Asociācija: melleņu raža šogad nebūs ļoti laba 1

Melleņu raža šogad nebūs ļoti laba, pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte. Viņa uzsvēra, ka Latvijas mežos avenes un mellenes ir nogatavojušās, bet audzētāju dārzos kultūrmellenes vēl nav. "Kurzemes pusē jāgaida vēl nedēļas divas un Vidzemē – nedēļas trīs," sacīja Rudzāte.

Tomēr, neskatoties uz iepriekš izteiktajām pozitīvajām prognozēm, šogad kultūrmelleņu raža nebūs ļoti laba. "Kultūrmelleņu raža ir ne īpaši laba – tās ir, bet retas," atzina LAA vadītāja, tomēr piebilda, ka šogad melleņu raža būs nedaudz labāka kā pērn. "Varbūt nedaudz labāk ir kā pagājušajā gadā, bet piecu ballu sistēmā ražai dotu trīs," norādīja Rudzāte un minēja, ka ne īpaši labās ražas iemesli ir nesaprotami. "Ziemā taču temperatūras bija normālas. Nesaprotu, kādēļ ziemā tik ļoti apsala mellenes," teica asociācijas valdes priekšsēdētāja un teica, ka arī daudzi citi augi, tostarp plūmes, šoziem apsaluši.Savukārt pašlaik laika apstākļi melleņu nogatavošanās procesam nekaitē. "Ir silts un mitrs. Neteiktu, ka briesmīgi," apliecināja Rudzāte.Pašlaik melleņu cenas audzētāji vēl nav aprēķinājuši. "Gribam noskaidrot, kādas poļiem ir melleņu ražas, lai varētu saprast, kādas būs melleņu cenas šogad," paskaidroja LAA vadītāja, taču atzina, ka pieaugušo izmaksu dēļ melleņu cenas noteikti nebūšot zemākas kā pērn. Rudzāte pastāstīja, ka ir pieaugušas degvielas cenas un citas izmaksas, tostarp iepakojuma cenas ir pieaugušas par aptuveni 10%.Jau vēstīts, ka šoziem apsalusi daļa lielāko melleņu krūmu, kam gaidāmas ogas. Taču audzētāji aģentūrai BNS iepriekš šogad prognozēja daudz labākas melleņu ražas nekā pērn.LAA apvieno aptuveni 600 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Oģists

1. ļoti tipiski latvijas tirgotājiem- nevis aprēķināt cenas no tā - kāda ir raža un kādas [palikušas izmaksas, bet BET paskatīties kā tirgo pa cik oļi un leiši un tad sist augšā cenu max.iespējamo.

2. nav ko celt ažiotāžu, raža mežā tiešām ir laba un labākā nekā pērn un tāpēc rakstam virsrakstam bija jābut - Meža meļleņu raža labāka nekā pērn, dārza mellenes apsalušas, nevis raža nebūs ļoti laba. jo tādi knifiņi ļauj pacelt cenu tirgotājiem. turklāt vajadzēja norād't kādām mellenēm - dārza vai meža. Liekas zz gan attiecībā uz zemenēm, gan uz melenēm atbalsta tirgotāju velmes celt cenas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.10 11:30

Jelgava