kultūru Latvijā,» savu izvēli pamatoja Kalniņš.Ja viņu ievēlēs Saeimā, tad viņš pametīs LI vadītāja amatu, taču pašlaik viņš neredz interešu konfliktu, vienlaikus darbojoties LI un partijā. «Es neredzu, ka kaut kas pārklātos.. Es protu nošķirt valstisko no partiju būšanas,» norādīja Kalniņš, apliecinot, ka neizmantos LI, lai pārstāvētu savu partiju.Par jauno biedru uzņemšanu PS lems valdes sēdē ceturtdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Robis

Katram Lietussargu grupas dalībniekam pa sarkanam Jaguar, lai kopā ar Kristovski varētu ķērkt -tautieši, kaut pastalās, bet brīvā Latvijā! - labs sauklis, miljonāru apvienībai, kas ir iedzīvojušies un vēlas iedzīvoties uz mūsu rēķina!

pirms 11 gadiem, 2010.06.03 08:33

Jelgava