Asociācija: var augt braukšanas maksa vietējās reģionālās satiksmes autobusu maršrutos 3

Šā gada sākumā varētu palielināties braukšanas maksa vietējās reģionālās satiksmes autobusu maršrutos, informē Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) izpilddirektors Imants Zālītis.

Viņš aģentūrai BNS teica, ka izmaiņas maršrutu tīklā, kā arī braukšanas tarifos ir atkarīgas no pasūtītāja. Pēc asociācijas rīcībā esošās informācijas, daži pasažieru pārvadātāji ar plānošanas reģioniem ir saskaņojuši tarifu pieaugumu vietējos reģionālajos maršrutos. Zālītis klāstīja, ka tarifu pieaugums saistīts ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes paaugstināšanu sabiedriskajam transportam no 10% līdz 12%, degvielas cenu kāpumu un pārvadāto pasažieru skaita samazinājumu.Pēc Autotransporta direkcijas (ATD) sniegtās informācijas asociācijai, starppilsētu reģionālajos maršrutos braukšanas maksa vismaz 2011.gada sākumā netiks palielināta. Zālītis norādīja, ka tādējādi PVN samazinātās likmes paaugstināšana sabiedriskajam transportam palielinās pasažieru pārvadātāju zaudējumu apmēru, jo no pasažieriem papildu nauda netiks iekasēta.Viņš arī pastāstīja, ka pagaidām nav informācijas, vai braukšanas tarifi varētu palielināties kādā no Latvijas pilsētām.Zālītis pastāstīja, ka pilnīga skaidrība par pasažieru pārvadājumu organizēšanu, tostarp braukšanas maksas un maršrutu tīklu izmaiņām, būs 2011.gada sākumā.Viņš uzsvēra, ka kardinālas izmaiņas pasažieru satiksmē nevajadzētu ieviest. Zālītis sacīja, ka noteikti nedrīkst slēgt pilnīgi visus autobusu maršrutus, kuri kursē paralēli vilcienam, jo, neskatoties uz vilcienu satiksmi, pasažieri izmanto arī autobusus.Kompensācijām pārvadātājiem par 2010.gadā sniegtajiem sabiedriskā transporta pakalpojumiem valsts budžetā paredzēts 61,1 miljons latu, bet par 2011.gadā sniegtajiem pakalpojumiem - 51,9 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

aaa

Tas PVN sab transportam vispār ir interesanta lieta. Ar vienu roku valsts iekasē PVN kuru palielina, ar otru - dod dotācijas, kuras samazina. Turklāt PVN ir jāmaksā uzreiz, bet dotācijas varēs dabūt kaut kad...

pirms 9 gadiem, 2011.01.03 10:34

Doma

Tas izraisīs tikai lielāku kooperēšanos regulāro braucēju vidū un paliks tikai tādi nejauši , neregulāri braucēji!

pirms 9 gadiem, 2011.01.03 08:25

Ja es nemaldos,2 gadus atpakaļ kad cena degvielai arī bija pāri 80 santīmiem uz šā pamata cenas autobusos palielināja,kad cena bija mazākatad uz leju nepalaida,bet tagad atkal cels uz kāda pamata?bet kur lai cilvēks ņem to naudu ja pārsvara visi saņem minimālo algu bet vel ģimeni jābaro un rēķini jāmaksā?kadminimālā alga būs 500ls tad arī ceļiet cenas ,bet tagad kāpēc?

pirms 9 gadiem, 2011.01.03 08:21

Jelgava